Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Michelle, bravo, imi pare bine ca iti iesit maioneza ca iti statea pe suflet
Adina, sa stii ca daca la varsta lui a invatat 20-3 cantecele "melc melc" este foarte foarte bine. nu exagerez. eu am facut 13 ani de pian, am invatat notele muzicale inainte de a invata literele alfabetului dar tot asa usor-usor am luat-o. daca ii place este excelent. incurajeaza-l (eu recunosc ca nici nu am vazut ca ai scris "plic" in loc de pliu.... era ca testul ala in care citesti cuvintele chiar daca ele sunt scrise literele invers )
Andre_ea hihihi o sa plangi nitel si o sa te superi si dupa aceea o sa te resemnezi. ca de, baietii au o dragoste deosebita fata de mame, nu?
RalucaAlexa imi pare rau ca nu ai chef de deplasarea de la bucuresti.... nu poti scapa deloc? daca nu.... gandeste-te doar ca e joi si doar vineri mai urmeaza si gata vine week end-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

roxana- m-as gandi cu atata drag la we - DACA NU AS FII NASA SAMBATA!!!!!! Da, adica - drum pana la Buc joi, vineri sedinta si tot vineri drum inapoi pana la Iasi - ca apoi sambata - coafor alea alea, biserica, restaurant, panarama pana dimineata!!!!

15+ cu Matei Teodor

galmita mea, acum baiat mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

iicchh.. mda. cam obositor intr-adevar. tin pumnii sa fie ok si sa va distrati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

quote:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

roxana- m-as gandi cu atata drag la we - DACA NU AS FII NASA SAMBATA!!!!!! Da, adica - drum pana la Buc joi, vineri sedinta si tot vineri drum inapoi pana la Iasi - ca apoi sambata - coafor alea alea, biserica, restaurant, panarama pana dimineata!!!!

15+ cu Matei Teodor

galmita mea, acum baiat mare :)


sa iti fie de bine nasitu..., ai grija sa nu te obossti prea tare , distractie placuta

http://md.lilypie.com/klKFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

In engleza, "masurarea pliului nucal" se spune "nuchal translucency screening" sau "nuchal translucency scan".

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

quote:
citat din mesajul lui mvb

YASHY mereu am vrut sa te intreb, cum de te-ai obisnuit sa traiesti printre japonezi? Am vazut pozele cu Luka si e un dulcel.De cati ani stai in Japonia? Ai invatat japoneza?
Cred ca suna stupid tot ce te intreb, insa tot timpul citesc cu admiratir mesajele tale si totdeauna am vrut sa te intreb lucrurile astea.




Tocmai ma pregateam sa inchid si sa merg la somnic...(e trecut de mult de ora mea de somn de cand am ramas insarcinata numai pe la 8-8jum ma culc; acum e trecut de 9 jum) Deci cum spuneam, ma pregateam de somnic si am vazut intrebarea ta.

Sunt in Japonia de 7 ani. Cand lucram aici l-am cunoscut pe EL si de atunci a decurs totul cu o viteza de neimaginat... 2 luni dupa ce ne-am cunoscut... zburam deja 3 spre Romania sa ne casatorim. Cat am fost insarcinata cu Luka nu am stiut deloc japoneza... abia ma puteam intelege cu soacra-mea la vizitele de la dr... (am o soacra sa-mi traiasca inca 1000 de ani!! eu vreau sa fiu ca ea cand cresc mare-ca tot era vb de soacre...)
Acum vb fluent japoneza, nu mai intampin nici un impediment (poate doar cu scrisul... dar nu ma stresez prea tare ca stiu sa zambesc si sa rog pe orice necunoscut sa-mi scrie 2 randuri cand nu stiu) Am prietene japoneze care m-au invatat multe. Sunt o fire destul de sociabila si asta cred ca m-a ajutat mult!

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Raluca, nu m-am suparat!! Radeam si io de prostia mea... pupici multi!

Selene, multumesc tare mult!!

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Raluca, ca nu e bb fata.
O sa plang, tare de tot, asa vreau eu

Pana pe 2 septemnbrie numai asa o sa va zapacesc .



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200514+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Presenta si eu. Posterul e gata, dar eu trebuie sa plec la spital sa-mi fac portia de munca pt comunitate, adica voluntariat.
Forumul merge super greu, si la voi e la fel?



“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Da si la mine merge greu netu', forumu' nu stiu....
Andrea - iti faci prea multe probleme! E foarte posibil sa fie fetita nu??? Ai sanse de cel puti 50% :))
Veronica - mersi de urare!!
am uitat ce-am mai vrut sa scriu.... hhhmmmmmmmmm......

15+ cu Matei Teodor

galmita mea, acum baiat mare :)

Mergi la inceput