Copilasi din 2002 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nico-ai tuns bebicu'??
E grasunel si frumusel si dulce!!!

Andrei e tare fericit.Acum cumparat piscina din aceea mare si abia asteapta sa o instalam.Aseara mai nu a dormit in ea!

O saptamana frumoasa!!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nico, sigur ca mi-au placut pozele. Cu asa baieti. Ai luat carucior?
Andrei, spor la balaceala!
Aici ploua, ploua, ploua iar eu sunt consemnata la domiciliu, astept o livrare de la Ikea, noua canapea. Intre 7 si 9 au zis ca vin, acusi e 9, sa vedem cat de punctuali sunt (firma e tot suedeza).

ps - edit: au venit la 9 punct, gata, de-acum pot sa-mi vad de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

deeeeci, vedem si al doilea set de poze, cu canapeua!!Cristina esti restanta!!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Stiu... si n-o sa astept pana la toamna. Chiar vreau sa fac o selectie si gata, le pun.
Deocamdata- canapeaua pe care urmeaza s-o montam in seara asta:http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/S19839975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Salutare gagici ....still remember me? N-am mai dat de ceva vreme pe aici, acum am intrat in vacanta si ma laud cu mai mult timp, asa ca here I am . Cu mandrie raportez ca am intrat in luna a 7a, deci daca totul merge bine peste 12 saptamani ma vad cu baby in brate. Ma bucur ca tuturor le merge bine si copilasii cresc armonios. Ne-am intors si noi sambata noaptea din vacanta din Boston. Pana la urma ne-am hotarat sa conducem pana la Buffalo si apoi am luat avionul de acolo. Din fericire pt. bb de la purtator, zborul a fost destul de lin si a durat cam o ora fara cea mai mica hurducatura . Orasul ne-a placut, e plin de istorie si cladiri vechi si in mare parte am distrat-o pe domnisoara noastra care a avut lots of fun la Museum of Science, Children’s Museum, Aquarium, am fost la un Duck Tour – un fel de masinarie ce transporta pe vremuri soldatii americani pe apa (jumatate din timp ni s-a prezentat orasul, iar jumatate am navigat pe canalul Charles River). Peste tot incredibil de multi parinti cu copilasi de diverse varste dupa ei . Am prins si 4th of July si am admirat focurile de artificii. Ne putem lauda ca in afara plimbarilor zilnice printre ploaia ce ne-a insotit aproape permanent am facut si ceva sport, hotelul avand piscina interioara, de care am beneficiat inotand zilnic . Ca sa nu ne dezmintim am reusit sa investim destul si in economia americana si am facut ceva shopping atat pt. Yasmine, bb cat si pt. verisoara care trebuie sa vina cam in acelasi timp cu bb nostru… diferentele de pret dintre produsele canadiane si cele americane sint substantiale si din pacate pt. noi nu tocmai in favoarea celei canadiene. Am sosit noaptea pe la 4 in loc de 1 jumate cum anticipasem, zborul la intoarcere a fost ok, dar din pacate am ramas blocati vreo 3 ore pe o autostrada datorita unor constructii ….noroc ca am iesit pe o scurtatura, altfel cred ca nu eram acasa nici la 6 dimineata…o sa pun si poze cand apuc…acum pana in septembrie trebuie sa ne concentram de amenajat camera bb-lui si achizitionat diverse pt. dumnealui, nici nu-mi vine sa cred ca o luam iar de la capat dupa aproape 6 ani de pauza . De azi avem program de voie – slava domnului - fara grija trezitului de dimineata fie pt. scoli, fie pt. serviciu, Yasmine are zilnic ore de inot, asta ca sa nu ne plictisim, plus trebuie sa o initiez in franceza pt. clasa intai sarmana . Azi am fost la prima vizita la ginecolog, si am discutat ca foarte probabil voi naste din nou natural asistat de epidurala. Sa speram ca baby boy va fi mai mic decat surioara lui, desi putin probabil.

Nicoleta, felicitari pt. baby ce creste ca din apa. Doar uitandu-ma la pozele lui, pot sa-ti spun usurata ca n-ai nici un motiv sa-l cantaresti asa frecvent...copilul arata minunat, asa keep up the good job mommy

Sanziana, e bine sa ai multi copii in casa, poate asa te pregatesti pt. urmatoarea incercare Si noi vrem sa ajungem la Disneyland, doar cu cea mare (ma surprind ca am ajuns sa gandesc asa, desi pana nu demult domnisoara era cea mica) si sa-l lasam pe baby cu bunicii.

Anina, voi cum va distrati in vacanta? Banuiesc ca o tii ocupata bine pe Cristinuca...

Gabbriela, condoleante pt. bunica

Cristina, ai fost in RO? Cum a fost la Falticeni?

Ma duc sa citesc ce ati mai scris. Pupicei tuturor ,

Cristina


le bébé 27w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc pt cuvintele voastre ..

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

khristin, iata-te si in ultimul trimestru de sarcina. Parca ieri ne anuntai ca Yasmine va fi sora mai mare. Cum il va chema pe bb, i-ati ales nume?
Falticeniul e asa cum il stii, cand ajungi acolo, te intorci in timp, n-ai cum altfel. I-am aratat lui Robert gradinita la care am mers eu - si s-a mirat ca-i asa de departe de casa, si ca mergeam in fiecare dimineata pe jos. Si scoala, la fel, tot destul de departe. Aici are gradinita si scoala la o aruncatura de bat si mai mergem si cu masina cand ploua.
As vrea sa merg anul asta si de Craciun si Anul Nou. Sper sa fie zapada. De 20 de ani n-am mai vazut un Falticeniul iarna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ca tot veni vorba de multi copii in casa.Eu am avut o saptamana plina, dar frumoasa, fiind vacanta m-am oferit sa am grija de copiii verilor nostri. Asa ca pentru cele doua saptamani de vacanta, am stabilit ca in prima saptamana sa aduca copiii la noi iar in cealalta are tatal lor concediu.Si uite asa m-am distrat cu 3 copiii, unul de varsta cu Liviu, sora sa de 10 ani si Liviu. A fost distractiv pentru ca varul lui Liviu nu vorbeste romaneste desi intelege f bine, si vorbeau amestecat, Liviu ba in engleza, ba in romana, varu-sau in engleza si m-am apucat sa fac jocuri cu ei sa ii pun sa spuna cuvinte incepand cu cate o litera, dar fiecare in limba cealalta, Liviu in engleza iar Filip in romaneste, si evident ca se incurcau si isi dadeau unul altuia solutii. A fost frumos, am iesit in parc, au alergat si s-au jucat si s-au distrat de minune, pacat insa ca nu a fost vreme buna in fiecare zi sa stam mai mult pe afara.


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

salut.

Cristina22 da, am tuns bebele... acum incepe sa-i creasca, parca se face din ce in ce mai dragut :).

Khristin, nu mai e mult, ma bucur pentru voi, iti doresc sa fie totul bine pana la sfarsit (nastere) si dupa aceea :). Ce zice sora mai mareß

Lucia, noi ne intrebam unul pe altul cateodata (eu si sotul) cum ar fi cu inca un bebe, sotul zice ca trebuie sa ne hotaram repede, ca daca mai stam ca la Matei voi fi "baba" la bebe 3... adica voi avea 35 de ani . Ca parca el la 33 e mos-to-be... Cred ca vroia sa ma motiveze, dar asa se face? La 35 suntem in floarea varstei!

Cristina_C, ma intreb cum o fi sa te duci "acasa"... pare as rezista sa emigrez?? Hm... nu stiu.

Stefan reincepe inotul (desi tot il supara nasul... o nara mai mereu infundata, de nu stiu ce sa-i fac), de data asta nu in Poiana, ci in Sacele (e mai aproape).

Va pup si va doresc o saptamana super!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dragi mamici!
Ma bucur ca am reusit sa intru si eu pe aici!
Nicole, condoleante pentru pierderea bunicii, imi pare rau ca ai pierdut o fiinta asa draga tie, dar eu cred ca va va veghea si de-acolo de sus!
Nicoleta, puiutii tai sunt tare dragalasi, Matei se dezvolta foarte frumos! Cum zicea si Cristina22, ingenioasa metoda de a vedea cat a supt!!
Khristin, esti in ultimul trimestru! Sa dea DD sa fie la fel de bine si in continuare! Ma bucur ca Yasmine e bine, banuiesc ca e nerabdatoare sa-si vada fratiorul! Ati avut un 4th July placut, sa inteleg, poate ne incanti cu niscaiva poze cu voi si cu focurile de artificii de care scriai!
Am reusit sa vad TOATE pozele Ninei, multumim Dodo! Bag seama ca se distreaza tare pe acolo Nina si familia ei! Mi-au ramas ochii la magazinele cu jucarele si la peisajele feerice cu castele ca-n povesti. Chiar acum se desfasoara pe desktopul meu un peisaj de-acolo cu maluri stancoase si apa!
Cristina22, spor la balaceala, am luat si noi anul trecut piscinoi mare, am zis ca-l montam la Visi la sora mea, dar era prea mare, ocupa tot locul de joaca ptr. copii care nu e asa mic! Asa ca l-am strans in asteptarea unor locuri mai largi!
Sinzi, Lucia,, va faceti antrenamentul pentru familii mai mari cu mai multi copii!
Cristina ati montat canapeaua???

Eu il am pe Andrei la mama, care ziua merge cu el la sora mea, unde se joaca cu Ana. In weekend l-am luat acasa si l-am dus la bazinul Floreasc, dar a fost dezastru total. Cu chiu cu vai (cam 1 ora jumate) a intrat in apa (ca e rece, ca e adanca, ca nu-si pune aripioarele, ca nu-si pune pernutele pe care i le dadea antrenorul la spate), carcotas rau! Apoi dupa ce a intrat in apa, era complet indaratnic la tot ce-i zicea omul ala! Am plecat si am zis ca-l mai ducem cand va cere el asta! Cam atata despre noi, mai revin maine!
Va pup pe toate!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput