Mamici norocoase de sept-oct 2008(91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Anca noi ne gandim la tine si la Carla si iti trimitem multi pupici si numai ganduri bune.
Incearca sa fii cat mai optista si sa lasi supararea deoparte.

29+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna, imi pare rau ca n-am putut scrie mai devreme, azi a fost zi incarcata la mine la munci, dar printre picaturi m-am uitat si pe-aici. Tin sa spun ca iti sunt si eu alaturi, Anca, si ma rog ca totul sa fie bine cu tine si cu copilul tau. Sa fie vesti bune de acum inainte.

Teomaria, acleasi cuinte si pentru tine. Ai luptat pana acum, mai e putin, it vei tine fetita in brate.

Maryb, felicitari pentru fetisoara scumpa de la eco!

Monica, aniversare fericita si multi ani impreuna!

Pupici restului de fete, felicitari celor care au terminat cu renovari, celor care au cumparat lucruri de bebe si s-au intors din concediu, multa sanatate

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Eu scriu tare rar caci nu pot sa tin ritmul vostru. De citit citesc cat pot de mult si de des dar marturisesc ca nici macar asta nu-mi reuseste.

Iata ca acum am si eu mai multe chestii cu care sa ma laud. Am aflat in sfarsit ca vom avea o fetita; pana acum erau banuieli asupra sexului asa ca... Nu stiu cum voi naste, sunt inca indecisa. Medicul meu insista sa nasc tot cu cezariana (mai am o cezariana) desi eu inclin spre nastere vaginala. Mai am o saptamana timp de gandire in care ma voi hotari. In rest... absolut totul e in ordine; am o sarcina extrem de normala si fara probleme. Ma agit mai mult dupa fundul lui Stef care are 3 ani si ma solicita tare mult. In curand insa o sa vina una din bunici si o sa mai preia o partre din sarcinile casei.

Cam astea sunt noutatile de la mine. Numai bine tuturor! Pa!

mamica lui Stefan din 03.04.2005
32+ cu Lucia DPN 28.08.2008
iata minunea 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ancuta dulce, sunt alaturi de tine si ma rog ca micuta Carla sa fie bine. Sa stiti ca va citesc zilnic, va iube pe toate, dar imi e greu cu scrisul Noapte buna tuturor!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

teomaria, iti tin pumnii sa fie bine pana la 40 de saptamani!! cred ca e greu sa ai interdictii...eu dupa cateva contractii m-am speriat...

moni, iti urez si eu cu intarziere La multi ani! fericiti impreuna!! la anul veti sarbatori in 3!!

ClaudiaH, ma bucur ca mai dai semne de viata! ce frumos, o sa ai pereche:)

a, am pus clipul cu licuriciul in contul comun:)

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe
AMR 57 ZILE!!
31+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

maryb, vazut poze! super clare, ce sa mai, ti-ai vazut baiatul!
la mine nu s-a vazut prea bine, ca avea fata bagata in placenta...asha ca abia astept sa-l vad, dar nu mai devreme de termen, fireste

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe
AMR 57 ZILE!!
31+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Buna dragelor,

va rog sa completati si la mine cateva date:

DN: 27.07.1976
DPN: 12.09. 2008
Spitalul CFR 2
Medic: Ana-Maria Nastase

gravi +30 cu baietel Hari (inca nu e sigur, ne mai gandim).

Voi ati inceput sa pregatiti bagajul pentru spital? Am inceput sa caut informatii si m-am ingrozit ce au scris alte fete: ca au luat pana si fiole cu algocalmin ca nu se stie daca primesti in spital sau nu. brrr. Sper sa nu avem parte de asa ceva.

Incep sa fac o listuta si cand e gata o dau mai departe :)

Va ziceam ca sunte 5 gravide la munca. Ei bine, una a nascut deja si urmatoarea sunt EU si a inceput sa devina serioasa treaba :) asa ca m-am apucat sa-mi fac temele: am dat comanda de carucior, sterilizator si patut si incet incet sa pregatesc si bagajul pt maternitate.

Mai stau si luna asta la job si gata! Abia astept - poate mai prind cateva drumuri la mare sa fac baie pt ca apa este minunata! Sa tot stai in ea. Eu am tot fost la piscina la Lia Manoliu dar in ultima luna am tras chiulul ca am fost plecata cu job-ul la Cannes asa ca am facut baie pe Coasta de Azur :)

Am pus cateva poze pe webshots si ma vedeti si pe mine acolo :)

http://community.webshots.com/slideshow/563926453SvDZsE?mediaPosition=1

Va pup pe toate.
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Cat de adormita pot sa fiu de am gresit data nasterii

Inca o data, DN: 26. 07. 1976

Si gata, fug la nani ca maine dimineata imi trebuie 2 cafele :) ca sa fac ochisori. Nu stiu cum sa fac dupa ce nasc ca nu mai merge cu cafeluta de dimineata ca il agita pe bebe.


Mii de
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

buna dim burtici

aici de vreo ora ploua si s-a racorit un pic aerul. ploua afara , dar si in casa desigur ca asa e la casa - acoperisul are 2 fisuri acum. e din ce in ce mai bn

sper sa nu ploua asa tare incat sa afecteze plaja celor care sunt la mare (caci ei pt plaja au venit) - ma gd la tine alina (in rest nu mai tin minte dc mai e cineva la mare)

muuh tare simpatica ai fost ca nu vrei sa stii data nasterii ca sa nu ai emotii. nici eu nuj sigur daca as vrea sa o stiu. vedem ce hot dr

o zi buna


31+
AMR 57 zile

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

nu stiu daca mi se pare doar mie sau si voua - timpul trece foaaarte greu. mai sunt 2 luni de asteptare care mi se pare ca trec f incet. nuj dc mai creste burta sa nu (ideea e ca de sus oricat m-as stradui nu imi mai vad lenjeria). mi-a aparut si linea nigra (oricum asta trece dupa)
astept sa iasa buricul si apoi...astept sa nasc !!! nu mai am rabdare !!!!

31+
AMR 57 zile

puiutz

Mergi la inceput