Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ah, Almo, spune ca TIE nu iti place combinatia blugi-adidasi, ca teai exprimat asa vehement de era sa imi stea inima in loc

Nu stiu la ce adidasi te referi, presupun ca nu iti place sportul atat de mult incat sa te plimbi prin magazine de profil, dar sa stii ca la adidasi exista o intreaga gama:
-pt. baschet
-pt. alergat (adica aia de care spui tu ca si cum ar fi pantof sport universal)
-"fashion"
-pt. fotbal
-"daily"
-tenis.


Astea sunt gamele pe care le gasesti la magazinele mari de sport.

Sunt de acord cu tine, pantofii sport de alergat (ca sa nu facem confuzie ca ne referim doar la firma Adidas) arata rau purtati cu blugii.
Adica astia :
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=reebok+running+shoes&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1272&bih=762&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=5JG0T9bBIor4sgb8-9TiAg

Ce arata foarte bine la blugi si se poarta peste tot in lumea asta (te rog sa nu spui ca in Romania moda conteaza mai putin decat in Canada, ca pana acum nu am vazut in Ro sa mearga cineva la magazin in pijama):
http://www.sneakerfiles.com/wp-content/uploads/2009/01/adidas-stripes-pack-stan-smith-superstar-11.jpg

http://www.sneaker-loft.de/wp-content/uploads/2011/09/adidas_superstar.jpg


Superstarurile spre exemplu sunt facute strict pt. asta: pt. purtarea zi de zi, nu poti sa faci nici un sport purtand asa ceva.

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=celebrity+jeans+and+sneakers&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1272&bih=762&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=_ZK0T8e-DM2Otgao8ti9DA



Bineinteles ca daca te duci la ceva important nu te duci in pantofi de sport, dar nu poti spune in veci ca nu merg cu blugii. Poti spune ca tie nu iti plac si nu ti se pare ca arata ok. :)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

si da tu poti sa porti addidasii ( running shoes) si cu blugi nici o problema dar asta nu inseamana ca te poti declara in fashion, este o tinuta pt cei care merg la piata sa vanda ceva


Logic, musai sa mergi la piata sa vinzi ceva


Citat:
citat din mesajul lui almo
da, te intreb atunci tu porti pantofi cu toc cu pantaloni de trening?


Acum te intreb ce-i cu logica asta a ta, frate?


Eu daca am zis ca port adidasi la blugi, de unde ai venit cu ideea ca pantofii cu toc ii pastrez taman pentru trening?! De unde si pana unde...?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Xio

imi place sportul f mult. fac sport de 5 ori pe saptamana. stiu f bine ce fel de pantofi sport sunt potriviti pt alergat, pt fitness, pt spinning etc
linkurile de le-am pus mai jos nu merg dar
uite astia zic eu ca sunt potrviti pt blugi
http://www.sportchek.ca/product/index.jsp?productId=12472060

eu asta am vrut sa subliniez ca running shoes, genul ala de ai pus tu link: http://www.adidas.com/us/product/womens-outdoor-terrex-fast-x-gtx-shoes/QP676?cid=G46433&breadcrumb=u3Z1z13y9p astia sunt pt sport.

blugii sunt f comozi si larg folositi, dar de ex nu poti sa ii iei in sala de sport si nici blugi la nunta cu pantofi eleganti nu?

bineintels ca fiecare poate sa se poarte cum vrea.

da, pe Canadienii nu ii caracterizeaza moda.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nah ca m-ati pus pe ganduri....habar n-am ce prejudecati vestimentare am...eu ma imbrac cum vreau si cum consider ca imi sta bine. am in dulap haine in toate culorile posibile

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

insa sa asortezi colierul cu bratara, cu cerceii si inelul, sau chair doar doua intre ele



mie imi plac super mult seturile si nu vad absolu nimic in a asorta 2-3 piese ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:


mie imi plac super mult seturile si nu vad absolu nimic in a asorta 2-3 piese ...




idem

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Almo, eu nu suport incaltamintea gen Puma pe care i-ai postat. Nu stiu de ce dar ma calca pe nervi la o fusta de tenis sau rochie de tenis sa zicem ca arata ok, dar nu pe negru...
daca stau bine sa ma gndesc, nu stiu din ce motiv nu ma incanta adidasii negri....
Si da, running shoes aia clar nu se potrives deloc la blugi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Si da, running shoes aia clar nu se potrives deloc la blugi.




nici mie nu mi se pare o combinatie potrivita dar e foaaaaaarte des intilnita aici
din comoditate...

eu am picioare cu probleme, posed una bucata plantar fasciitis si orice pantof ma jeneaza mai ales daca nu are arch support.

pantofii gen Converse/sneakers sint foarte sexy, am cumparat odata o pereche sa-i asortez la un outfit gen Army si i-am dus inapoi a doua zi ca mi-au omorit picioarele pur si simplu Talpa lor e asa de plata, se potriveste bine celor cu platfus sau macar picior normal, nicidecum mie.

asa ca pentru mers "la piata" si cam pe oriunde trebuie sa ma duc pe jos distante mari, port running shoes 99% din timp, combinat cu pantalon gen yoga si foarte rar cu boot cut jeans plus jacheta sport. who cares?
aici cu cit esti imbracat mai prost cu atit te incadrezi mai bine in peisaj
daca esti imbracat elegant si cu gust atragi toate privirile :-))
(in Ro n-as indrazni sa ma imbrac asa )

eu am vointa: imi cumpar toale si pantofi eleganti dar le tin in dulap
mi-am luat cizme misto sa port la skinny jeans si le tin dupa usa de o luna (http://canada.roots.com/WesternRidingBootTribeLeather/WomensShoesandBoots//16020158,default,pd.html?cgid=ShoesWomensShoesAndBoots&selectedColor=024)
tot in running shoes ma incaltz
ce-i drept alerg tot timpul...de colo, colo

ce sa mai zic de cucoanele care pleaca de la office in taior cu fusta si pantofi running shoes...aia chiar e de prost gust!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Vai Allure, ce cizme misto si sunt super casual, nu sunt elegante, ia treci la purtat :)))


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Sunt citeva lucruri care nu imi plac:
- imprimeurile leopard / tigru / zebra
- bluzele cu sclipici purtate ziua
- pantofii cu talpa groasa (or sta poate binisor unor femei inalte, dar la cele scunde, brrr)
- fustele mulate pina la fund
- majoritatea bluzelor scurte care lasa buricul la vedere

In rest eu ma imbrac f comod din doua motive: 1) cine e chimist in laborator stie de ce (trebuie sa te imbraci cu pantaloni lungi si pantofi inchisi si cum se intimpla "accidente", nu iti iei pantalonii buni de stofa) 2) am probleme la picioare, curbura talpii e prea arcuita si din cauza asta toti pantofii cu toc peste 3 (hai 5 cm daca sunt comozi si moi) imi dau niste dureri de ma urc pe pereti dupa o ora . In plus mie trebuie sa imi fie cald, mai ales la picioare, nu suport sa fiu cu ciorapi fini cind bate vintul si ploaia.

Admir o femeie cu gust imbracata. Insa una doar imbracata la moda, nu in mod neaparat .

Mergi la inceput