Mamici norocoase de sept-oct 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

musette merci frumos pentru raspuns. noi suntem bine, bebe misca de zor si eu sunt tare incantata.

nusha felicitari pentru bebe in grafic

babytza, imi pare rau sa aud ca sunt probleme cu bebe, dar ce inseamna ca rinichii sunt dilatati prea mult ? ti-a explicat ce consecinte are chestia asta ?

maryb 25+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

babytza imi pare rau ca are probleme bb...am cautat pe google si sunt cateva subiecte legate de ce are bb.S-ar putea sa-l fi prins doar cu vezica plina..cauta,daca vrei iti dau likurile

32+bbelina
AMR 8 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

baby boy nu-i nimic,cu placere!

babytza si dr ce a zis nu se poate ameliora pana la sf sarcinii?eu am tot auzit ca la ecografii in special la baieti ca rinichii se vad nu stiu cum,chir si mie imi zisese Iosup ca am ecogenitate crescuta a parenchimului renal dar am aflat ca de fapt e o chestie de interpretare,cum se vede la momentul ecografiei,eu zic sa te linistesti si sa vezi si dr ta ce zice,sunt sigura ca nu enimic grav.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 7s!

33+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

babytza mami frumos , imi pare rau pt vestile primite la eco...nu ti-a spus ce se poate face, sau ce implica dilatarea asta a rinichilor?

nushulica felicitari pt bebe David in grafic!

musette perna de alaptat o voi cumpara si eu cu sigurana...cred ca imi va fi de folos
legat de nastere...din cate mi s-au spus mie, daca trebuie sa nasti si ajungi sa te dilati mai mult...nu ti s mai face cezariana pt ca exista niste riscuri..nu stiu sa spun mai multe pt ca si mie cine mi-a explicat mi-a spus in termeni medicali,si de unde doamne iartama sa stiu eu ca n-am facut medicina, dar na...nu neaparat tre'sa fie si adevarata treaba asta...zic si eu ce mai aud eu oricum vreau sa nasc natural, fara epidurala pt ca nu-mi surade ideea de injectie in coloana ...nu ma tem d durerile ce vor fi, pt bebe o sa le suport...ma tem in schimb sa nu cumva sa puna forcepsul pe copilasul meu ca fac urat...dar tati al nostru va fi acolo langa noi sa nu lase sa se intample asa ceva evident ca voi discuta problema "forceps"si cu doctorul care ma va asista


26+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

mary tu pe unde umblasi ca nu te-am vazut de multisor? ce face bebe?mami lu bebe cum se simte?

26+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nu mi-a spus ce implica asta,cu toate ca am intrebat. A zis ca trebuie tinut sub obs si sa vad ce imi zice dr la echo de 32 sapt.
La 21 sapt a vazut dr la med life acelasi lucru, dar pana la sf echografiei bb a eliminat lichidul si nu mai pareau asa dilatati. Dar tot erau putin mariti.
Insa dr asta a zis ca sunt mariti bine si ma intreba daca am facut amniocenteza....Ce legatura o avea asta ???? Stie cineva ? Ca din cauza asta m-am speriat cel mai tare...

Valentina 29 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Maryb multumim de capitol nou si felicitari pt AMR!
Nushulica felicitari pentru bebe sanatos si in grafic!
Babytza nu te mai speria pana nu vorbesti si cu doctorul tau sau cu cel putin inca un doctor, ai vazut si tu ca unii dr au tendinta sa exagereze si sa sperie lumea.
Gargaritza daca ai de gand sa cumperi perna de alaptat eu te sfatuiesc s-o cumperi mai repede ca te va ajuta si pe tine sa dormi mai bine, e de fapt perna de gravide si de alaptat.

Am facut si eu poze si le incarc acum, daca vrei sa vedeti camera bebelinei si cateva lucrusoare.



32+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

andreea momentan nu am probleme cu dormitul,ma simt ok, dar o sa merg sa o cumpar cat de curand...ca cine stie la cum creste burtica asta

26+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

babytza incearca sa te linistesti, trebuie sa mergi la dr tau cu eco sa vezi ce zice si el/ea, si Mikul meu are ceva la un rinichi, distensie bazinetala (parca asa scrie) si inseamna tot o dilatare, era de 8.5 parca (v-am mai povestit eu), la fel m-a intrebat si pe mine, daca am mai facut eco pana acum, daca totul a fost ok, daca toate masuratorile au iesit bine, dar dr de la eco era intr-adevar de treaba si nu m-a speriat, ulterior am aflat ca este o chestie functionala, nu este ceva grav, apare destul de frecvent la baieti (daca era fetitza ar fi putut fi ceva mai grav, asa mi-au zis)si o sa urmarim asta dupa nastere, in concluzie nu e motiv de ingrijorare acum.Tin pumnii sa nu fie nici la bebeul tau ceva grav

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

andreea foarte frumoase hainutele si camera Minei imi place. de unde ai cumparat patutul si cat a costat?

26+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput