Mamici norocoase de Ianuarie-februarie 2009 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Imi pare rau ca acum, la inceput de nou capitol trebuie sa va dau vesti rele: bebele meu este printre ingeri!
M-am internat pe 17 dupa-masa, durerile (contractiile uterului) s-au amplificat, scurgerile de sange la fel (in ciuda tratamentului medicamentos). Insa, noaptea nu am mai avut dureri, si inca mai speram la o minune...si eu si sotul...
Dimineata la ecograf...trei medici si doi rezidenti incercau sa descopere ceea ce nu mai era: activitatea inimii bebelui.

Ceea ce eu credeam a fi Salmonela, s-a descoperit ca este un virus aici in BG: temperatura, varsaturi si diaree. Medicii mi-au spus ca probabil acest virus mi-a ucis bebele, iar petele maronii si apoi sangele, cat si contractiile puternice ale uterului au fost doar rezultatul mortii lui si incercarea organismului meu de a-l expluza.

Oricum, de ieri plang aproape intruna...azi m-a adus sotul de la spital, ne-am uitat la o comedie cu Mr Bean, insa degeaba...cand mi-am despachetat bagajul si am scos pijamalele de spital, cand mi-am adus din nou aminte cum am plecat 3 si ne-am intros 2...nu m-am putut opri din plans

Cel mai greu mi-e acum ca au aflat prietenii si neamurile, si suna telefoanele non-stop. Deocamdata nu pot vorbi cu nimeni in afara sotului. Nici chiar cu mama mea nu am vrut sa vb. Sper sa nu innebunesc de durere. Am asteptat atat de mult bebele asta...zilnic vobeam cu el in burtica, sotul il pupa, alinta, si faceam fel si fel de planuri pentru cand va veni pe lume. Acum, totul s-a naruit, iar eu nu pot accepta asta...




Edit: ca am uitat sa-mi scot burtica de la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Of, Smarandita imi pare foarte rau! Daca putem sa te ajutam cu ceva...Da-ti timp sa te vindeci sufleteste, plangi daca simti nevoia, nu tine in tine durerea!

Imi pare foarte, foarte rau!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

imi pare rau Smarandita si Crisia.Nu-mi dau seama ce a patit Crisia bb era deja maricel...ce tristete in zona..sunt niste evenimente ingrozitor de triste.Imi pare rau inca o data

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Irina&year=2009&month=1&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

in alta ordine de idei azi l-am vazut pe bb, pliu nucal 2 mm dr spune ca e ok , varsta gestationala = varsta ecografica si ...e baietel....tati voia baietel, mami fetita...dar e baietel sanatos si asta e important.Mami varsatoare ca d obicei, ce burtica sa se vada NIMICCCC Miereamara nici vorba(apropo nu numai ca arati acum superb dar esti ffff frumoasa)Va pup si va rog fara vesti proaste.

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Irina&year=2009&month=1&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hey...IrinaC ma bucur pt rezultatele bune si pt baietelul tau! Chiar se intrebau fetele ce mai faci, cum mai esti. Tine-te tare, ca o sa treaca curand si starea asta si dupa baietel, poti sa incerci si pt o fetita!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Smaranditza, offff! Am crezut ca la spital se va putea face ceva. Sper ca Doamne Doamne iti va da in curand ul alt puiut.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200514+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Miereamara, in continuare daca ar intreba cineva ce-i cu acel PAP_A, as tacea, pentru ca habar nu am ce-i cu el. Io-s o gravida mai linistita (poate prea), fac ce zice dr. si nu ma interesez prea mult ce-i cu ele si incerc sa nu ma gandesc la rele.

Irina, felicitari pentru baietel. Abia astept mesajul de la tine in care spui ca nu mai ai greturi.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200514+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elasan spune:

Imi pare asa de rau Smarandita!!! Sa fii tare, puternica, ingerasul tau asa ar vrea sa fii.

Eu scriu mesaje si ele nu apar niciodata, am scris la celalalt capitol acum 12 ore, 2 mesaje si inca sunt ne-moderate. Cine se intoarce sa le citeasca cand vor fi postate? Nimeni! Nu inteleg cum functioneaza sistemul asta.
Sper sa vad macar mesajul asta postat.
Sunt incantata ca nu mai mi-e rau de la prenatale, mi-a dat doctorul altele.

8+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Io' cred ca's cam paranoica. Ma uit numai la emisiuni de profil pe Discovery Health, sunt unele legate de nasteri si pregnancy.
Cred ca ar trebui sa ma astampar! Probabil la al doilea copil o sa fiu si eu mai relaxata.

Hai, ca azi am limbarnita, ar fi cazul sa-mi vad de treaba mea

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Smaranditza imi pare tare rau, chiar ma gandeam la tine si ma intrebam ce faci.Iti doresc din suflet refacere rapida si nu ezita sa intri la noi atunci cand nu au cine vorbi. ai grija de tine.
Off am crezut ca nu o sa mai plece nici o mamica din odisee ca o sa ajungem toate sa ne vedem bebelusii, m-am intristat, nici o femeie nu trebuie sa treaca prin asa ceva.

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
14+ Doamne ai grija de bebeii nostri

Mergi la inceput