Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

buna la toata lumea,eu sunt Florin sotil Madalinei,am intrat sa va anunt ca madalina a nascut azi la ora20;01 ora londrei o fetita de 4.170 kg si 60 de centimetri,o fetita superba si cuminte,mamica a avut mici probleme nimic grav o sa va explice ea maine cand ajunge acasa,va multumesc

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
8 Days Overdue...will this be the day?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bravoooooooo Amiraaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!Felicitari Mada!!!Sa veniti repede acasa sa vedem si noi frumusetzea de kupil!!!!!Mai da 60 cm?????????Wowwwwwww, model de podium o faci pe fata!!!!!!Si multzumim Flo ca ai venit sa ne spui (oricum esti parte din Odisee)

Boti...esti o figuraaa!!!!!Felicitari!!!!!!!!!!De ziua Americii!!!!!!Bun venit lui Nancy, sunt convinsa ca e o minunatzie de copil cum e si mamica ei.Astept sa vad poze!!!!

Hai Marianaaaaaaa!!!!

Turtu, sambata pun si de dr Leite...Aici daca sarcina e ok nu se fac mai mult de 2 ecografii pe sarcina.Si noi le-am facut la inceput si morfologica de trim 2...Da' pove maine

Fetelor, inca o data, felicitari!!!!!Sunteti adevarate!!!!!!!!

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (36+)si Vil asteptand o

AMR 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Bravooooo Boootiiii! Sa-ti traiasca Nancy sanatoasa si norocoasa si frumoasa si filoamericana!:) Bun venit pui mic!

Madaaaa...4kg si 60 cm???? Iooooi, da' stiu ca am o super nepoata nene! Abia va astept acasa!

Mie-mi plac vestile astea. Si mai ales ca le primesc in miez de noapte asa.

Mariana tinem pumnii in continuare...

Vic este o mega scumpa Maya. Si da, 101% seamana cu sotul tau!

SUN mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Buna fetele,

Mariana, tinem pumnii sa ai o nastere usoara si rapida.
Asteptam vesti despre bebelin!

Mada, felicitari mamii pentru fotomodelul minunat, refacere rapida.
Pupam fetele!

Boti, felicitari mamica scumpa, si bine ai venit Nancy printre noi pamantenii, sa fii sanatoasa si o norocoasa in viata, si sa o iubesti si asculti pe mamii tau!

Sun, off, bine ca ati trecut de hopul asta,Doamne Doamne vegheaza asupra voastra.
Am citit la un momendat numa juma din ce s-a intamplat, plecasem de la calc ca ma busise un plans de numa.
Nu am mai plans asa de cand l-am vazut pe Matei plecand in sala de operatie.
Multumesc lui Dumnezeu ca sunteti bine, va doresc tot binele din lume.
P.S.- are dreptate Dragos, parca seamana intre ei comorile.
Imi vine sa-ti mananc fata, ce frumoasa este!
Va pup si cand ajungem prin tara dam un buzz poate ne intalnim macar la o cafeluta.


Ma chinuie asta micul ca pe hotii de cai, 4 ore a stat treaz, a plans daca nu-l luam in brate, cum il tin in brate cum tace si sta si inspecteaza prin zona cu ochisorii aia frumosi.
Vorba maica-mii, Matei nu are colici, are colici de brate .
Merg sa fac ceva de mancare, in sfarsit doarme, asa am putut sa mai citesc din urma si sa mai scriu ceva.

Pup fetele, aveti grija de voi,burtici si bebei!


Mami de Matei

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna dimineata tinere mamici si viitoare,
Stiu ca nu reusesc sa tin pasul cu voi la scris ,dar de citit nu ma las ,tocmai de aceea vreau sa o felicit pe Laura si pe Teodora pt curajul si puterea cu care au trecut peste acest hop al vietii lor.Sun iti doresc multa sanatate sa poti sa ai grija de Thea sa creasca mare si voinica si te admir pt curajul si puterea ta.Sanatate multa inca odata.
Totodata ma bucr si pt Gini si fetita ei ca sunt bine si le doresc numai bucurii si sanatate .
Felicitari mamici pt dolofanii de pepenasi,si o felicitare speciala pt Mada si Amira care s-a cam jucat cu rabdarea lui mami dar a meritat asteptarea pt ca a iesit o bebelina uriasa si grasunica.
In rest toate cele bune din partea noastra,luni merge la control ,am rezolvat cu infectia urinara care de fapt nu era si asteptam cu nerabdare marea intalnire cu Andreea.Pana atunci merg cu Bogdan la curs de innot,am avut aici in Tg.Mures campionatul de baby si mini baschet unde am luat locul 7 din 36 de echipe din tara,in cateva cuvinte avem activitate sa nu se plictiseasca mami.
Va pup si va doresc o zi buna,noi mergem la nunta .
37

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ce de-a vesti bune , asa de dimineata!!!

Mada, felicitari mamico!!! Flo felitari!!!Refacere rapida, Mada si muuult laptic pentru bebe Amira( 60 de cm!!) Amira, bine ai venit pe lume , puiutule;sa fii sanatoasa , cuminte si sa aduci numai bucurii parintilor!!

Monica, felicitari mamico de Garga!!!! refacere rapida si m uuuult laptic pt Garga Nancy!!! Nancy , bun venit , puiule; sa fii cuminte, papacioasa si sa aduci numai bucurii familiei!!

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

dar de Mariana nu stie nimeni nimic????...de Diana ,iar nimic???

Si mi-am adus aminte ca si Madina, joi seara pleca spre Bucuresti...

Deci, saptamana viitoare s-au mai anuntat 2 bebei, Ilinca de Capri si !!!

MIKY, bine ai revenit!!! Asteptam sa ne spui cum a decurs nasterea Dilarei Gabriela si sa pui poze !!!

Ruxi, super poezia pentru Mada!!

Vicky, frumusica foc Maya!!! Mai , dar ce cumintica este, in toate pozele sta linistita!!! Ptuuu sa nu o deochi!! Felicitari inca odata!!!

Lady, distractie placuta la nunta!!










Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna dimineata!
Doamne............bebelushi pe banda.........
de cand nu am mai scris........le-am pierdut sirul....
acum sunt la zi(si la noapte) cu cititul.....in sfarsit....
Mada....wow....ce fetita maricica.........refacere rapida si multa sanatate
SUN-m-ai facut sa plang......si cred ca nu e cineva care sa fi citit povestea ta si sa nu fi plans.....Teodora intr-adevar e o luptatoare....cred ca asta ti-a dat si tie mai multa putere!MULTA SANATATE SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!
BOTI-FELICITARI PT GARGA SCUMPA!asteptam poze!
ANKA....e f adevarat cu Elias-ul....multa sanatate!
Tecky....Ralucutei!Refacere rapida!
Capri....cris26.....voi mai sunteti de nascut din grupul de la intalnire....tinem pumnii!
Felicitari tuturor celorlalte mamici....nu dau nume ca sigur omit pe cineva....la cate nasteri au fost de la ultima mea postare pe forum!
Vazut pozici cu pepenasii nostrii......cei mai frumosi bebelushi....ever.....de-abia astept sa ne vedem in parc cu ei.....SUN....stii ca tu esti responsabila cu intalnirile,da?

rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Mada felicitari, refacere rapida si mult laptic. Bine ai venit Amira, sa fii sanatoasa, mancacioasa si sa le aduci lui mami si tati multe bucurii.
Boti felicitari si tie, Nanci ti-a facut o surpriza si a venit mai devreme, nu a mai vrut sa te mai lase sa mergi la birou. Refacere cat mai rapida.

37+ Miruna AMR 2+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele! Sunt tare curioasa cati pepenasi s-au copt de ieri pana azi!!!

MIky
bine ai revenit!!! Asteptam cu nerabdare poze cu minunea de bb!

Mada felicitari mamico! Bine ai venit pe lume Amira!Tare te-ai mai lasat asteptata dar in sfarsit mamica ta te tine in brate tare fericita si mandra!!! Sa siti sanatoase amandoua, sa te refaci repede si asteptam sa o vedem si noi pe Amira!!!

Boti felicitari, si bine ai venit pe lume gargarita Nancy!!! Sa fiti amandoua sanatoase si fericite, sa veniti repede acasa sa ne aratati si noua antenele!!!



Anna 38+ cu Ioana Maria
AMR 6 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput