Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Cristina, te astept cu vesti bune...sper sa ma urnesc si eu intr-o zi, ca n-am fost la niciun control de la nastere

Gata, ma duc langa pui mic...va pup, somnic pufos!

printesa roz

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Nici la ala de 6 sapt?????Vrei bataie????trebuie sa mergi la un control!!!!!!!!!!!
Noapte buna si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ce fetite visatoare!
Somn usor tuturor si sper sa ne vedem maine in Herastrau cat mai multe.

Mihuta, voi ce mai faceti si pe unde?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Ma lasati sa vorbesc singura pe dincolo... Ntz ntz ntz...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
citat din mesajul lui uberbax

Nici la ala de 6 sapt?????Vrei bataie????trebuie sa mergi la un control!!!!!!!!!!!
Noapte buna si de la noi!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



cristina, nu te alaturi gastii de maine din herastrau???



Cristina si Radu 3.12.2007
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Si al meu mai pica pe ganduri!!!
Ati facut bors in casa pana acum?

Aralia super funny rima !! M-am tavalit pe jos de ras!!
Anca ma uitam la pozele cu talibanca mica si am vazut ca nu este coborat nivelul la patut. Nu ti-e teama sa nu cada din moment ce a inceput sa se ridice singura ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna seara!
jasmin012, ce pot sa mai zici....fiecare cu conceptiile lui...eu as incerca in prima faza doar uleiul de masline..apoi ai sa mai vezi cu sarea...
desi Ana a mai mancat si pireuri de cartofi de pe la restaurante care evident erau cu sare...imi era frica ca nu o sa mai manance fara sare...dar nu a fost asa...
la noi totul ok, inafara de faptul ca acum la culcare a baut doar 60 ml lapte(23,20)si nu mai mancase de la 18,30
cum se poate asta fetelor ???

pai si eu asa m-am gandit ref. la legume, dar e valabil si pt fructe(caise ,piersici...daca gasesc bune de pus la pastrare...)ca la iarna doar nu o sa manance numai banane si portocale...


mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Jasmin,sunt si la noi cereale pentru bebe,cu miere.De la Nutriben,de acolo de la voi din Spania. Se dau de la 6 luni.Mierea aia e prelucrata,n-ai de ce-ti face griji. I-am luat si eu Amirei,dar nu-i plac,ca-s prea dulci.Asa ca le papa Robert,lui ii plac.
Ceva marar,patrunjel...ai incercat?

Cristina,si eu ii fac ciorba Amirei,altfel n-am nici o sansa cu masa de pranz.Am noroc de soacra ca face bors de casa,altfel...

Sa va simtiti bine maine la intalnire,dragelor! Sa aveti vreme faina.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Jasmin,sunt si la noi cereale pentru bebe,cu miere.De la Nutriben,de acolo de la voi din Spania. Se dau de la 6 luni.Mierea aia e prelucrata,n-ai de ce-ti face griji. I-am luat si eu Amirei,dar nu-i plac,ca-s prea dulci.Asa ca le papa Robert,lui ii plac.
Ceva marar,patrunjel...ai incercat?

Cristina,si eu ii fac ciorba Amirei,altfel n-am nici o sansa cu masa de pranz.Am noroc de soacra ca face bors de casa,altfel...

Sa va simtiti bine maine la intalnire,dragelor! Sa aveti vreme faina.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...



multumim

Cristina si Radu 3.12.2007
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Eu m-am intors cu o inghetata la birou.;))
Miha, multumim!
Cristina, cum e Raducu? Se simte in stare sa vada atatea fete?
Ramonica, imi pare rau ca nu ne vedem la Valcea. Care e piscina? Vreau si eu. Pozele toate sunt super!!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput