Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Eu sunt casatorita cu romanul meu-adus de acasa! Si copiii da poftesc cand vad Mcshituri, le mai iau din cand in cand- dar le place mai mult tocanitza cu mamaligutza sau cand inmoaie painea in sos ca "purceii".

Back on topic: indiferent de ce lanseaza marii designeri or mai stiu eu ce vedeta...eu incerc sa-mi adaptez combinatiile la stilul meu . Nu copiez doar de dragul de a fi la moda. daca acum se poarta colanti cu sacou in talie n-am sa port niciodata asa ceva...o sa fentez cu o bluza mai lungutza, larga de sub sani-poate sau chiar cu rochie sport...asta asa ca exemplu.

Vine Botezatu cu rochia lui de mireasa neagra...ultimul racnet al modei...no, thanks-fie la el si la mireasa lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Indiferent de unde imi cumpar un obiect vestimentar,modific ceva la el ca sa ma avantajeze mai mult si sa-i dea o amprenta unica,este ca o semnatura a mea.
In tinerete,studenta fiind si cu posibilitati modeste, imi croiam si-mi aranjam hainele cu o matusa a mea cu care se pare ca seman f. mult.
Cand ne puneam amandoua pe improvizat ieseau niste lucruri spectaculoase.
Fiecare femeie trebuie SA-SI PUNA O SEMNATURA A SA PERSONALA PE CE POARTA;trebuie sa-si defineasca un stil care sa o avantaje(cel mai bine ar fi, daca nu se descurca singura,sa o faca cu ajutorul unei persoane avizate),astfel incat sa i se spuna:
"-A, uite pe Cutare, nu are ceva de firma dar ce bine arata!"
Sunt multe reviste in care sunt ridiculizate vedete autohtone sau internationale ca fiind prost imbracate, desi posibilitati....

Off-topic,Carmen m-ai cucerit, am impresia ca "mustata" al tau este un sot f. norocos.
Tine-o asa, ca sunt sigura ca esti pretuita mult de el,te respecti,ai umor cum numai noi romanii il avem,ai grije de el ca de un boboc si cred ca el simte asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte faine raspunsuri! va pup pe toate - toate sunteti simpatice.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amisa spune:

Prejudecatile mele:
- nu port tocuri la blugi;
- nu port sosete sau ciorapi la sandale;
- nu port bluze tricotate (sau impletite cum vreti sa le spuneti) pe sub sacou;
- nu port bijuterii de aur si argint impreuna si nici cu imitatii;
- nu ma imbrac in negru din cap pana in picioare decat ...Doamne- fereste;
- nu port mai mult de trei culori odata;
- ciorapii negri nu-i imbrac la fuste albe si nici la incaltaminte deschisa la culoare;
- nu ma imbrac in alb cand merg la vreo nunta;
Cred ca mai am unele prejudecati, dar ma mai gandesc...

Amisa, mamica de fetita alintata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
citat din mesajul lui rory76

Stai, ma, printesa roz, ca nu mi le pun toate deodata asa pe mine! Am lucruri asortate la toate-la mine asortat inseamna de fapt complementar, adica gasesc o culoare care sa o puna in evidenta pe cea dominanta, intelegi? Eu cred ca e vorba de atitudine, chiar daca m-as imbraca aiurea dar eman feelingul ala de "ma simt bine in pielea mea" voi suci destule capete...si nu numai de femei!

"sky is the limit!"



Imi place cum gindesti si cum raspunzi(:

Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Citindu-va ,im imaginez deja cat de bine aratati toate, felicitari voua!
Nu stiu cum se intampla,dar de fiecare data cand merg in bucuresti,in aeroport am senzatia ca am aterizat in locul gresit.
Poate o fi doar in aeroport? dar chiar si in avion, blonde platinate cu sprancene negre,imbracate ca niste pomi de iarna, gentile la vedere cu cat mai multe tagg-uri si niste ciocate nene in picioare ,ca de primesti un varf din ala in partea dorsala faci kk fara motz vreo doua saptamani,

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pifu_monica spune:

Nu as purta niciodata:
- sandale cu sosete sau ciorapi
- adidasi cu blugi stramti in partea de jos, plus poseta cu paiete pe brat
- orice obiect vestimentar de culoarea roz sau rosu corai, galben , violet
- pantalori trei sferturi
- fuste scurte
- adidasi cu fusta
- sapca
- bijuterii din altceva decat aur.
- curele mari si aurii.
- orice mai vad pe altcineva.
De fapt, mi-e si foarte greu sa gasesc haine care sa-mi placa! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Intai tin sa spun ca nu este nici un atac la persoanele care au scris aici
si eu am avut tabu-uri vestimentare:
-asorteza pantofii cu geanta, aceeasi culoare: nu mai imi place si a durat cel putin 15 ani
-sa nu port decat 3 culori( asta nu inseamna ca ma imbrac sorcova: insa nu mai consider culori, non culorile: alb, negru si nuantele derivate de gri)
- sa nu pun mai mult de un print la o tinuta
- daca-s un pic plinutz, sa pun super largosenii cu 3-4 nr mai mari. asa am facut in liceu si paream mai grasuna. port haine normale, nu sa plezneasca pe mine. port si bluzite largute, dar marimea mea
nu rochie cu pantalon: uram sa port sarafanul cu pantaloni cand era f frig (la scoala) acum port cu mare placere rochita cu blugi, purtat si cu leggings. si mama mea a purtat in anii 70 la fel.
-aveam oraore de roz de mica, acum imi place si imi plac toate culorile cu exceptia celor neon, prea puternice.
- nu aveam curaj sa port sacou cu patofi sport si imi placea mult, acum port. si la fel cu hainuta pana la genunchi cu cordon in talie sau curea cu pantofi sport.
sunt mult mai relaxata cu stilul meu si imi place mai mult.
si port si pantofi cu toc destul de des. dar si fara toc.insa acum( in ultimi 3 ani- de cand o am pe dra mea) mi-am gasit stilul care mi se portiveste personalitatii mele si nu mai sunt asa uptight cum eram.
-no-no( nu am facut si nu voi face): daca am cercei mai voluminosi nu imi pun sub nici o forma lantz/ margele mari si invers. la fel nu o sa ma impopotonez ca un pom de Craciun: bratara masiva, inel mare, cercei mari, totul sa aiba un echilibru.
-nu o sa port niciodata pantofi cu nojite gen opinci pt ca imi fac gleznele groase. dar barete oblice nu pe glezna, da
si mi se pare superba combinatia negru bleu marin pt o tinuta de seara-acum. dar peste cativa ani, nu stiu... si la fel cele de mai sus se pot schimba ca nu batut nimic in cuie
si niciodata un trend nu ma tenteaza doar daca e la moda, nu stiu cum fara sa vreau mi se spune ca sunt la moda sunt cica(serviciu, etc.). si nu am timp de reviste de fashion, etc. care nu ma influenteaza. trebui musai saimi stea bine cu modelul respecitv de bluza, pantalon, chiar daca e sau nu la moda. selectez ce imi place si combin cu ce am in garderoba. am cateva piese vestimentare pe care inca le port de ceva vreme.
si arunc ce nu imi mai place imediat, dau la charity,etc.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

quote:
citat din mesajul lui ionica

Citindu-va ,im imaginez deja cat de bine aratati toate, felicitari voua!
Nu stiu cum se intampla,dar de fiecare data cand merg in bucuresti,in aeroport am senzatia ca am aterizat in locul gresit.
Poate o fi doar in aeroport? dar chiar si in avion, blonde platinate cu sprancene negre,imbracate ca niste pomi de iarna, gentile la vedere cu cat mai multe tagg-uri si niste ciocate nene in picioare ,ca de primesti un varf din ala in partea dorsala faci kk fara motz vreo doua saptamani,

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY





acuma si tu Ionica,vii acilea sa starpesti un vis,ce draq´mai?

Fetele spun ca romancele sunt mult mai elegante si arata mult mai bine decat alte doamne si domnisoare.Si ca de aceia strainii sunt in fund dupa noi.

Atunci m-am gandit ca fetele care au fost prin strainatate,ori au vazut doar femei naspa si si-au format o parere generala,ori eu am vazut ceva ce nu este nicidecum real: romance multe,pom de craciun cu tot cu beculete.Alea din aeroport,de pe strada,etc,tinere in general.

Deci,care pe care pana la urma? ca vad ca, cu parerea mea de juma-juma nu e nimeni de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

si eu am cam vazut la fel la multe romance de aici( si in Ro): prea mult machiaj(tus, culoare zdravana, ruj strident, pometi fardati excesiv, unghii viu colorate la maini si piciare-toate impreuna) +bijuterii din abundenta& diverse marci cat mai la vedere. din pacate. si spun ca si maine e o zi. si ar trebui sa le poarte pe rand.
insa nu generalizez.
la fel sunt si aici irlandeze si nu numai. insa sunt multe si cu stil. ca si romance de ale noaste.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput