Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ireen spune:

Neata, la toate burticile!
Noi ieri am fost la plimbare in parc si am facut cateva mici cumparaturi pentru bebe nu mai am rabdare deloc .
diamisha eu la prima sarcina am fost la film (Razboiul lumilor)cand aveam 8 luni si am crezut ca nasc acolo nu am reusit sa vad filmul pana la capat am iesit din sala .Dupa ce am urmarit documentarul "in pantec " am inteles mai multe basii ii deranjeaza f mult pe bebelusi mai putin sunetele inalte.
dandusa sa-l stapaniti sanatosi caruciorul.
Diana si Bravegirl asteptam vesti de la eco.
loren@ incearca combinatia de no spa si scobutil daca poti chiar injectabil la mine a functionat f bine am folosit doar cand imi era f rau eu am avut un hematom decidual dupa ce am pierdut una din sarcini am avut sarcina gemelara si am ramas doar cu una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

'Neata fetelor,

Eu in week end-ul asta am cam zapacit-o pe bebelina.Am zis ca stau si-i dau indicatii sotului pt curatenie, dar nu m-am putut abtine.
Am mainile si unghiile varza...nu le-am avut asa in viata mea .Aproape ca am terminat, mai avem de luat doar jaluzele verticale pt balcon si parchet de pus in holul de la intrare, dar asta face sotul...eu nu mai fac nimic.Aseara la 22 montam scaunele luate de la Ikea, mi-e asa de drag de bucatarie si balcon, de fapt acum e o bucatarie mai mare...
Sambata seara am iesit sa papam in oras si in masina bebelina dadea de zor din picioare, a vazut-o si taticul ei si zicea ca el crede ca ciocane asa ca s-o lasam mai moale cu agitatia.
E foarte activa de cateva zile...ce-mi place.
Am schimbat si semnatura, am ajuns la jumatatea drumului.
Bafta fetelor care merg astazi la eco!

Ramo 20+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
mulumim de cuvintele calde fetele...creste, creste burtika
si daca tot suntem la sezonul dureri si contractii aseara de zor m-am intalnit cu ele si dai si pe stanga si pe dreapta dureri de mijloc...ce sa mai m-am gandit numai la rau...apoi m-am gandit ca ira m-am panicat am bagat no-spa si am stat cumintica...sufletul cine a putut sa doarma...deabea tarziu in noapte am adormit...acuma vad ca sunt ok spatele ma mai omoara...pfiu si noaptea asta sa stea cuminti durerile ca pena pe 4-5 aug nu ajung la ginec deci le dau bataita
loren@ intelegem starea ta si sa plece si de la tine
ramo off ce spui si ce faci ...gata e bine ca macar ati finalizat lucrarea cat de cat...ma bucur ca bb-lina e activa
bravegirl bafta la echo
diana bafta azi la intalnirea cu doca
24+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Dea, esti mortala!
Diana, deja tinem interviuri pt alta vanzatoare. bafta azi la doc.
babyzapi . tare sotzul tau. va tineti de prostioare.
Anes, sarut mana!
ireen bine ai venit, sarcina usoara si la termen!
Mirtha, da ai dreptate, Eva seamana leit cu tine.
Miky-ea, imi pare rau pe catelushul tau. ai grija de tine, stai in pat, odihneste-te si ai sa vezi ca-si va reveni la dimensiuni normale colul tau.
Corina bafta azi la eco..
Elilov



A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Nu mai am rabdare pana la ora 15. Cred ca saptamana asta am imbatranit 10ani.

==========
Corina 21+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Buna fetele, bine v-am gasit dupa weekend. Sunt in urma cu un capitol, ma duc sa citesc.
Diamisha, indemnizatia la concediu medical poate fi maxim 6000 lei brut pe luna pe toata durata concediului de sarcina si lehuzie (cele 126 zile). Dupa aceea cine doreste sa stea acasa 2 ani, depune acte pt concediu de cresterea copilului care e in cuantum de 600 lei pt mama la care se adauga alocatia copilului de 200 lei. Daca te intorci la servici, ramane alocatia de 200 lei si supliment de 100 lei, parca asa auzisem, ca te premiaza statul ca te duci la servici.

Mihaela 23+ Mihai Cosmin
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Corina, e grea asteptarea.Stai linistita, o sa vezi ca bebelina e bine, te asteptam cu vesti bune.
Eu dorm pe mine...si tocmai astazi stau la birou pana dupa amiaza ca avem o sedinta

Ramo 20+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

dandusa,!
Andreyutza,am iubit-o enorm...dar din pactate ,nu mai pot face nimic si trebuie sa ma gandesc la printesa din burtica!Ma rog la Dumnezeu ca totul sa fie bine!
Tuturor burticilor,sanatate multa si celor care merg la echo mult mult mult succes si vesti bune!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Corina, tinem pumnii!

Elilov, frumoasa burtica. Subscriu la ideea ta - nu imi dau baiatul pe 100 de fete (nici pe cel mare nici pe cel probabil din burtica). Las' ca fetele vor veni singure dupa baietii nostri!

Ireen, Diamisha, Miram, bine ati venit!

Ramo, bine ca ai scapat de santier. Acum ai si tu timp sa stai cu BB in sus.

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Ce fac fetele???.......eu maine am morfofetala la Herghelegiu....


...Vine unla mami...


...Primele episoade!!!...




LAURA 24+ Deniel Alexi
------------------------

AMR 16 sapt

Mergi la inceput