Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Eu nu mai am o pblema atat de mare legata de combinarea culorilor, pentru ca am obs ca se poarta toate combinatiile acum...nici sa asortez pantofii cu geanta nu am pbleme, cu toata ca multe femei nu ies din casa daca nu au geanta aceeasi culoare ca si pantofii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Imi place combinatia negru - bleumarin. Ganditi-va la blugi cu un tricou negru.
Eu port geanta maro la pantofi negri, bluza roz deschis si pantaloni maro. Port dresuri culoarea piciorului la papucei bej, mai ales dimineata cand e frig.
Se spune ca la ocazii trebuie neaparat sa purtam dresuri. Eu nu port mereu, mai ales vara cand e foarte cald. La barbati se spune ca nu au voie sa-si dea sacoul jos, dar pe caldura asta cred si eu ca nu mai respecta regulile astea.
Nu port pantofi cu varful decupat de se vad 2 degete.
Nu port colanti. Consider ca sunt pentru sala de sport.
Nu suport sa se vada bickinii.
Nu suport sutien negru sau rosu la bluza alba.
Nu-mi place sa port multe bijuterii si mai mult de 2 inele la o mana.
Nu suport sa vad barbati tunsi scurt si cu chica, sau unghie mare la degetul mic, sosete albe la pantofi negri.
Nu-mi place sa vad fete fara sutien, sa li se vada sfarcurile.
Nu suport sa mi se vada bretelele la sutien. Imi iau din acelea cu bretele detasabile.
Si multe altele, dar nu mai am timp acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

De la vestimentatie am ajuns si la tunsori?:)) ce leg au baietii tunsi scurt cu chica , cu prejudecatile vestimentare?:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Absolut de acord cu ceea ce ati scris: poseta si pantofi asortati. Si eu am acelasi fix, numai ca in ultima perioada (a se citi ultimii ani) observ in rubricile de moda ale diferitelor reviste ca este total gresita aceasta conceptie. Ma mir si iar ma mir...
Mie mi se pare total lipsita de gust ideea de a purta poseta roz si pantofi verzi... sau ma rog orice alta combinatie fatala...
Si evident ca trebuie sa incerci sa asortezi si materialele din care sunt confectionate (atat posteta cat si pantofii)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cokk spune:

OK... Tinuta sport e sport, fara pantofi toc, bijuterii in exces.Pantofii cu toc ii port la tinuta bussines, casual . Dar ,ex port tocuri si la blug combinat cu sacou de in sau camasa, e casual, nu?
Geanta ,vara e in culori deschise: alb,crem etc.
Pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

eu cred ca este aiurea sa iti faci o freza sofisticata, unghii la fel, pentru ceva eveniment de weekend si sa ramai cu ele la fel in saptamana de dupa eveniment, chiar daca te imbraci in geans si tricou- lejer.

poze

blog personal www.de-azi.ro
pentru cine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Ma omoara combinatia rochie neagra cu sanda/pantof maro si geanta maro.
Si mi se pare iar aiurea bluza matase,eventual transparenta, de seara, cu blugi.
Pantofii cu toc inalt la piata printre tarabe sunt criminali

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana d

Editez ca am utat sa spun ca in Canada cel putin Toronto, nu se poarta blana. Sora mea a lasat acasa o blana frumoasa 3/4 pe care mama o tot ruga sa i-o trimita si ea nu a mai vrut-o ca ar fi o ciudata pe strazile Toronto-ului imbracata cu blana.



aici nu se poarta blana la modul general...adica omul de rind; femeile cu bani poarta la greu..daca te duci la o receptie, seara, ai sa vezi blanuri pe cucoanele cu pretentii.
motivul pt care nu tot tzugulanul are blana este pretul. aici o blana mai acatarii costa cit venitul mediu pe un an iar lumea este zgircita cu spume.

eu am o blana superba de foca, ceva desprins din revistele de moda si de cite ori am purtat-o (rar, ce-i drept) am primit complimente la scena deschisa, m-a oprit lumea pe strada sa-mi spuna "what a gorgeous coat!"

in rest tinuta mea obisnuita e sport, gen Lululemon (yoga outfit)...iubesc aceste haine la nebunie si port geanta (una mica neagra) chit ca ma incalt cu adidas (ce altceva sa port? sacosa de rafie?)

la ocazie port rochita simpla neagra, mulata cu gentuta neagra si pantofi rosii cu toc super eleganti...nu vad nimic rau in asta

bijuterii numai originale, nu suport fake-urile

nu suport unghiile mari la picioare...mi se par ca niste gheare
mai ales date cu oja rosie

nu suport barbatii cu geaca pina in talie...parca e de bogdaproste

nu suport femeile cu platfus care poarta toace inalte si merg ca niste iepe impiedicate

nu suport fetele/ femeile cu curul plat care poarta skinny jeans sau orice fel de jeans

de cind sint aici am vazut multe, nu ma mai mira nimic; cea mai tare e aia cu sosete + adidas si taior (fusta + sacou)

mai nou, nu suport sandalele gladiator...ma doare-n pix de moda lu' peste prajit, parca sint luptatori in arena romana, sabia si scutul le lipseste...

nu-mi plac gecile de blug...mi se par de taranoi

pantalonii de velur/ catifea...yuck!

pantalonii scurti "asortati" la celulita

sclipiciurile si animal prints

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

De acord cu majoritatea... Mai putin cu ultima chestie. Ce intelegi prin "sclipiciuri"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu fie ce-o fi nu port chiloti rosiisi nu suport dres negru bagat in pantof de culoare deschisa



de David
Poveste

Mergi la inceput