Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.34

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

offff .... alexia ... na , asta da belea , bine ca ai trecut cu bine, si papa bblina laptik de la mamica ...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Alexia hai ca ai facut-o de data asta !! Adevarul ca si eu as fi facut la fel, m-as fi dus sa-l mangai .. Bine ca s-a terminat cu bine povestea si ca e totul in normal.

Acum sa va povestesc si eu azi am fost la eco unde a fost foarte bine (mai putin ca am asteptat 2 ore pana sa intru ). Suntem in grafic, dupa masuratori avem 33 s + 4 z. Avem 1909 grame si stam cu capul in jos. Placenta e gradul 1 de maturare (asta la Pop acum o luna avea gradul 3 asa ca eu ce sa mai inteleg ??). Colul e 3.9, deci stam bine. Testicolele au coborat in bursa scrotala.. nu stiu ce sa va mai zic. restul e normal
Si acum marea veste : suntem programati pe 22 august la cezariana !! Va fi leu !

Andreyutza nu fii suparici, foarte bine ca ai repetat analiza, ca poate e o greseala. Mi-a zis mie Pop o data si mi-a ramas in cap : "tu nu stii ca primul lucru cand iti iese o analiza prost e sa o repeti ??!! " Na bine ca stiu acum ! Repet tot ce nu-mi convine!! Hai curaj ca e bine sigur !

Monica bine ai mai revenit printre noi !!! Sa ne mai tii la curent cu viata ta si cu bebelina

Va pupic pe toate !! Nu va nominalizez ca si neuronul meu naste peste o luna si risc sa uit pe cineva. Apropos de asta ma distram mereu zicand ca singurul meu neuron e si el gravid .. dar nu e rau ca o sa am 2 pe urma unul mic si unul mare !!


cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Boo ,nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul!!!Mai ai o luna si nasti!!!Intru in emotii deja...Mai ales ca eu il stiu pe Alex,l-am mangaiat si i-am spus ceva la ureche .Cand o sa se faca mare o sa-i spun ca mamica lui a fost o graviduta splendida si ca el era frumos de cand era la mami in burtica!
Alexia,ma ingrozesc gandindu-ma prin ce-ai trecut!Bine ca iti poti hrani copilul...Dar totusi,sanul tau cum este?E o rana superficiala sau e mai nasoala?Ai grija de tine,draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo asa de putin mai ai pina nasti???Waauu...ce ma bucur pentru tine! Pupici leusorului!
Alexia28 nu-mi venea sa cred ieri, cand am auzit, toata ziua m-am gandit la tine. Ai mare grija, nu mai mangaia cainii straini! Pupici si multa sanatate!
Monica9 multumesc frumos de urari iubita!
Magdita eu trag piciorul cu draga inima, sa avem cat mai multe gravidute noi!
Aerlilian multumesc ca m-ai iertat si-ti trimit si eu un pupic!
Fireyes multa bafta i-ti urez tie acum, am vazut ca te pregatesti de FIV. Tin pumnii iubita!

Mi-am repetat azi beta HCG-ul si s-a dublat bine, la Bios mi-a iesti 315 si la Giulesti 277, deci dublu fata de marti. Gata promit ca ma linistesc, pentru cateva zile!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Alexutza..dragutza de tine prin ce ai trecut si multi pupici sa treaca bubitza
Boo.... felicitari bebelinului leushor care creste frumos.
Andreyutza...o sa fie bine, iti faci griji degeaba
Monica...ce dor ne era de tine, pupici bucalatei dragalase, iti vine s-o mananci frumoase poze, te-ai cam zbenguit pe acolo, madame
Aerlilian... ai dreptate Boo este o gravidutza super dragutza, m-am de burtika ei, sigur Alexutzu o sa-ti trimita si tie un bebe la purtator
Ioana....ma bucur ca te-ai mai linistit , nu-l mai stresa pe bebe cu lucruri inutile, de data asta o sa fie bine, roaga-te mult si va fi bine
Magdita, Lucialu, Diana, Fireyes, Anca, Hera....tuturor...

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

"Dumnezeu te iubeste! Ca sa ti-o dovedeasca El a facut toate frumusetile si placerile naturii ca tu sa te bucuri de ele. Fii multumit cu ceea ce ai. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Multumesc, Ioana, sa dea Domnul sa fie bine, ca incep deja sa am emotii... Ma bucur ca ti s-a dublat frumos BHCG la ambele laboratoare... ce diferenta totusi, intre ele. Gata, de acum, eu zic ca poti sa te linistesti, desi stiu ca pana nu e bebe in brate nu stai linistita.

Lucia, eu cred ca tie ti s-a facut de o bataita. Ia te rog frumos sa te pui pe picioare, facem terapie pe mess cu tine, ca nu se mai poa'. Mai bine ne-ai zice ca esti in concediu si de aia ai disparut...

Ancuta, ce mai fac fetele?

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Fireyes Multumesc de intrebare, draguta! Suntem bine, ne pregatim de concediu care va incepe pe 31 iulie si se va termina...peste 2 ani. abia astept! Cu sanatatea bine, tensiunea ok,doar ca au inceput sa mi se umfle picioarele, mai ales seara arata ca niste butuci, si ma gandesc serios ca la toamna sa imi reinnoiesc incaltamintea ( acum ma mai inghesui in sandale si slapi). Bebita e bine, misca mereu, de mai multe ori pe zi si am scapat de obsesia echografelor, vom avea control numai peste o luna. E bine ca macar o mai las in pace ca am stresat-o destul cu ultrasunetele.
Te pup si astept cu sufletul la gura valoarea b HCG de la sfarsitul lui sept!
Alexia28 Mi-a stat inima in loc cand am citit ce ai patit, prin ce ai trecut. Bine ca sunteti bine!
Ioana Nu te mai stresa, odihneste-te si papa bine!
Monica9 e o scumpa bebita ta...si ce mare s-a facut!
va pup pe toate!!

25+ cu
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Gata m-am mai linistit, insa nu de tot si cred ca asa va fi pina la sfarsitul celor 9 luni. Treci de un hop, vine altul si te gandesti mereu daca totul e bine, cred ca asa va fi mereu si ca nu sunt sigura care gandeste asa. Insa mulumesc lui Dumnezeu in fiecare clipa pentru minunea pe care a facut-o si pentru ca mi-a ascultat ruga!
Mada23 asa o sa fac iubita!
Fireyes noi suntem aici alaturi de tine si te incurajam sa fie cu noroc FIV-uletul tau si sa mergem impreuna la Odisee!
Ancaoradea multumesc frumos iubita! Felicitari ca a-ti scapat de controalele dese la eco, mai aveti putin amandoua!
Bluel acum am citit la capitoul trecut si am vazut mesajul tau! Multumesc frumos de urari! Si eu i-ti urez nastere usoara, ca vad ca se apropie. Doamne ce-a trecut timpul!

Ce ziceti de semnatura mea? Mie inca nu-mi vine sa cred ca e a mea!
Mada23, Aerlilian, Lucialu, LilianaFi, Magdita, Fireyes, Diana, Georgia_c.....si toate fetele care-si doresc un bebelush, va doresc din suflet sa treceti cat mai curand prin aceleasi emotii! Sa stiti ca trag piciorul tare...de tot! Si sa credeti mereu in visul vostru!

cu drag Ioana5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ioana ,splendida semnatura,pregateste cate una si pentru noi,cele pe care le vei trage dupa tine!!!Ai vazut ca te-am facut "verde",da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Fire nu mi se facu de batai(a se citi cu i lung ).Butonez pe aici si trag cu ochiu si la voi.Asa ca stiu cam ce prostii faceti:mari sau micisi va contabilizez
Monica felicitari pt pupa crestinata!Sa va faca fericiti,dar mai ales ea sa fie fericita!
Alexia mde...cred ca ne putem lua de mana(asa ca nu te cert )Bine ca s-a terminat cu binePS:nu mai stiu pe care nr sa te sunca le am pe amandoua.Poti sa imi dai un PM,please?Natalitza ta are niste taltabosi ca iti vine sa-i mananci,deci o inteleg si pe ea daca ii mai gusta din cand in cand
Ioanaaaaaaaacum te ogoi cu testele?Ca daca o tii noua luni asaFaina semnatura!Mai aveai un pic si primeai reclamatiidaca nu o puneai.Hai mai ca esti gravi iti spun eu(omida)ca sa nu iei barza la jumulit saraca.SUNT SIGURA CA VETI FII BINE!!!
Bluel sa fii iubita!Sa ne tii la curent cu voi.Pup graviduta optimista!
Lilisor mare bagaboanda estiApari-dispari,scurt ca speedy si la obect
Ana-Alexia Stiu ca esti aici
Mada,Magdi,Aerlilian(si eu cred ca striatul cu pricina iti va purta noroc )si Georgi sunteti totale!!!Bine,impreuna cu Feli batausaSi nu mai va vaitati cu varsta ca stam bini fetele va zic eu(33 soon...who me?)
Boo vazut nest-ul,placut muuuuuuuuult!Sa fiti sanatosi si sa-l folositi cu drag!
Ralu va tzuc dulce.
Andreyutza bafta la teste sa primesti vesti bune si linistitoare!
Anca fain conced!
Mitzura si toate fetele va pupicez!
aaaaaaaaaaaaaaa am 61 de kg!Mai am 3 de dat jos
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput