Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nov-dec2008 spune:

Madutza- am modificat eu in listuta.

Edit: sunt Bravegirl. Am scirs din greseala pe userul nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Salutare,
Intr-adevar nu am mai scris de cateva zile bune. . Practic nici nu am avut timp, pentru ca de o saptamana am intrat in renovare si stiti cum este , praf, facut mancare la muncitori si ajutam cu mici treburi. si toate iti cer timp. Intram doar sa vad ce scriati.

Si eu am schimbat prefixul. Suntem in 2 saptamani si deja ne facem prezenta in fiecare zi si mai mult seara cand suntem la orizontala. Sunt atat de incantata ca il simt si deja il si vad prin burtica cum reactioneaza.

Am si eu programare pe 20 august la dr Steriu pentru ecografia morfologica fetala 4D si am ceva emotii. Sunt nerabdatori sa il vedem pe ecran si sa il stim sanatos pe bebe si sa ii stim 100% sexul. Ne dorim sa fie bine, mai ales ca nu am mai fost la dr de pe 15 iulie, cum eu pana acum am fost in fiecare luna.
Ma voi duce la dr dupa aceasta ecografie si sa vad ce spuen dansul atunci. Va voi tine la curent..

ApropoBabyzapi gandeste-te ca o sa fie bine. sti sigura ca nu l-ai simtit? Sau ai fost ocupata si nu ti-ai dat seama cand a recationat, fiind miscari mai fine. Sigur este bine.
Daca nu il simtit in continuare si esti foaret sigura. du-te rapid la doctor si vezi ce se intampla.

Multa santate gravidutzelor

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Neatza...STIE CINEVA CEVA DE LOREN????

...Vine unla mami...


...Poze bebe!!!...




LAURA 26+ Deniel Alexi
--------------------------------------

AMR 14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Salutare,

Ce este AMR-ul?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

AMR= Au Mai Ramas...

...Vine unla mami...


...Poze bebe!!!...




LAURA 26+ Deniel Alexi
--------------------------------------

AMR 14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Corina, nu stiu, poate ca a miscat noaptea si am dormit eu ca o nesimtita si nu l-am simtit. Habar n-am. aaa, si am vazut pozicile. ce burtica frumoasa ai! zici ca esti manechin cu burtica.
monicus cred ca mesajul mi-era adresat mie si nu lui babyzapi.

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor , ma puteti lamuri din ce se compune "asternut complet".Nu-i problema , pot cere vinzatoarei un pachet din asta , dar ma ghindesc sa nu imi bage sub nas cine stie ce altceva ori nu stiu ce produse ultimul racnet dar lipsite de utilitate.Stiti frumoase da" cam inutile sau lipsite de elemntul practic.
Pe linga cele 4 cearceafuri de frotir si jersey comandate de la Babycomfort mai am si un material , finet , lung metraj , achizitionat de maica-mea pt. bebe si pe care as putea sa il duc de pe acum la croitoreasa . Cu conditia sa stiu ce presupune asternut complet.(banuiesc perna si fata de perna, cearceaf , plicul pt. o paturica - cam asta ?? )
La capitolul dresuri am gasit numai shtrampi enormi. Intra bebe cu totul in ei.

Am observat ca prin lista este dat un artificiu cu paturica pt. a-l tine pe bebe intr-o parte.
Pote gasiti util dispozitivul asta :http://www.price.ro/specificatii_chicco_perna_pentru_nou-nascuti_25870.htm . Perna se gaseste in general la pretul de 78 lei pe aproape toate site-urile unde se pot face cumparaturi on line.

O lista pt. bagajul gravidei punem ?
Eu am mai multe liste si tare as vrea sa nu cumpar in exces sau chestii inutile.
Ma pregatesc este adevarat pt. ambele variante de nastere dar banuiesc ca o serie de produse se regasesc in ambele categorii.
Pot pune listele sau o lista pe care am gasit-o pe forum sau pe alte forumuri , site-uri etc. si sa o analiza.



Mirtha 29+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc de raspuns.
Nici nu banuiam ca asta inseamna? Ciudat acronim.
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreyutza

Corina, nu stiu, poate ca a miscat noaptea si am dormit eu ca o nesimtita si nu l-am simtit. Habar n-am. aaa, si am vazut pozicile. ce burtica frumoasa ai! zici ca esti manechin cu burtica.

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
20+


Multumesc pt compliment.

==========
Corina 23+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetele, am pus link la Lista de cumparaturi pt mama si bebe pe prima pagina.
Avem buton nou care duce direct la postare si eu il gasesc foarte util. Daca vreti sa mai adaugati, trebuie s-o faceti cit subiectul este activ.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput