Puiuti de Randunici 2008!! (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata dragelor,
zile grele, nopti grele..., de-astea am eu parte!
Nu stiu ce se intampla cu Rebecca...Ziua vrea numai distrata, plimbata in brate, vorbit cu ea, jughinit, pupacit. Atat, altceva nimik, nu mai sta singurica in patut deloc, urla cum dispar din raza ei vizuala! Iar noaptea se scoala plangand de cel putin 4-5 ori, in afara orelor de masa, n-are nici-o legatura cu foamea. Nu mai pot s-o linistesc deloc, e ok doar cat sunt langa patutul ei, apoi cum dau sa plec urla instant. Si plange si cateva ore, nu cedeaza nici-un gram, e in stare sa planga pana dimineata...

Offfff, nu stiu ce sa mai fac, la mine e din ce in ce mai greu....

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Aoleo Clau saraca de tine, poate vin dintii sau poate nu-i priesc fructele si legumele la stomacel.Las-o numai pe lapte vreo 2 zile si vezi ce se intampla...nu stiu ce sa zic, imi pare rau.
Cristina.Mai tii regim, cum merge?

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Clau - imi pare rau Dar o sa vezi ca numa un pic a mai ramas sa te chinui cu Rebe ziua, pana capata ceva independenta, adica mers de-a busilea, ridicat in picioare. Cu Vladut cam asa a fost. Ca daca a inceput sa misune in 4 labe prin casa, nu se mai plictisea atat de usor, ca-si gasea el activitate prin casa.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna dimineata!
Va doresc sa fiti pink toate. Gecko, eu la ORICE mancare votez pt vinul rosu dar, vorba iubului de Luny, e o chestiune de gust. La multe aniversari de acest fel sa va dea Dumnezeu! Si sa va rasplateasca pt curajul vostru.
Luny, eu vreau sa ne mai intalnim.
Pucca, pai era Valentina la un pas de petit Biencutza pt Mateiul ei, dar ati racit amandoua si apoi ea a plecat si povestea s-a terminat; speram ca nu de tot.
Olgutza,
Clau, ori sunt dintii (ca nu-i musai sa baleasca) ori e o etapa si va trece, greu de dat sfaturi, curaj!
Mimo...daca nici o persoana inteligenta si plina de umor ca tine nu m-a inteles si zice ca am lasat-o muta, e clar ca am dreptate sa nu mai zic nimic de subiectul spaga. Am avut o interventie poate prea agresiva, insa...dar chiar nu mai are rost sa continuu, mai bine ma bag in butoi o vreme.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mimo - merge regimul, mai calc si pe aratura, dar in mare sunt la regim. Am slabit ceva, vreo 3-4 kile, da inca multe mai am de dat jos. Ca seara mai beau cateodata si o bericica, cand n-apuc sa-mi fac de mancare pt mine separat, mai manc si din cartofii, orezul familiei...iaurtul cu fructe a copkilului

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Natyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, treci inapoi ca da Gecko un pahar de vin !!!!

Gecko, !

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

ah, si tineam sa-ti raspund la intrebarile legate de copil, Mimo dar uitai:

1. pe Daria o imbrac numa in body cu maneca scurta fara pantalonasi si invelesc cu paturica subtire si e ok dimineata, dar depinde de cum percepi tu mainile si picioarele gheata. De multe ori mi s-a intamplat in parc sa puna mana mamicile pe piciorusele Dariei (contrariate fiind de cat de dezbracata o scot) si sa-mi zica (,) ca are picioarele gheata, desi mie mi se pareau ok.

2. d mancat - mananca tare bine Vladut al tau! Mai mult nici nu-i trebuie la varsta asta.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, Mimo, nu stiu ce sa zic, nu ma deranjeaza chinuiala din cursul zilei, dar o vad ca nu mai poate sa doarma deloc ( nici ziua ). Se chinuie o gramada , pare ca o ia somnul si iar se trezeste plangand. Sunt sigura ca are o suferinta, ori dintii ori burtica...O sa fac asa Mimo, ii dau doar laptic cateva zile sa vad daca e problema de burtica...Gingia e normala, nu stiu ce sa zic, desi roade tot ce prinde, e disperata sa bage in gura absolut orice apuca in manute, scutec, jucarie, telecomanda, carte, lingurita, ceasul meu, absolut tot.

Si saptamana viitoare plecam la mare, unde mergem asa cu ea, nu stiu...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gecko,

Mimo, si mie mi se pare ca Vladut mananca super bine!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Clau, imi pare rau! Ma gandesc la ce poate fi si la ce poti face...

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput