Mamici si Burtici de Baia Mare (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:



ma bucur ca va place pagina...am mai completat datele, sper ca n-am gresit, si sper ca n-am uitat ceva...ma anuntati voi daca da.

Adriana, nu-ti trebuie hainute pentru bebe in clinica, iti dau de acolo. iti trebuie doar hainutele cu care il scoti din clinica.

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

ARIANA te primim si pe tine cu conditia sa vi la intalneala!!!ce zici...te bagi???cat despre hainute, nu trebuie sa duci decat cu ce o scoti din spital!!!cat de micute ai ca a mea a avut la iesirea din spital 3700 degrame si i-au fost mari hainutele ce le-am adus cu mine!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Rodica, pagina arata foarte bine...esti foarte harnicuta Cand ai timp (adica daca te lasa Darius) sa ma treci si pe mine la gravidutze...oki? in asteptare de BB ESTERA IARINA, DPN 10.10.2008, Dr.Sasaran Mircea, Euromedica.
Merci de raspuns la intrebare...am inteles ca nici mamicile nu trebuie sa isi duca clasicul "bagaj de spital", ca primesc totul de acolo...asta mi se pare super.
Si inca o intrebare: voi ce carucior ati cumparat la bebei?ca eu sunt intr-o mare dilema momentan...nu ma pot hotara ce sa cumpar...

Pupici la toate fetele si la toti bebeii!

AdrianaSM 29+ Estera Iarina

http://community.webshots.com/album/564152856xZtBmU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Multumesc mult, Rodica!!!!raman vesnic indatorata!
Melly, vin cu placere la intalnire, nu-i problema, ca Satu Mare nu e chiar asa departe..., vin si cu daca e cazul...oricum pe la inceputul lui August vin in Bm la control, deci...sunt prin preajma...hotarati numai data si ora...
Legat de hainute de scos din spital...cat de mici sa fie? eu am luat un costumas tare dragut marimea 68.cred totusi ca ii va fi putin mare, dar macar asa o sa il mai pot da si dupa...eu inca nu am luat hainute mai mici de 68.numai body si caciulite am luat 62.sa fie totusi prea mari?



AdrianaSM 29+ Estera Iarina

http://community.webshots.com/album/564152856xZtBmU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

RODICA, iarta-ma te rog! Dpn este 17.09.2008. N-ai tu destula treaba ca-ti mai dau si eu de lucru! Promit sa fiu mai atenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

buna fetele...
sper ca ati inceput saptamana cu dreptul si o sa o tineti tot asa...
la mine a fost o zi agitata, cu multa alergatura, am avut treaba prin satu mare (apropo, adriana, am vazut ca scrie acolo unde era sala de gimnastica pt gravide ca s-a mutat si era un nr de telefon)...azi i-am mai luat lui bebe paturici si tot felul de maruntisuri, cred ca deja sunt obsedata ca nu ma pot abtine cand intru intr-un magazin de bebelusi...in plus, alergatura si condusul de la satu mare pana aici m-au cam terminat, nu pot sa cred cat de repede obosesc...

cu bagajul de spital, desi o asistenta care lucreaza la euromedica si pe care o cunosc mi-a zis ca n-am nevoie decat de papuci de casa si pasta si periuta de dinti, eu imi pregatesc mai multe lucrusoare...mai bine sa fie...pana acum, poate va ajuta, si eu m-am interesat de la alte fete, am asa: camasi de noapte (foarte colorate si haioase sa ma binedispuna ) cu nasturi in fata, 2 buc, toampoane pentru san, sutien de alaptat, papuci de casa si de dus, chestii de ingrijire (sampon, pasta de dinti, periuta, sapun, etc), prosop, lenjerie intima de unica folosinta (am inteles ca ajuta), vata (iar am inteles ca e mai bine decat tampoane igienice) si cam atat deocamdata dar o mai completez incet, incet...chiar daca ei zic ca nu e nevoie eu o sa-mi iau lucrurile mele oricum, ca sa fiu sigura ca ma simt bine...o sa-mi duc si o pernita de acasa, ca doar asa pot sa dorm...
cat despre bebe...eu i-am luat hainute de mai multe marimi sa fie sigur ca o sa ii fie bune...cele mai mici sunt marimea 18 sau 58 (cred)...pentru iesirea din spital cred ca o sa-l imbrac intr-un costumas alb-albastru marinaresc, mai vedem noi, daca nu ma razgandesc pana atunci...:)

hai ca m-am cam lungit azi, noapte buna tuturor...

Viitoare mamica 35+ bebe Marc-Alexis in burtica
http://community.webshots.com/user/malinka14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Buna dimineata!V-ati trezit?
Malinka, multumesc de informatie .chiar azi o sa merg sa vad nr acela de tel.Vorbeai de lejerie intima de unica folosinta, de unde se poate cumpara asa ceva?m-am uitat la pozele tale si tare mi-a placut caruciorul tau!!!!de unde l-ai cumparat?din Baia Mare?cat a costat?Se poate cumpara si separat de scaunelul de masina?sau numai impreuna?ca eu am deja scaunel de masina.de cateva zile ma tot gandesc ce carucior sa cumpar, si asta al tau mi se pare super!
Sa aveti o zi cat mai placuta!
va pe toate...


AdrianaSM 29+ Estera Iarina

http://community.webshots.com/album/564152856xZtBmU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

neata!!!ne-am trezit si noi!!!o noapte superba!!!dormit de la 23 la 6!!!adormit inapoi la 7 si trezit la 10 30!!!superrrrrrrr!!!

vream sa zic de vata!!!nu e nevoie !!!au ele gata facute in fase!!!invelite!!!tampoane am folosit in ultima zi cand am iesit ca deh nu o sa ma duc cu ditamai vata!!!

pup

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Melly, ma bucur pentru noaptea linistita pe care ai avut-o!ce fetita cuminte ai!Ce bine ca doarme toata noaptea...Macar va puteti odihni si voi!Asa bebe imi doresc si eu...
Siaseara am avut noi parte de un spectacol pe cinste!ESTERA a dansat in burtica, si eu si tati stateam si ne uitam cum poate sa miste asa!o iubesc asa de mult...e asa o minune cum poate un copilas sa cresca in burtica noastra...abia astept sa o vad, sa vin cu ea acasa...

Sa aveti o zi frumoasa in continuare...


AdrianaSM 29+ Estera Iarina

http://community.webshots.com/album/564152856xZtBmU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolleetta spune:

fetele!

Rodica,felicitari pt. pagina.
Melly, ai o scumpica de , pe langa asta e si cuminte. Tineti-o tot asa.
Anca, iti tin pumnii. Cum esti, inca nu te-ai intors?
Eu m-am simtit tare rau zilele astea, asa ca azi merg iar la medic si sper sa fie toate bine

la toata lumea

Nico
21 + Rares

http://community.webshots.com/user/nikolleetta?vhost=community

Mergi la inceput