Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

iiii!!! ce prostii am spus...bebele e asteptat pe 26 ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Asaaa... ca sa radeti un pic de mine... ce credeti ca fac eu acum? Pap inghetata direct din cutia de 2 kile? Nooo! Ma zgaiesc la posete pe ebay? Noooo! Da de unde? Ma uit dupa zboruri spre Taiwan! Azi mi-a trimis un email un prieten drag care locuieste pe acolo cu pozele de la nunta domniei sale (Congrats, Rick!) si cu pozele din luna de miere (in Guam) iar toata ziua numai la asta m-am gandit...Asa ca de o ora bantui pe net cautand ... zboruri ieftine spre Taiwan!!! Hi-hi easyjet nu merge pana acolo... si nici ryanair (0.99 lire+taxe pana la Milan ) Vacanta am numai o saptamana in septembrie...cand voi fi prin saptamana douazecisinustiucat...deci clar ca numa' buna de suit in avion spre capatul ala al lumii nu voi fi... bani de "excursii ieftine taica... numa' o mie+ de lire de caciula" nu am ca altele-s cheltuielile care se arata... da' io ma mai uit la poze... si mai dau un search pe google! Pai cap am, minte ce mai imi trebuie! Si nici macar nu am curaj sa-i zic lu' sotu-meu cu ce ma ocup ca ala, mai nebun ca mine e in stare sa cumpere bilete, sa anunte oamenii sa ne astepte cu flori la aeroport si sa si rezolve si problema cazarii pisicilor pana sa casc gura si sa zic... hormoni de gravida



Dark Bendis

13+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Salutari burtici!

Mi-am luat si eu crema, s-a nimerit sa fie tot Palmers pt ca era singura pe care am gasit-o la magazinul de langa mine. M-am data abia o data, tot am niste macarimi pe burta de mor...parca sunt o maimuta...ma scarpin incontinuu...Vi se intampla si voua?

Ma terminati cu sarmalele si ardeii umpluti!! acum numai la asta ma gandesc!!

Dar sa va zic si eu ce-am mancat: ieri mi-a facut socru-meu niste clatite super, le-am umplut cu ciocolata si dulceata de capsuni, yammm...azi ma duc si cumpar branza de vaci si mai face o tura cu branza si date putin cu smintina pe deasupra si la cuptor...de abia astept sa ajung acasa..



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Raluca, eu cred ca bebe e ok, masuratorile au iesit bine, cine stie ce au gresit ei la calcule...mai bine mai repeta o data dublu testul si daca nu mai e timp poti face triplu test. Stai linistita, o a fie bine. Astea sunt doar niste statistici, cu multe rezultate false, doar amnio are valoare de diagnostic.

Selene, povestirea ta cu sistemul sanitar e de coma, nici nu stiu daca sa rad sau sa plang...eu sper ca nu e reala totusi, nu?

cris30, ai incercat sa iei vitaminele inainte de culcare? sfatul asta l-am primit si eu, dar la mine se pare ca greturile nu sunt legate de vitamine...eu le iau dimineata, greturile apar seara..





11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

neatza fetelor

vai mor de somn

raluca sa ne tii la curent cu ce se mai intampla

oare pe unde e irina?

si eu am probleme cu cremele de corp - nici aici nu este una inteligenta care sa isi faca singura treaba. eu am vreo 20 de flacoane, nu exagerez, ca tot primesc cadou, si in afara de primele 3 zile cand e noua si interesanta crema, ma mai dau din an in pasti.

13+ cu Traian Carol

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimosa spune:

Buna dimineata, am aparut si eu la servici cu un somn pe mine cat casa. Seara nu mai pot adormi pana pe la 12-12 jumatate, iar dimineata cand ma trezesc la 6 parca sunt lovita in capatana.
selene bunny, eu te cred, e rasu-plansu, la noi ca la nimenea ca de-aia si-au luat multi lumea in cap si au plecat spre alte zari.
Eu in viata asta a mea de 35 de ani am avut norocul sa nu stau pe la usile medicilor (si contrar asteptarilor am avut niste analize beton). Asa ca acum cand trebuie sa umblu pe la cabinete de medici de familie, de analize, de ginecologi, ma ia cu rau de la stomac. Plus ca am o frica de spitalul din Alexandria, la ce am auzit si vazut ca este pe acolo....brrrr. Si nu este vorba numai de cum arata ci de personal in general si in special de cel care este la maternitate. Brrr inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

da - selene, mi se pare bataie de joc curata. eu ti-am zis cand am schimbat medicul mi-a cerut doar copie CI si adeverinta ca lucrez.

13+ cu Traian Carol

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

'Neata!
Vin si eu repede sa va spun ca rezultatele mele la DT sunt bune. Nici nu m-am uitat bine pe ele, dar am vazut ca-s fara risc si m-am linistit.
In schimb se pare ca nu mi-am tratat bine infectia urinara (am luat antibioticele haotic cand eram in concediu). Astept si rezultatul de la cultura din col si apoi merg sa-mi dea din nou tratament.

Michelle, de sambata incoace si mie mi-e rau zilnic. Luni am si vomitat, ieri si alaltaieri am rezistat eroic.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200513+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Selene..chiar nesimtiti sunt aia..sa te puna aiurea pe drumuri. Eu nu am auzit de asa ceva..pana acum am schimbat vreo 3 medici de familie...copie dupa buletin si adeverinta de salariu..a fost tot ce a trebuit sa dau sa ma inscrie.
Mama..cred ca eu daca eram in locul tau imi bagam picioarele din prima.

Andreea..felicitari pentru DT. Abia astept sa fac si eu vineri TT sa scap de-o grija.

Fetelor..poate ca vi se pare devreme sa intreb, dar pe mine ma macina gandul "unde voi gasi eu dadaca?" Noi suntem ca si singurei acilea si nu va avea cine sa ne ajute (bine, ar fi socrii, dar ei inca lucreaza..so...nu ne putem baza).Numai la asta ma gandesc..unde, cand cum...voi cum v-ati gandit sa faceti?

Justme 14+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

nici eu nu stiu de dadaca

o sa fie greu - probabil se da anunt, faci interviuri...

13+ cu Traian Carol

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput