Puiuti de Randunici 2008!! (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

ali, te-as ajuta eu daca as sti...dar cu oftalmo-pediatria asta sunt cam tufa de venetia...plus ca nu am inteles ce este rosu...ochiul sau pleoapa? are secretie/ nu are secretie? si cel mai important...ea plange? se arata deranjata? ca de nu....nu are sens sa disperi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

nu, Ali, 'bebelusul fericit', la 390 ron

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

V-am promis o surpriza azi noapte, iata:
http://good-times.webshots.com/album/564215274STnDBZ
calitatea proasta a imaginii din lipsa de blitz din lipsa de baterie...dar continutul formidabil

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Buna fetele, aseara am disparut dar se miorlaia Diana (cine zicea ca e cuminte?) asa ca la 9.30 era in pat si dormea (mare greseala) si cine era treaz azi dimineata la 5??? Asa ca de acum va sta treaza pina la 22.30 cind e ora ei de somn chit ca-i tin ochii deschisi cu scobitori!
Ariel super povesti si m-ai spart cu ploaia pina marti! Vad ca azi totusi mai apare o raza de soare dar zici ca e octombrie nene nu toiul verii!
Gecko super poze, vreau si eu concediu!!!
Mimo si Diana se sperie, mai ales daca e un zgomot tare, de multe ori chiar si cind vb cu ea tresare si mai ales la fosnet de pungi.
Naty dupa ce apar mugurasii ei cresc saptaminal, practic in momentul in care se vad deja au erupt si de atunci cresc. Mai naspa e ca de atunci incep sa roada tot ce prind, inclusiv degetele tale si nu e prea frumos pt ca sint tare ascutiti.
Varuna precum si la restul stolului.

http://community.webshots.com/user/cleme74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ma bag eu:

Luny, mi se pare cam jos scaunelul ala. Gandeste-te putin la pozitia ta cand ii vei da sa manance, daca ti se pare ca vei sta confortabil....plus ca in timp vei vedea ce mult ii place sa stea cu voi la masa, iar scaunelul ala face lucrul sta imposibil...

Ali, io nu vreau sa te sperii, dar in Ploiesti e o epidemie de conjunctivita virala. Nepotica mea a avut in toamna si ea, ochisorul rosu era tratat de sor'mea cu ceva gen Visine. Cand a vazut ca nu ii trece, a dus-o la oftalmologie si a fost nevoie de trei saptamani de tratament, pentru ca se pare ca ii rosese din cornee tratamenul minune aplicat de sor-mea ( aberez??! Gecko!?!? E posibil asa ceva!??! )

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Pai Luny, daca cotizeaza mama ta, eu zic go for it! Pana la urma, scaune-s toate, scopul e sa stea acolo pe timpul mesei, nu sa fi ele cat mai minunate! Asta mai degraba vrem noi mamicile!

Mimo, ma bucur ca a papat bine Vladut piersicuta, i-a placut. Am pus si eu acum legumele la fiert pentru supica.
Apropo, asa e si Rebecutza, sta 5-10 minute maxim intr-un loc. Aproape ca nu mai am idei cum s-o mai distrez...

Ursuleata, super sta Vladut in leagan. Sa-l stapaneasca sanatos si sa-l foloseasca la greu.

Fug ca tipa in patut, deja a stat 5 minute acolo!



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Gecko, ochiul e rosu si ii lacrimeaza, atat, am deschis geamul la ea in camera si am uitat ca era deschis si in cealalta camera, si sigur atuni a tras-o curentul.

L-am vazut Luny, cel albastru deschis, da, le are c-am subtiri dar vad ca scrie ca tine pana la 12 kg asa ca spune-i sa-l ia, imi place si asta


quote:
citat din mesajul lui mimonix

V-am promis o surpriza azi noapte, iata:
http://good-times.webshots.com/album/564215274STnDBZ
calitatea proasta a imaginii din lipsa de blitz din lipsa de baterie...dar continutul formidabil

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze


E demential , am cel mai frumos ginere mare de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
citat din mesajul lui Olgutzika

Ma bag eu:

Ali, io nu vreau sa te sperii, dar in Ploiesti e o epidemie de conjunctivita virala. Nepotica mea a avut in toamna si ea, ochisorul rosu era tratat de sor'mea cu ceva gen Visine. Cand a vazut ca nu ii trece, a dus-o la oftalmologie si a fost nevoie de trei saptamani de tratament, pentru ca se pare ca ii rosese din cornee tratamenul minune aplicat de sor-mea ( aberez??! Gecko!?!? E posibil asa ceva!??! )

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE



Nuuuuu... , dupa cum spuneam e sigur de la geamurile deschise, cum le-am deschis cum sa si inrosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ok, dar stii tu :fii cu ochiul pe ochi !!!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Luny, ti-m scris la celalalt capitol...nu ma mai repet...ca mi-e o sila de ma doare!! Si trebuie sa fac piureul ca vine maseuza

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput