Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:


La multi ani Esaria!!!!
Ceva planuri de sarbatorire...

Sa fii sanatoasa si sa ai grija de tine.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

mamaaa, bravegirl...ce burticaaa..ti-a crescut ff tare..de la ultimele poze pe care le vazusem io..fain!imi place tare mult si rochita!auguri!chiar ca arata a burtica ,cu bebelina inside..

Cherie 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mamiseli, mersi de intrebare, suntem bine acum, ne pregatim de party-ul de joi!

Nu am gasit-o pe Belle, mare tagedie...Mai, frate, imi deschid firma de petreceri pt. copii, vad ca oferta e slabaaaaaa rau, nu gasesti mai nimic. Nici Mickey Mouse macar...Asa ca o sa ne multumim cu Bugs Bunny, asta e...



Super ideea cu temele de discutii legate de psihologia copilului, oricum e un subiect pe care nici o mamica nu-l va stapani niciodata cum trebuie, mereu mai ai cate ceva de invatat! Eu as propune sa o luam cu inceputul si sa discutam despre "lasat bebe singur in patut sau in carut cu orele ca sa nu se invete in brate", despre "lasat bebe sa planga ca sa-si faca plamani si sa nu fie un rasfatat" si despre alte mituri celebre, care, din pacate, sunt inca in top in mentalitatea noastra. Desi multe dintre voi poate nu credeti, e plina lumea asta de mame "iubitoare" care-si lasa intentionat si cu sange rece copilul sa urle in patut pana cand adoarme singur si epuizat, bietul de el...Am si eu o vecina care isi trateaza bebele in modul asta barbar si ea e tare mandra de "reusitele" ei, zice ca deja bebe adoarme singurel fara sa mai planga .


Ank82, chiar ieri ma gandeam la tine, ma ingrijorasem ca n-ai mai scris de cateva zile si, cand colo, tu ai luat tara la pas. Bravo! Ma bucur ca esti bine!


Andreyuta, mersi de intrebare, Nasturica e bine acum. Cam dezamagita ca toti prietenii ei sunt plecati la bunici si nu prea avem invitati la ziua ei. Dezavantajul celor nascuti vara...


Mirtha, cum mai esti cu durerile de burtica? Eu am avut contractii toata noaptea si sa stii ca am observat ca de cate ori se schimba vremea, am dureri ca la CM si contractii. O avea totusi o legatura cu presiunea atmosferica?

Diamisha, trebuie sa-ti povestesc cum m-au enervat pe mine aia de la Cryo Save azi. Nu mai am timp acum, insa...pe scurt, am cerut contractele si oferta de preturi si ce crezi? M-am pomenit cu unii la usa, cu kit-ul in brate, si cica "va costa 5 milioane". Am ramas tablou! Cica "asta e kit-ul, contractul e in interiorul coletului". Frateee, pai eu cum dau banii pe ceva daca nu stiu conditiile, termenii, sumele, etc? Adica dau 5 milioane si eu nu stiu ce scrie in contract? Si daca nu mai vreau sa semnez cu ei? I-am sunat si le-am zis ca nu e ok sa procedeze asa, ca e aberant sa iti bage pe gat un produs despre care nu ti se spune nimic si si-au cerut scuze. Cica imi trimit azi pe mail contractele. N-am platit nimic, evident, vreau sa vad pe ce dau banii!







_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

alexa, banuiesc ca lorena e pe drumuri acu,ieri la botez,pana se trezeste, pana merge la medic....o sa intre ea mai diseara presupun sa ne spune ce si cum...io am incredere ca totul este ok, sub control..

Cherie 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

BraveGirl, arati senzatie, mi-ai stricat ziua Vreau si eu picioare subtiri si fara celulita!
Burtica e chiar mare, sa nu te mai aud ca ai burta mica, da? Super frumu esti, sa stii !

Si eu vreau sa stiu cum se simt Lorena si Simona! Eu nu am numerele lor de tel., din pacate...

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:



La multi ani Essaria !

Mnarcisa felicitari pt. bebelina on grafic. Multa sanatate !

Mamiseli ma bucur ca te-au distrat frizurile. Unele m-au distrat , altele m-au ajutat. As fi vrut si mai multe optiuni dar ...ma multumesc si cu ce era free. Mia multe optiuni erau contra-cost - am inteles 14$ pe luna sau cam asa ceva.

Fetelor am primit salteluta.

Mirtha 29+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ceau fetele !
As vrea sa vad si eu pozele dar cele din contul comun nu stiu cum Bravegirl cum sa te pot vedea??
De asemenea si eu as fi pus poze acolo dar nu stiu cum asa ca am pus linkul la semnatura

Criss 24+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

fetelor...intrebare:este deja al treilea tratament cu antibiotic pe care il fac impotriva infectiei urinare...daca nu dispare nici de data asta,io as vrea sa pun stop la medicamente,pt ca deja mi se pare prea mult...ce sa fac?fac tratament cu cele doua pliculete luate seara dupa ultimul pipi..timp de 2 seri...nu mai stiu cum i zice..dar oricum...:((((

Cherie 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Diana- stai linistita ca celulita a inceput sa-si faca aparitia. Am luat 6 kg in greutate. Dar am timp eu dupa ce vine bebelina sa ma ocup de celulita. Eu faceam masaj, dar cum nu e indicat in sarcina, mai fac din cand in cand de relaxare, nu anticelulitic. Si burtica a crescut acum. O sa incerc sa pun poze si de la 18 sapt sa vezi ce mica era.
Mirtha- sa stapaniti sanatosi salteluta.

==========
Corina 23+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Criss- activeaza-ti PM ca sa-ti trimit mesaj cu parola de la contul comun ca sa poti vedea pozele.
Cherie - in mod normal trebuie sa iei antibiotic dupa ce ti-ai facut antibiograma si scapi de infectie. Ti-ai facut antibiograma? Nu este bine sa lasi infectia netratata.

==========
Corina 23+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput