astoria-snagov

astoria-snagov | Autor: manon

Link direct la acest mesaj

a fost cineva recent la snagov la astoria ?? ma intereseaza mai putin daca ramane in patrimoniul cfr sau nu, indiferent cine incaseaza taxa de acces stiu ca as putea beneficia de un bazin ingrijit, de ceva verdeata...ma rog. ideea e ca n-as face drumul pana acolo fara sa stiu ca e inca deschis publicului. un raspuns, please...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manon spune:

ok, n-a fost nimeni. am fost eu astazi, sambata, si va povestesc ce-am gasit. 1. am gasit drumul mai prost dar acceptabil. 2. taxa de acces e de 15 lei pentru masina si 3 lei pentru persoane (am zis bine "taxa de acces" pentru ca bazinul este izolat de o plaja de gazon cu chaises-longues frumos aliniate iar traversarea pana la bazin costa...). 3....ei bine, costa 15 lei/pers. iar astazi, sambata 2 august, la ora 11 bazinul era cel mult pana la jumatate. evident nu merita plata "accesarii" lui dar ma tot gandesc ce-am platit la intrare...ah, da, niste drepturi : sa stau pe un scaun, sa ocup o masa la o terasa, sa parchez masina unde vreau (ca nu prea era nimeni !!!)si sa fluier a paguba. pacat ca proprietarii/administratorii/ce-or fi ei...nu stiu sa administreze si sa atraga publicul spre acest loc frumos. indolenta, nepricepere, lacomie...cunoasteti o combinatie mai nereusita ??!

Mergi la inceput