Sezatoarea canadiana (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Buna fetele si inca o data merci de incurajari, stiu eu de ce va iubesc.

Ana, baga un Plattsburg pe weekend, eu mi-am luat o bicicleta super de la Walmart, 87$ cu suspensii. La vama ne-au intrebat doar de ce valoare am cumparat si cind au auzit ca 200 $ nici nu au vrut sa vada ce. (eu eram pregatita sa platesc si taxele si tot iesea mai ieftina ca la Costco_unde ce-a mai ieftina e 139). Singurul impedient e saua, ff dura, dar iti iei o acoperitoare de silicon, sau o sa noua si ai rezolvat si problema asta.

Mi-am luat rv la RMI ptr vinerea asta si apoi ma duc si la generalista ptr alta recomandare. Merci mult Nelia de info, chiar daca nu e ortoped, probleme cu reumatismul am avut de mica. Ne manjea mama cu namol an de an si tot ma doare la vreme urita.Cred ca am sa-mi iau si la el un rv.

Oana, chiar asta e problema mea , fac sport , alerg, merg cu bicicleta si nu ma doare nimic. E doar un disconfort la coboritul scarilor.


Eu fetelor urmaresc vremea de multisor... mi-ar fi placut sa ne adunam la mine la piscina. Eu dau berea, monicutza vine cu micii (ca tot s-a laudat). Insa nu prea stiu cind ar fi si vremea frumoasa si lumea disponibila. De ex,eu as fii libera (fara petreceri) pe 23 August (ce zi!) cine ar putea atunci??

Am curtea mare, veniti cu copii si soti, si in numar cit mai mare. Daca nu s-ar putea pe 23 , poate simbata urmatoare pe 30, dar sa nu se strice prea rau vremea (nu ca acum ar fii tare cald).
Hai dati-va cu parerea...

Roxana, cind te intorci de la plaja nu mai scapi, ne dai aici info. Gasesc ca sunt interesante parerile astea schimbate, sunt locuri pe care nu le cunoastem bine si asa am avea prilejul sa ne mai inspiram si noi ptr viitoare vacante. Oricum, vacanta placuta in continuare si bucurati-va de vremea frumoasa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Am uitat sa-i raspund Monicutzei, eu nu stau in vaudreuil ci in South Shore, mai precis St Hubert. De aici sa ajungi la montreal sunt 3 poduri (Victoria, Champlain si Jacques Cartier) si bineinteles metrou. Mie imi ia sa ajung in downtown max 30 minute.(cu masina)

Sunt si case noi, frumoase, depinde de budget si loc. Da o cautare pe Brossard, Longueuil,St HUbert sa-ti faci o idee. Succes .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Dana, Carmen, Oana, mersi! barbatu-meu si-a luat de la zellers in final ceva in rabais pe la $135, acu'daca l-am prins la inghesuiala imi iau eu una mai faina ; deocamdata am casca si racheta de tenis (asta pentru ca avem complex cu terenuri de tenis, cosuri de baschet, etc la mers pe jos de la noi, si vreau sa-l scot pe fiu-meu de la calculator! asa poate ma mobilizez si eu la scapat de kg, cu abdomenele mi-a trecut repejor entuziasmul.)

Mihaela/mimitete, eu am pus anunt pe quebec.ro pentru gardiana la fiul meu, saptamina 18-22 august, am primit trei pm-uri-am si gasit o studenta-romanca, joi ne intilnim sa vad daca se impaca cu odrasla, si tariful;

Nelia, bine ca ti-ai gasit totusi carucior; cred ca nu-i prea roz de spatele tau cu Lisandru in brate!

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

si eu sunt la apel, dar ma duc la dodo


maine ma duc la destist,,,,brrrrrrr ca nu-mi place


haideti mai fetelor nu atzi fost in new brunswick? as vrea sa facem insula grand manan, vreau sa stiu cum e apa in sud.....

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

neatza,

Dana eu sunt de acord sa venim la tine ...cand zici tu...in sfarsit ar fi o intalnire aproape si de mine

wow, Ana sportiva...

simona...tu nu mai treci pe aici ?

monicutza, nu stiu cat de presati sunteti cu casa....dar avand in vedere situatia actuala de pe piata imobiliara, eu as mai sta un pic sa vad ce si cum ...cat despre locatie, depinde unde sunt joburile...daca sunt in centru nu as alege Laval sau Ile perrot, ci poate estul insulei sau South Shore...daca sunt in St Laurent, de ex, as alege probabil Laval sau West Island ...

apropo de babysitting: unde, cum cautati ? cereti referinte ? faceti si o proba sa vedeti daca se impaca cu copilu' ? nu radeti ca habar nu am cum se face ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

pucku, nu am personal impresii din NB, dar am o prietena care a facut acum cativa ani un tur acolo , cu plaja, tot tacamul...au fost ff incantati...

pitilache, m-am uitat pe unde vine Virginia asta...mey, dar departe v-ati dus...cu masina, singuri ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, musafira noastra joaca tenis de performanta acasa si asa ca a trebuit sa cautam teren unde sa joace si cobai pe care sa ii umileasca.. efectul a fost ca ca ne-am luat si noi rachete si am inceput sa jucam, si se cunoaste...incet dar sunt pe drumul cel bun....hihi
vreau si eu la party cu piscina

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dana, stai sa ma uit in agenda sa vad daca sint libera pe 23 august... ca stii, ca eu am un program taareee incarcat. Bineinteles ca sint libera si vin mincind pamintul, fie si numai sa vad cu ochii mei minunea aceea de casa. V-am spus ca eu vreau casa in St. Lambert!?!

Oficial va spun ca bebelusul meu Lisandru a plecat! Merge in patru labe si cotrobaieste tot, s-a dus linistea mea si statul pe DC! Si culmea este, ca dupa ce ca abia a invatat sa faca asta, incearca sa se ridice in picioare din pozita de patru labe. Se sprijina in minute si se ridica pe virfuri, si nu intelege de ce nu poate...

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

waw, cum trece timpul...acu erai cu burtica la 1000 de insule, acum a luat-o din loc...trece timpul (plang)

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu! Ca l-as vrea sa mai stea micut... sa ma mai bucur si eu de un pisoias mic si dulce, care miroase a laptic! Si nu numai ca a plecat, dar zice ma-aam! maa-aam-am! Oare ce-o vrea sa zica!?! Ca fetele ii tot dadeau la virsta lui cu ta-taam!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput