Plajele superbe ale Croatiei

Plajele superbe ale Croatiei | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

www.supereva.ro/info.asp?id=1442" target="_blank">Aici un articol cu o selectie a celor mai frumoase plaje cu nisip ale Croatiei. Ideale pentru famillie pentru copii.

Care are mai multe detalii si recomandari despre Croatia?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liviab spune:

Pe la sfarsitul lui august o sa pot sa va dau detalii despre zona Sibenik, unde o sa fiu saptamana viitoare.

Am ales destinatia asta documentandu-ma pe internet si vazand ca e cam intre doua parcuri nationale absolut superbe, Krka si Kornati. Asa ca anul asta mergem 'in recunoastere', sa facem turism si sa gasim locul ideal de 'zacut'. Tot in zona asta - insulele Murter, Betina, exista agentii de turim care au oferte pentru turism tip Robinson - ati ghicit, te duc cu catel, cu purcel pe o insula extrem de putin locuita (nu chiar pustie), cu 2-3-4 case pescaresti in total si te lasa acolo, in conditii semi-rudimentare, pentru...cat ai platit.

Mai multe o sa va scriu la intoarcere.

Vacante cat mai placute tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Fratele meu s-a intors sambata din Croatia, a fost la Zadar, insa a zis ca acolo toata plaja pe langa ca e foarte ingusta, e acoperita in totalitate de pietre, nici urma de nisip.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

Am fost si noi in Croatia, in Insula Rab, pe plaja San Marino din Lopar. Este printre putinele plaje cu nisip din Croatia... ideala pt. copii. Are nisip, 2 km lungime si mergi in apa vreo 200m sau mai mult chiar cu apa pana la poponeatza copilului - al meu are 2 ani. Si apa este fff calda. Tot in Lopar sunt niste golfulete, tot cu plaje cu nisip dar salbatice, neamenajate - adica fara baruri, terase, muzica etc. doar cosuri de gunoi. Masina o lasi undeva pe o poteca si mai mergi vreo 5-7 min pe jos. Noi le-am descoperit in ultimele 3 zile si numai acolo mergeam. "Incapeau" pe plajele astea cateva familii...deci era o relaxareeee...nu mai stateam cu ochii dupa copii ca-i pierdem. Ce mai...superb.

Daca vreti detalii...le dau cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

mistic, da-mi te rog mai multe detalii despre sejurul tau, prin ce agentie si la ce hotel ati stat, cum sint preturile in zona, cit ai facut pe drum si daca ai pune si ceva poze ar fi superb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

flory, noi am mers cu rezervare directa la proprietari...gasiti pe net. Totul a fost cum era prezentarea pe net. Daca vrei, trimite-mi un PM si iti dau datele exacte. Am platit 60 eu /noapte/apartament cu 2 camere (am luat si bunica cu noi - ea intr-o camera cu copilul si noi in cealalta). Aveam pe langa cele 2 camere 1 bucatarie cu terasa, hol si baie, toate utilate complet (inclusiv baxul cu h. igienica, burete de vase in tzipla etc...). Am mers pana la Balaton in prima zi si am inoptat in statiunea Siofok, iar la intoarcere la H. Etap din Budapesta (am stat si la shopping o zi ca hotelul e situat chiar in zona cu pricina). Dimineata luam micul dejun si pranzul in camera (mergeam la Rab -orasul resedinta al insulei ca erau market-uri mai multe..in plus fii-miu e terminat daca nu are la pranz ciorbica si am gatit astfel de 2 ori) si seara mai ieseam la uterasa sau stateam in curte la gratar. Aveai la dispozitie gratar amenajat cu lemne cu tot ce-ti trebuie. Aaaaa...am uitat.Am facut si o mica croaziera cu taxi-boat la insula Goli unde erau inchisorile cu anticomunisti...f interesant si impresionant. Apoi la intoarcere in tara am vizita Parcul Plitvice pe care il recomand cu toata caldura...Tot sejurul a fost vreo 1200 euro...putin dupa parerea mea la cate am vazut/mancat/facut.

Iti raspund cu placere la alte intrebari. Da-mi un PM sa ma atentionezi...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Si noi vrem sa mergem la anul, in vacanta, in Croatia pentru prima oara. Inca nu stiu statiunea dar indata ce aflu va voi spune, poate ati mai fost si sa imi dati si mie detalii.
MISTIC: in Croatia putem plati doar in euro? Sau si in alta moneda?

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui geo_ionita

Si noi vrem sa mergem la anul, in vacanta, in Croatia pentru prima oara. Inca nu stiu statiunea dar indata ce aflu va voi spune, poate ati mai fost si sa imi dati si mie detalii.
MISTIC: in Croatia putem plati doar in euro? Sau si in alta moneda?

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca


In topicul Vacanta in Croatia vei gasi tot ce ai nevoie pentru aceasta destinatie

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mesi_1b spune:

Mistic, pe ce sit ai gasit rezervare direct la proprietari? As vrea si eu sa ma duc anul acesta cu familia si mi-a placut prezentarea facuta de tine, si as vrea mai multe detalii
Mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

Citat:
citat din mesajul lui mesi_1b

Mistic, pe ce sit ai gasit rezervare direct la proprietari? As vrea si eu sa ma duc anul acesta cu familia si mi-a placut prezentarea facuta de tine, si as vrea mai multe detalii
Mersi mult.


Noi am stat aici http://www.rab-peric.com/index-eng.html
Apt. nr. 4 e chiar la parter. E comod ca ies copiii direct in curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isareliodor spune:

Si eu am fost anul trecut in Croatia, Statiunea Porec, Zelena Laguna. Ce sa spun, am stat 10 zile, a fost de vis, all inclusive. Hotelul la care am stat, Plavi, este foarte cochet, are piscina, tot tacamul. Si in plus de acolo poti vizita Italia, Slovenia, toate imprejurimile. Recomand cu caldura Croatia, o tara civilizata si curata. Se poate plati in euro sau in moneda nationala.

Mergi la inceput