PCOS (9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

celiane, eu mi-am facut analizele la synevo, de pe langa policlinica grozovici si sa stii ca imi place foarte mult aici. Este cu bon de ordine, se intra f.repede, si asistentele care iti recolteaza sunt f.dragute si au si mana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

celiane,

Daca te linisteste, eu iau peste 2000 mg de metformin/zi.
Si eu am avut probl. gastrointestinale; acum s-a mai obijnuit organismul, dar tot mai am uneori probleme.

margabadea,

Fa analizele indicate de dr Bajenaru, vezi ce zice si daca vei avea nevoie si de dr pe alta specialitate vedem noi ce si cum. OK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Avdoral,
FELICITARI!
pentru toate fetele si SANATATE pentru nou venite.
Simt nevoia sa-mi cer iertate mai ales lui Gudinde pentru ca n-am mai scris un rand macar dar am fost trista.Din pacate rezerva mea foliculara este diminuata si singura sansa de a avea un este fiv.sunt programata pe 8 octombrie la comisie.Trebuia ca sa nu pierd cele 2 CM pana la comisie sa fac stimulare dar a aparut un chist pe O stg.si d-na dr.n-a mai vrut.
In rest suport bine metforminul cu tulburarile gastrointestinale de rigoare, greutatea s-a stabilizat daca pot spune asa.
si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

celiane,

Daca te linisteste, eu iau peste 2000 mg de metformin/zi.
Si eu am avut probl. gastrointestinale; acum s-a mai obijnuit organismul, dar tot mai am uneori probleme.

margabadea,

Fa analizele indicate de dr Bajenaru, vezi ce zice si daca vei avea nevoie si de dr pe alta specialitate vedem noi ce si cum. OK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

da, nu mi-a luat mesajul....

sunt in asteptarea rezultatelor de la ultimele analize cerute de dna doctor Bajenaru....
va tin la curent.

multumesc mult pentru tot sprijinul.

Marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirimir

Avdoral,
FELICITARI!
pentru toate fetele si SANATATE pentru nou venite.
Simt nevoia sa-mi cer iertate mai ales lui Gudinde pentru ca n-am mai scris un rand macar dar am fost trista.Din pacate rezerva mea foliculara este diminuata si singura sansa de a avea un este fiv.sunt programata pe 8 octombrie la comisie.Trebuia ca sa nu pierd cele 2 CM pana la comisie sa fac stimulare dar a aparut un chist pe O stg.si d-na dr.n-a mai vrut.
In rest suport bine metforminul cu tulburarile gastrointestinale de rigoare, greutatea s-a stabilizat daca pot spune asa.
si multa sanatate.


Nu ai de ce sa-ti ceri iertare. Scri daca vrei, cand vrei, ce vrei. Mie imi pare rau ca nu ai scris cand erai tare, tare trista. Poate am fi reusit sa te ajutam sau macar sa-ti trimitem un pic de energie pozitiva cu o incurajare si un gand bun.
Eu tin pumnii sa fie bine si sa obti niste raspunsuri pe 8 la comisie.
As vrea sa te intreb. S-a ajuns la concluzia de rezerva ovariana diminuata in urma analizei de FSH sau ai facut inhibinaB sau anticorpii antimullerieni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Buna fetelor. Mi-a fost dor de voi. Ce mai faceti? Cum mai stati cu sanatatea?
Azi mi-am luat si eu un set de analize si as vrea daca se poate sa ma lamuriti si pe mine. Gudinde, poate imi explici si mie, te rog frumos:
Test de toleranta la glucoza per os
A jeun 80 mg/dL val de ref: 60-110
La 120 min: 128 mg/dL val de ref: <140
Estradiol: 765.9 pmol/L
Fsh: 2.9 mUI/mL
LH: 9.7 mUI/mL
Ce ma mira pe mine este ca am glicemia buna si la PCOS se spune ca nu este deloc buna, dar totusi a mea este in limite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

Estradiol: 765.9 pmol/L
nu-i cam mult?

tre sa ma uit si eu pe ale mele acasa....
revin cu pareri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

pai de asta intreb si eu, ca nu stiu sa le apreciez. Simie mi s-a parut cam mare,dar daca nu stiu si numai am rabdare pana ma duc la doctorita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

marijan90,
Cand ai facut TTGO, nu ai facut si insulina a jeune si la 2 ore?
Analizele in ce zi a CM au fost facute?

Mergi la inceput