a zburat din patutul lui

a zburat din patutul lui | Autor: mamii

Link direct la acest mesaj

Sunt fericita 'posesoare' a unui baietel de 1 an si 12 zile!Astazi l-am pus in patutul lui ca sa imi pot face si eu linishtita patul.Ma uitam la el si dintr-o data s-a aruncat.Acum pare sa nu aiva nimic dar PARINTI FITI ATENTI sunt cu creieru varza ma gandesc la o gramada de prostii..sper sa nu fie nimic.

Mami de Alexandru din 13.07.07

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

quote:
citat din mesajul lui mamii

Sunt fericita 'posesoare' a unui baietel de 1 an si 12 zile!Astazi l-am pus in patutul lui ca sa imi pot face si eu linishtita patul.Ma uitam la el si dintr-o data s-a aruncat.Acum pare sa nu aiva nimic dar PARINTI FITI ATENTI sunt cu creieru varza ma gandesc la o gramada de prostii..sper sa nu fie nimic.

Mami de Alexandru din 13.07.07



draga mamica
eu sunt fericita mamica de 2 piticuti care la vremea cand mai stateau in patuturi picau cu randul...am ajuns sa cred in ingerii lor pazitori de cate ori mi-a picat tudor mai ales si nu oricum ci in cap , bine pe covor si nu de la inaltimi mari. ba mai mult la 2 ani jumate mi-a picat intr-un magazin de pe niste scari pe sub o balustrada de la aproape 2m pe ciment. doar ca a picat pe umar nu in cap. am chemat atunci rapid o asistenta de la un cabinet din apropiere, l-a verificat rapid, nu si-a rupt nimic doar s-a speriat putin, la cap nu se lovise deloc. doar eui cred ca o fractiune de secunda am crezut ca ma termin din lumea asta
so, daca nu vomita, nu e mai agitat decat de obicei sau mai stiu eu altceva neobisnuit cred ca nu ar trebui sa-ti faci probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Asa e, stiu ca pare ciudat dar nu e parinta sa nu ii fi plonjat plodul macar o data....Nu te panica, intr-adevar copiii au ingerii lor pazitori (al lui Matei cred ca e obosit mort de cata treaba are....)

Nu mai departe de ieri in parc...statea se juca la nu stiu ce dupa care se intoarce spre dreapta sa o ia din loc si da cu obrazul DREPT IN MUCHEA TOBOGANULUI ....care, nesimtitu, nu s-a dat la o parte cand a vazut ca vine Matei....Bine, io-s destuld e relaxata ca la fel de aeriana is si io, doar ii copilu meu...nu vreti sa va imaginati cum a fost cand am vrut sa trec in magazin printr-un geam....ca io nu-l vazusem...noroc ca era securizat ca ar fi devenit din comic, tragic :D

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:




Si eu am patit-o cu prichindelu meu pe la un an si vre-o 3-4 luni. A cazut din patutul lui, si, rapid, am eliminat sertarul de sub saltea. Acum, inca mai doarme in patut, dar in picioare, deabiea iteste capul peste zabrele... slabe sanse sa mai cada.

Oricum ne-a stat inima in loc in momentul ala, ca nici unul dintre noi (parintii) n-am reusit sa-l prindem.

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Mina, esti tare simpatica!!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Mamii...inca mai ai multe pozne de genul de asteptat. insa atentie...fa cumva sa fie patutul mai jos..sa nu ajunga cu picioarele peste el caci pe la noi pe aici o fetita de 1 an si 2 luni a avut si mana in ghips din cauza asta. Bine era patutul cu nivele si maica-sa l-a lasat la un nivel mai sus, nu la cel de jos de tot.

Eu aveam un patut patrat ca tarcurile dar din lemn, si erau puse 2 saltele sa se poate ridica cand era mai mica pe el. Dar cum am vazut prin iunie ca ajunge cu piciorul sus, am scos o saltea. Problema e ca acum ajunge iarasi sus:D. Si trebuie sa mai specific ca fata are 2 gratii scoase inspre patul in care dorm eu, deci poate iesii cand vrea prin patul meu sa se dea jos. Cred ca nu voi mai dormi cu ea in camera si voi desfiinta patutul, sa o las sa daorma in patul de o persoana care e langa patutul ei. A mai dormit, in nenumrate randuri si nu cade din el in somn, oricum e faorte foarte jos patul acela. Deci daca iti aneminta a cadea prea des PESTE patut, poate e cazul sa iei o canapea sau pat foarte aproape de podea sa-l invet isa daorma acolo.

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput