Gravidute si mamici de Cluj-85

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

adriana....serios?prezentai?dar cum asa?ai facut ceva scoala sau cum?oricum e f frumoasa zona...ne=a placut mult.sara nu papa asa de bine acuma cum papa acolo.ai mai tuns-o iarasi pe alexia?nici nu stiu ce sa fac....s-o mai tund ,sa n-o mai tund?ma gandesc ca poate nu-i asa de sanatos cu soarele asta..tot timpul trebe sa-i pun cev ape cap dacan-are par.

ioana felicitari pt progrese la patrick....ai baiat mare deja mamico.

azi n-am putut iesi afara dupa masa...voi ce mia faceti prin casa cu ei ca pe mine m-a cam terminat astazi sara.se plictisea efectiv...ii lipsea sa fie in centrul atentiei cum afost prin moldova..toata ziua...ma-ma ti-ti..si ma-ma brate

a inceput sa vb f multe,,,ma mir de ea.acuma daca are si atatia dinti..

si lucreaza tot timpul daca stam prin casa,de-aia imi place sa plec de-acasa cu ea tot timpul.ii place tare mult sa dezmembreze olita si s-o plimbe prin toata casa,sa mearga la wc si sa ridice capacul si sa si arunde dac aprinde ceva in mana.....ca-i APA....APOI CU PERIA DE CURATA WC-UL...apoi la bucatarie la dulapurile cu vase...la pamantul si nisipul floilor,ii place sa-mi traga ficusul de frunze.si sa scoata pietricelele de-acolo si sa le imprastyie pe jos.azi mi-a dat jos si papara,erau numai ouale batute in castron...mai rau.am avut ce aduna.ii prapadita cateodata.





ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, rectific ce a spus Anca, a tuns-o taica-sau pe Alexia, nu eu..eu n-am prea vrut..dar acum imi place cum ii sta. Si e tunsa mai scurt decat data trecuta. Oricum, e ultima tunsoare pe vara asta. Si chiar daca nu e tunsa trebuie pus pe cap ca poate sa fac insolatie.Si crede-ma, Alexia nu tine pe cap mai nimic, i-am cumparat o palariuta foart frumoasa si trebuie sa-i pun un elastic ca sa o prind sub gat ca ea o da jos.

Ioana, felictari pt Patrick! Acum sa aveti grija cu cazautul...

Diana, o sa treaca si perioada asta,e greu sa mergi asa dupa ea. Acum eu o tin pe Alexia de bluzita, la spate, mi-e frica sa nu cada, mana nu mai vrea sa mi-o dea...

In alta ordine de idei, vineri seara plecam...dar era sa nu putem pleca.. Nu mai erau locuri la trenul direct spre Buzau, e trenul care merge spre mare si nu mai sunt locuri de ieri. Asa ca plecam tot vineri seara dar prin Ploiesti, acolo schimbam din Vest in Sud si din Sud luam alt tren spre Buzau. O sa fie o adevarata distractie sa schimbam 3 trenuri intr-o noapte... Macar au fost dragute doamnele de la CFR si mi-au dat si loc pentru Alexia, fara sa-l platesc deci macar o sa stam confortabil..fiecare pe locul lui.


Va las acum... SOMN USOR la bebelusi si NOAPTE BUNA, mamicilor!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

TREZIREA!

Eu inchei si tot eu deschid, cum vine asta? Hai, toata lumea la raport! Sa nu-mi ziceti ca ati vazut ca e soare afara si ati iesit asa de dimineata ca sa nu-l pierdeti!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare!!!

iaca si eu de dimineata!

Am calcat un munte de hainute...pe care a reusit stefan sa le murdareasca la mare...am adormit cu chiu cu vai copilu' (e incredibil ce miriit poate fi cind trebuie sa doarma in timpul zilei...nu mai poate de somn, ii sint ochii rosii si umflati da' el are chef de dat din picioare, de rostogolit si de jucat cu suzeta... sper sa-si revina repede ca ma face cu nervii).


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ciao fetelor

acum ne-am intors acasa de la mama, ne bucuram kand il vedem pe Dragos cate face si cu povesteste el, ne face sa uitam de tot si sa trecem mai usor peste probleme.
afara e asa de placut, ce bine k se termina cu ploile astea, k ne termina statul in casa, avem norok k avem apartament mare iar la mama e si mai mare, poate sa defileze cat vrea dar oricum el a fost obisnuit afara cat am stta la tara iar acum in casa, e greu dar trece.

aproape ne-a trecut si raceala acum asteptam sa ne iasa ceva dintisori si maselute k asa tare i se vad de numa.

merg sa il pregatesc pe D de somnik k ne-am trezit de dimineata iar apoi eu sa fac ceva papika si curatenie, e tare greu sa te imparti in 2 lokuri dar ce sa facem, asta e.

fetele din manastur cand ne vedem in park???k mi-e dor de compania voastra

va pupam si va dorim o zi minunata

poze

varsta lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
ANCA mi am facut programare la gine ,nu s chiar ingrijorata pt ca mi vine putzin ...totusi nu i ok
ADRIANA cate ore faceti cu trenul ?
IOANA13 felicitari pt plimbaretz

nici maine nu putem ajunge la intalnire ,mergem la o petrcere

ELENA poate reusesc sa ajung cu puiu in parc(PRITAX)dar numai dupa 5 sau 6

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Noi nu suntem prea bine...adica Bea nu mai papa numai cateva lingurite de pireu...vreo 3,4...in schimb vrea lapte...prefera o masa de lapte decat pireu...bea cam 700 ml pe zi...nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu...

In rest nu prea scriu dar va citesc in fiecare zi.Bea doarme mai putin si cand e treaza nu intru pe calculator.Si cand doarme mai fac cate ceva prin casa...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Elena

Alex, plecam seara la 22 si ajungem in Buzau la 8 dimineata..deci 10 ore.

Ramona, poate e vorba de gusturi, incearca sa ii dai fructe diversificate, poate ii place ceva anume. Sau fa suculet din fructe si da-i cu biberonul. Cred ca ar trebui sa manance mai multe, nu numai lapte.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Elenuta, ma bucur ca e mai bine Dragos. Acum a venit si caldura, o sa-i treaca repede de tot ce a mai ramas din raceala.

Ramo, imi pare rau sa aud ca Bea scumpa papa prost...poate e si de la caldura..de asta prefera laptele. tot e bine ca bea ceva si nu se deshidrateaza.

Alex, musai la dr. chiar daca e putin n-ar trebui sa fie deloc. la cine te duci la gine? ca azi-miine trebuie sa-mi fac si eu un papanicolau si inca nu stiu la cine sa merg.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

WOW, Adriana, da aveti ceva drum de facut. bine ca Alexia e obisnuita...si nu-si face probleme cu papa prin gari .

Diana, am fost azi pe la fete. Si i-am lasat lui Ramonici cartile...ce frumos ca mai avem o .

Din pacate nici noi nu putem veni la intilnire, daca se tine miine. mergem la vaccin. . sper sa fie bine si de data asta, sa nu-l doara prea tare.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput