Mamici norocoase de sept-oct 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Sa fie un capitol plin de vesti bune

Anca tare mult ne bucuram de vestile bune, bb Carla e o luptatoare

Ahh, am uitat sa va spun...aseara ma jucam cu degetele pe burta si bblina mea venea dupa ele


27+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Neata,

Vreau sa le pup dule pe Anca si pe Carla.
Ma bucur enorm pentru vestile voastre. Doamne ajuta in continuare.

Eva, multumim mult ca ne-ai linistit ca vestile sunt bune

Eu, iepurica 25+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ancuta, vazut si io burtica frumoasa cu Carla inside , da sa sti ca nu-i chiar mica.

Fetele, multumesc pt aprecieri al adresa burtoiului care sincer nu mi se pare foarte mare da cred ca sunt io obisnuita cu el. Ma mai vad uneori in geamurile magazinelor si ma sochez cat sunt de mare. In oglinda mea nu ma vad chiar asa , sunt chiar slaba . Io si cu Alba ca Zapada (Marog mama vitrega a ei) "oglinda oglinjoara cine-i cea mai slaba din tara???" " Monica e"



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 59 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Fetelor va rog adaugati-ma si pe mine in listuta..va mai dau din nou datele um.5.01.08, DPN 15.10.08.Spitalul nr 2 Craiova, DR. Pargaru Elis. multumesc mult va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

musetteesti o dragutza ca intotdeauna.
Monica esti totala,m-ai facut sa rad

30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

neatza!!!
cat ma bucur pentru tine Anca!. Carla e o adevarata luptatoare!U continua sa bei multe lichide!Ce a crescut si burtica!
Sebi e un zbenguit! Se invarte in directia acelor de ceasornic :)), vineri seara era cu capul in dreapta sus, sambata seara la eco, era cu capul in jos! si l simt si eu cum se tot invarte! Dar senzatia cea mai ciudata e cand e cu capul sus, parca vrea sa ajunga in gat:)), asa ce se impinge:)).Oricum e un dulce!

Andy, bafta la eco.

azi schimbam si semnatura, am intrat in luna a 8-a!


31+ Sebi

http://md.lilypie.com/O77np3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Yupiiiiiiiiii am reusit sa pun si eu pozele pe forum!!!!!!

Valentina 28 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

toate burticile!

Moni, pai a mai crescut ca saptamana trecuta am dus o viata de marmota - adica doar papa si somn

Aly_c20 felicitari pentru semnatura noua

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

32+ Carla Alexandra
AMR 8 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Anca, am uitat sa intreb: cum se masoara lichidul diminuat si de ce se banuie preeclampsia?
Pentru ca eu am vazut la ultima eco cum ca lichidul se apreciaza masurand spatiile goale dintre uter si bebe...adica se gasesc 4 puncte in care bebe nu e inghesuit si in functie de cati cm sunt acolo se trage concluzia. La mine AFI (adica suma celor patru masuratori) e de 19.75.Dar ma gandesc ca tu avand burtica mai micuta si cu contractii, poate nu mai e pur si simplu loc de prea mult lichid....fara cauze in afara de dimensiunea uterului....azi incerc sa fac legaturi logice

28+
bebe David

Mergi la inceput