URGENT - puiul mic lupta, ajutati-l !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Am trimis si noi 100 lei .Sper sa se mobilizeze mai multa lume si sa-l ajutam pe micut.Sanatate multa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Miercuri 16 iulie - va fi o tranzactie - 140 RON (Banca Transilvania - Pernes Marius) sume redirectionate din cazul Florina conform solicitarilor.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Multumesc mult celor implicati si pt redirectionarea fondurilor din cazul florina

Va rog eu mult, haideti sa mai adunam ceva banuti ! nu stiu cum sa fac sa mediatizez mai mult cazul... am trimis la televiziuni, unde am gasit si eu... poate cineva sa ma ajute cu ceva contacte?

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

In momentul de fata am 461.48USD in cont si un pliculet pe drum. As putea sa trimit o parte din banutii stransi la mine in cont (am confirmari pentru donatiile in USD, CAD si 33EUR), mai astept 3 confirmari sper sa imi raspunda repede.


Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Va multumim din suflet!

Eu tocmai ce m-am intors de vreo 3 ore de la Tg Mures si citind acum mesajele voastre imi vine sa plang de bucurie, va multumim tuturor, simt ca nu mai sint singura in lupta asta pentru Silviu.
Ieri am primit un mail de la doctorul la care va merge puiul, de la clinica din Germania:
"Stimata Doamna Serban,

Am fost contactat de Deutsche Rettungsflugwacht e.V. care mi-a comunicat faptul ca ati discutat cu ei in privinta transportului copilului in Centrul nostru. Costurile spitalizarii ce includ investigatiile, interventia chirurgicala, ingrijirea postoperatorie sunt estimate la 22 500 euro, suma ce trebuie depusa in contul spitalului la internare.Suma mentionata nu include transportul pacientului si apartinatorilor si nici cheltuielile apartinatorilor pe durata spitalizarii. Va rog sa-mi comunicati de urgenta (e-mail si telefonic) care este starea copilului precum si faptul daca sunt intrunite conditiile financiare pentru a putea fi internat in Centrul nostru."

Cam de atatia bani am avea nevoie, asta in afara de cei 12176.- EUR pentru trasport. Voi merge astazi la banca sa verific cati bani au intrat in conturi.

Vreau sa specific ceva, Oanei(kay) i-am spus luni la telefon, pentru ca eram disperati ca nu avem in prima faza bani nici macar pentru avion, l-am rugat pe un prieten de familie sa ne imprumute 10.000 euro, bani care ar trebui ca astazi sa intre in cont. De ce va spun asta, pentru ca vreau sa stie toata lumea ca acesti bani sunt imprumutati si ca trebuie sa-i returnez din ceea ce vom strange, probabil ca din toata suma vor ramane 500-1000 ca si donatie, dar restul i-am promis ca ii dau inapoi.

Sotul meu si prietenii nostri i-au anuntat pe toti prietenii lor, colegi de serviciu, rude, si sper sa avem suma de bani necesara interventiei cat mai curand.

Ieri am fost contactata si de cei de la Acasatv (tg mures) pentru un filmulet despre Silviu, sper ca astazi sa se intilneasca cumnata mea cu ei si sa realizeze filmul, care va fi difuzat la stirile de pe Acasatv impreuna cu numerele de cont.

Va mai tin la curent cu tot ce facem, astazi mai am de facut un drum pana la Slobozia, sint foarte obosita, dar trebuie sa mai rezist putin, abia astept sa plece puiul mic spre Germania.

Va pup si multumim din suflet pt tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Nicole
unde e clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

roxi, clinica este in Bochum.
Poate gasim pe forum vreo mamica din Germania care sa locuiasca acolo sau prin apropiere si pe care s-o rugam sa aiba "grija" de cumnata mea, are nevoie de ajutor in special pentru ca nu vorbeste nici engleza, nici germana si nu stiu cum se va descurca singura pe acolo.
Trebuie sa-i gasim un loc unde sa stea, unde sa nu coste mult.
Te rog, ocupa-te tu si gaseste pe cineva de acolo.

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
citat din mesajul lui rain
Trebuie sa-i gasim un loc unde sa stea, unde sa nu coste mult.
Te rog, ocupa-te tu si gaseste pe cineva de acolo.

Merci.



ma gandesc daca nu are clinica spatiu...? ceva de genul casa ronald mcdonald sau ceva de genul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Kay, eu locuiesc la 66km de Bochum, vreo 45min. cu masina, eu o pot ajuta sa vina sa locuiasca la mine,am un etaj al casei nelocuit cu tot ce-i trebuie in cazul in care nu poate sta cu bebe la spital,
Dar da-mi un PM sa vedem cum ne contactam.
Pot sa-i pun masina mea la dispozitie cu un navigator tom tom,
contacteza ma te rog.

quote:
citat din mesajul lui rain

roxi, clinica este in Bochum.
Poate gasim pe forum vreo mamica din Germania care sa locuiasca acolo sau prin apropiere si pe care s-o rugam sa aiba "grija" de cumnata mea, are nevoie de ajutor in special pentru ca nu vorbeste nici engleza, nici germana si nu stiu cum se va descurca singura pe acolo.
Trebuie sa-i gasim un loc unde sa stea, unde sa nu coste mult.
Te rog, ocupa-te tu si gaseste pe cineva de acolo.

Merci.



http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

buna, am mai primit de la sucaryta 10GBP, echivalent cu 20 $, multumim


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput