singur peste ocean

singur peste ocean | Autor: angelp

Link direct la acest mesaj

Am crezut ca o sa pot trece mai usor peste singuratate dar nu e chiar atat de usor
povestea mea ca si alor multi e una clasica care se poarta mult aici in Canada

emigrat cu familie...iar du un anumit timp are serarea si apoi divortul
m/am gandit mult la o viitoare relatie in ultimul timp
Am sperat ca poate se rera ceva pt ca au fost 11 ani de caznicie dar a fost in zadar ...si timpul a zburat foarte repede deja intru in al 3 lea an de cand sunt singur...si e tare rau.

In America e destul de dificil sa iti refaci viata si m/am gandit sa incerc in romania...poate am mai mult noroc...

Sa aflati mai multe despre mine?.....da am o fetita de 11 ani iar restul .....

doar pe pm


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmm... nu am vrut sa fie un raspuns atat de scurt insa asa fac in realitate cand ceva ma pune pe ganduri.

Pagina familiei / Mai multe...
www.youtube.com/watch?v=9dxvZ8UCZag" target="_blank">Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

marius tata ai vreo propunere decenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

asta e un mesaj tip matrimoniale sau e doar mesaj-constatare?

daca vrei sa iti aduci mandrutza din Romania, mai gandete-te! noi avem prieteni f buni care asa s-au gasit, ea a venit sponsorizata si nu e fericita deloc, ea era psiholog in tara, aici nici o sansa de asa ceva, a trebuit sa se reprofileze pe resurse umane, ceea ce cere mult studiu, mult noroc...

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

marius ,micutzule ri baiat de treaba si cu toate ca nu sunt homo as incerca si o schimbare de sex.....

In ceea ce priveste o relatie cu o romancutza de a noastre nu trebuie speriata asa din prima
sunt fete [xint]cuminti si de casa,calite....si suporta greutatile...
asa ca eu tot astept pmuri
bafta la toata lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

De curiozitate, cam ce piedici intimpini la abordarea localnicelor? Ma gindesc ca e mai greu sa incepi o relatie la distanta decit cind esti 2 pasi in "neighborhood"...(dar io-s de moda veche-si "taken").

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Daca mizezi pe atatea calitati la o romanca, s-ar putea sa te simti inselat in final. In fond, sunt tot oameni ca peste tot, da, poate suporta mai bine greutatile.

In plus, tu ce calitati ai avea comparativ cu calitatile bazice ale fetelor din Romania pe care le-ai si "citit" cum sunt?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

"o ce bine".....ca mai intrebat
am intampinat multe piedici in relatii de canada si de aceea incerc si altceva....nu as vrea sa intru pe forum in amanunte....de aceea ma abtin de la comentarii.
cristina....in general nu urmaresc nearat persoana tipic romaneasca frumoasa si devreme acasa.....poate sa mai intarzie din cand in cand numai sa dea un mesaj
iar cat despre calitatile mele....poate vrei sa le descoperi pe rcurs .... (sper ca nu te/am speriat cu emoticoanele )
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Ba sa stii ca daca la emoticoanele puse de tine mai adaugi si pe cel pus acum cateva mesaje, respectiv , imi pare rau ca-am intrat.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Emotioanele ca emotioane... da pe mine "pupicei"-i m-au dat pe spate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

De ce nu incerci match.com si variatiuni pe aceeasi tema. Sau bisericile romanesti, tot un fel de match.com local:))

Mergi la inceput