Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Monica, pai esti mamica de august!!! Cum sa nasti mai devreme??!!! Lasa=l pe bebe sa stea cat mai mult in burtica, unde ii e bine..

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CRIS . Pana acum am dormit si eu foarte bine, chiar nu am avut probleme, dar cred ca de cand am intrat in 8 luni se modifica esential si corpul meu si starea. ( am intrat in 8 luni, nu? ca nu mai stiu corespondenta intre saptamani si luni )
MOBRIQ dorm pe o parte, cu perne intre pisioare si pana acum a functionat.se pare ca nu nemai place asa. plus ca ma doare fundul la propiu. adik ambele fese, muschiul, in functie de partea pe care dorm. azi noapte ma dureau amandoua ingrozitor, de nu stiam cum sa dorm. am incercat sa ma relaxez 2 minute stand pe spate, dar mai rau am facut. BB ma apasa tare si nici eu nu aveam aer. asa ca...dimineata am mai luat o perna si am dormit cu juma de burta pe ea. asa m-am mai linistit vreo ora pana m-a trezit tampita aia cu muzica ei. am sa scot de acum perne mai multe de acum. ms mult

Ruxandra 32+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Mada, Boti: FELICITARI!!! Sa va traiasca printesele frumoase AMIRA si NANCY!!!



Mariana ce-o face??

bubuleana
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ruxi, da, de la 32 de sapt esti in luna a 8a!!!

Marimar, interesant ce scrie in articolul postat de tine. Poate reusim sa facem un link si astfel sa stea mereu pe prima pagina!!!

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Am reusit sa trec mesajul de la Marimar pe prima pagina, din pacate nu stiu cum sa il redenumesc...poate o fac fetele cu mai multa experienta !!!

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CRIS ai incercat cu [url= "linkul" ] numele pe care vrei sa il dai [/url ]???? (fara spatii intre ele)
parca asa m-au invatat si pe mine fetele. incearca.

Ruxandra 32+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Diarux eu am facut cumparaturi din mai multe locuri. Am inceput cu hainutele, pe care in mare parte le-am luat de la Carrefour de la Iasi, stiam din iarna ca sunt mai ieftine acolo. Apoi paturele, prosopele am luat de la magazinul de sub pasaj, din Piata Florescu - Super Baby(parca asa se cheama). La acelasi magazin se gasesc foarte multe accesorii de care ai nevoie - am luat pelincute, sterilizator, cadita, biberoane, termometre, cosmetice, pampers (la capitolul asta nu cunosc inca preturile, am luat un pachet de acolo ca sa nu mai fac un alt drum in plus, dar banuiesc ca la Selgros/Metro e mai ieftin), pompa de san, aparatoare pt san pt alaptat; nu mai stiu, cred ca asta ar fi cam tot deocamdata. In concluzie mie imi place tare mult magazinul ala, are foarte multe lucruri, e bine aprovizionat, preturile sunt asa si asa (se poate si mai ieftin dar si mai scump). Si pana la urma am facut o vizita si la piata centrala si sa stii ca am gasit multe lucrusoare mai ieftine care sunt tot din bumbac 100%si sunt foarte bune. Asa ca nu m-am aruncat la Miniblu de exemplu unde un simplu body este 40 lei . patutul l-am luat de la Luceafarul - Babyland; carutul nu l-am luat inca, mai astept pana dupa nastere ca nu e asa urgent. Spor la cumparaturi!!!

Anna 38+ cu Ioana Maria
AMR 6 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

neata!!!
mada felicitari pt bb Amira lungutza! sa va traisca santaosa si papacioasa, iar tie iti doresc refacere grabnica de tot!!!
boti yuhuuu...bine ai venit Nancy!!! santate multa si bucurii langa mami draga! boti, refacrere rapida!!!
bun..face cineva capitol nou? sau sa fac eu?

Oana
32+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

Mada, Boti felicitari ... sa va traiasca printesele si sa va umple vietile de bucurii si satisfactii.

oana silvia si pruncuta Daria... 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CRIS na ca am reusit pana la urma sa il editez ca lumea. cand voiam sa pun la semnatura nu imi iesea deloc, acuma nu mai nuimeream spatiile. sper ca te-am lamurit.
ANNABABY ms mult. si eu am fost la magazinul de sub pasaj si mi s-a parut ok. am mai iumblat assa si am mai vazut, dar nu stiasm de unde sa cumpar. zici ca si in pioata sunt din bumbac? ca ma gandeam sa nu imi nenorocesc bebicul cu sintetice.
cat despre detergent, eu tot nu am inteles. Nu pot sa spal cu ariel obisnuit? si cu balsam? trebuie neaparat cu ceva sensitive? la prima discutie am inteles ca fetele au spalat rufele cu ce le spalau si pe ale lor. acum am vazut ca s-a redeschis discutia si fetele spuneau toate ca spala cu dermalin sau altceva pentru piele sensibila.

Ruxandra 32+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput