Gravidute & Mamici de IASI (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neata!
Multumim de cafeluta Lacramioara

Deci acum avem liber la party ca a venit DianaBine ati revenit, asteptam poze.

Oana - ce spui?Cand ne facem de cap?

Kriss - noi am facut analizele la praxis si la sinevo, i-a luat din degetel.


Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:


Kriss: dimineata am reusit sa vb. un pic cu Andreea. Am inteles ca vor sta internati 2-3 saptamani, timp in care vor rezolva treptat problema cu urechiusa. Acum sunt pe tratament 3 zile ca sa elimine infectia de la exterior si apoi sa faca punctia timpanica si la final operatia. In rest ce sa spun, stim cu totii cum este viata de spital pt. un copilas.
Iti trimt acum nr. de tel. pe pm. daca vrei sa vb. cu Andreea. Daca mai vrea cineva nr. de tel. il pot da pe pm.
Analize la sange i-am facut la synevo si la praxis. La synevo chiar daca a fost doar homograma au recoltat din brat si nu degetel, cum imi spusese cand am platit. In rest din brat pt. ca au fost mai multe.
Fac la orice laborator pt. strumfi de varsta fetitei tale.
Eco: nu stiu unde.
Aveti probleme sau doar de rutina?

Ral
: esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

neata!
Multumim de cafea,eu azi as prefera un energizant,de dimineata am incercat sa fac si eu ceva de mincare,si chiar mi-a reusit,apoi am facut un pic de curatenie si poate bag si citeva haine la spalat si mai am si de calcat,cred ca azi am program de Izaura
acum ma relaxez putin cu voi,si poate cind o sa adoarma Bia o sa dorm si eu un pic.
Sa dea sa fie totul bine pentru Sebi,puiut de Mexxa
La multe lunite pentru Amalia!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Imi recomandati si mie un dr dermatolog bun .Ma intereseaza pentru Bogdan ,Am fost acum 2 luni cu el la Roderma si mi-au spus ca are pitiriazis .Am urmat tratamentul dar nu am vazut nici o modificare .Acum as vrea sa consult si alt doctor ,mai ales ca mi se pare ca petele albe de pe fata nu s-au atenuat deloc si in plus se observa altele si pe pielea capului ,prin par .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gabi,eu cu Robert am mers intotdeauna la policlinica Sf Maria,la dermato.E acolo o tipa tanara si destupata. Nu e niciodata aglomerat,cabinetul e curat si in plus daca ai trimitere de la medicul de familie nu platesti nici consultatia.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

fetele vreau si io nr de tel fix de la cabinetul d-nei dr bogdanici, de la galeriile de arta, de la cub.........pls...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

LA MULTE LUNITE AMALIA! Sa cresti mare si frumoasa!

Diana, nu esti singura.... pe mine m-a inebunit Stefy azi ca n-am scos-o afara. A spart o cana, a scos toate jucariile de pe unde erau puse si le-a insirat toata casa, mi-a tras pe jos rufele de pe suport de la uscat.... si multe altele....acum in sfarsit a adormit.

Emma, daca nu-l lasi mult si nici alte probleme nu are, eu zic ca e ok. Dar cel mai bine intreaba pediatrul.

Miha, Pol. Sf. Maria e cea de langa spitalul de copii?
Ce mai face Robert?

Aseara am fost cu domnisoara afara in rochita si chilotei... ca de .. nu mai merge cu scutec ca e maaaare. Si in parc s-a jucat ....am mai intrebat-o eu daca face pipi, ea nimic. Plecam spre casa. Cand ajungem in fata PNL-ului, langa Barbarosa, incepe, ca vrea pipi. Ii dau chiloteii jos, intr-un colt pe iarba si o tin eu sa faca pipi. Nimic. "A-cea--a-cea", adica aicea... nu vrea unde am pus-o eu si o las jos sa vad ce vrea. Se duce langa bradul din mijlocul spatiului verde, se aseaza ea pe vine ca fetitele mai mari si suuuuuuuuuus, cata mai balta. Pe urma s-a mutat mai incolo si a mai facut o balta mai mica si apoi, cu chiloteii in vine se duce si se catara pe gard si incepe sa strige la masini. Iar eu... sa intru in pamant. Ca se uitau babele care treceau, ca la urs. E o belita..... Pe cealalta parte, imi venea s-o manac de drag, cum cere ea singura pi-pi.

Si nu in ultimul rand, poze de la Paltinoasa-Cacica .


vacanta la bunici
poze din iunie
Poze din Copou
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

n-am reusit sa ies afara cu fetele, sa vad cum o sa reusesc sa le culc acum!

despre analize... stiu ca unele analize nu se pot face din degetel, de aceea se ia din vena. si oricum in deget sunt multe terminatii nervoase si doare mai tare .

se vede ca n-am iesit azi afara sa-mi aerisesc creierul.... intelegeti voi ce-am vrut sa scriu!

ma duc sa ma lupt cu zgatiile!!!

mai revin....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Miha, Pol. Sf. Maria e cea de langa spitalul de copii?
Ce mai face Robert?

Da,aceea este.
Robert asteapta sa se faca miercuri sa vina acasa. Nu se mai intelege nimeni cu el acolo.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

La mai multe lunite Amalia!

gata...una a cazut la datorie....denisa inca se mai foieste! are cateva zile de cand nu mai doarme la pranz...
dar sa stiti ca am iesit afara! cu ciubote si cu umbrele am facut o tura de bloc. bine ca le-a ajuns doar atat!

miha asa de "suparat" e robert?? chiar ca "of of mai mai!!"

Mergi la inceput