Puiuti de Randunici 2008!! (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Mimo, Ariel multumesc de aprecieri(pt pozele de la mare) dar, Mimo, sa stii ca nu arat deloc calumea...nu stiu de ce se vede asa in poze,cred ca aparatul e de vina de trucheaza pozele..sunt plina de celulita si pe burta si pe fund si pe picioare....arat oribil; si cel mai rau imi pare ca nu am ambitie si determinare sa ma ma apuc si eu de vreo cura ceva, cum multe dintre voi v-ati apucat, sau de sport asa cum face Bubu, desi , imi e rusine sa va spun , am o sala cu aparate d-astea chiar la 10 m de curtea mea...sa nu mai zic ca am si acasa un stepper care de multa vreme e post de cuier si nimic mai mult.
Ariel felicitari Alexutei pt medalie. Si eu m-am gandit s-o duc pe Alexia la innot, dar abia in august face 3 ani si nu am gasit pe net nici o locatie unde as putea s-o duc cam pana la 5 ani. Voi stiti vreuna care sa ne primeasca de acum?
Vio m-am regasit in povestirea ta cu innotul. Numai ca mie mi s-a intamplat pe la 13 ani.Am fost asa socata in noaptea de dupa intamplare , incat atunci ,pt prima data mi-a venit CM. Nici acum nu stiu sa innot, nu pot sa invat sa calc apa..

Aaa, am uitat sa va spun. De vreo doua zile Antonia are momente din zile cand tipa pur si simplu si nu stiu de ce. Azi s-a uitat doctorul in gurita si mi-a spus,apoi am vazut si eu, ca are gingiile pline de guguloaie.A zis ca o sa-i erupa mai multi odata,dar se poate intampla in 2 sapt sau in 2 luni. Oricum ,nu ma asteptam ,mai ales ca Alexiei i-a iesit primul dintisor la 7 luni.

Dau send ca s-a trezit si n-a mancat de vreo 4 ore.

revin

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Poze de la mare

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Clau, hai ca incep sa-si revina copiii nostri! Matei s-a trezit ca si inainte, la 2 si la 4 jumate, cu trezire definitiva la 6 jumate. Da , Doamne sa o tina tot asa...

Azi iar l-am plimbat toata dimineata. Ia uitati-l cum a adormit dupa ce ne-am intors....http://good-times.webshots.com/photo/2576451800103382524jcuhpI

Valentina si Matei (10.04.2008)
http://good-times.webshots.com/photo/2576451800103382524jcuhpI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Varuna cum a fost la mare?(in afara de CM)Vrem pozici!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Poze de la mare

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Am vazut si Ursulet frumos foc cum se rostogoleste el, ma precoc copil ai Ursule! Bravo!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Poze de la mare

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Valentina,ce haios Mateiul cum a adormit tun!Bine ca ati avut si voi o noapte mai buna!
Nicol,precoca si fata ta..sa i se albeasca ei gingiile!!La fel si la Teodora,si cred ca de asta urla cand urla.Astept sa ajung la dr.V-am vazut in pozici la mare.Dragute !Bb e dulce tare!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Stela, nu ai mai fost in parcul circului?

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Nicol,

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Acum plecam, Alina.:)

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Aveam de gand sa raman in lumea mea , nemuritoare si rece, dar nu am putut fiindca Doctorita din Australia a inflorit crenguta azi, cafea, capitol, masina noua( Felicitari!), informatii despre lapte si diversificare, e din acest punct de vedere ma bucur ca sunt compatibila si cu Australia. Pina acum eram doar America.
Aici in Calea Zeilor, laptele este de la 0 pina la 9 luni , si de la 9 luni treci pe cel de juniori, cum ar veni.asa..
Eu nu am inceput diversificarea, astept sa faca 5 luni si ceva, pe 30 a facut 4 luni si mi-a zis medicul ca e prea repede si , ma opresc aici ca sa nu iasa discutii interminabile.
Am mare mare rugaminte la mamicile din America si Gecko.
Retete cum se prepara mancarea ati gasit sau vi s-a dat de la spital?
Eu am o gramada.
De ex; Cu ce merge ardeiul gras. Se poate combina foarte bine cu marul, se jupoaie pielita , se fierbe 10 min. nu mai mult, se da prin mixer si marul la fel, se amesteca si are un gust minunat, cica.
Spanacul, se opareste , se taie marunt , marunt , marunt cu cutitul , se da prin sita deasa, si -n acea zeama care trece prin sita se pun citeva lingurite de supa de vegetale, doar supa , nu si legumele. Unii bebei s-ar putea sa pape, altii nu.
Si , acum ma opresc aici ca m-am inflorit cam mult.
Azi fusai si ma vopsii, i-am zis sa ma faca blonda cum eram inainte, mi-a iesit saten, am plecat cam suparata din coafor, dar cind am citit ce-a scris Gecko azi m-am imblinzit, pardon imblonzit.


.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................


Reflexia luminii pe suprafata apei
se misca neincetat.
totusi luna straluceste
si nu pleaca nicaieri
ea sta, dar se misca.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ma bag si eu ca musca in lapte, numa sa ma plang. Mai,cred ca dupa 3 luni au piticii un prag de care se dau cu capul de nu mai stiu sa adoarma! ca v-am mai auzit pe cateva cu probleme dinastea. Deci dupa ce ca m-a durut capul rau, s-a pus si cupilu pe tzipat, de numa cu el in brate bat poteci cu el in casa si afara. Nici in wrap nu mai adoarme instant cum ma laudasem in ultimul mesaj. ii ia cam 15-20 min. partea stresanta e ca daca n-o mai merge nici in wrap, in momentul de fata nu mai am nici un as in maneca. a, si daca fac o miscare gresita cand il dezleg sa il culc, se trezeste si tre sa o iau de la capat!
a, si in timp ce doarme s-a trezit de vo 3 ori tzipand de mama focului, cum n-a facut niciodata! el pana si cand avea colici ne striga gradat, sa nu ne shokeze.
De tare ce m-a stresat, am tot facut vizite la congelator, unde am o tarta dinaceea mare de la Ikea, poate o stiti, e buna rau su cu muuuult zahar. Mananc miseleste asa, cate cateva guri pline, cu capul bagat in congelator, ca poate nu ma vede duhul lu Monty ca trisez

Nu prea am citit din urma, doar intr-un flash am vazut ca Delfinuta de maine pana intr-o zi nu va mai avea net.
Asa ca draga Delfinas, iti doresc drum bun, copii ascultatori la maxim macar pana ajungi la destinatie si intalnire frumoasa cu Omul. Asteptam vesti de la tine

Va pup pe toate!

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput