Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 67

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Eleny...cu siguranta ca Bunul Dumnezeu le va randui pe toate, am spus-o si o mai spun ce este al nostru e pus deoparte,DD mi-a aratat-o de foarte multe ori, chiar si atunci cand simteam ca totul se naruie in jurul meu, s-au asezat lucrurile atat de bine.
Eu am sa iau o mica pauza cu IA-urile, nu stiu pana cand, dar vreau sa mai traiesc un pic , de la inceputul anului pana acum am cam uitat, monitorizari, chestii...
E lung drumul asta al nostru dar la sfarsit ne asteapta o mare minune, care ne va umple inimile de bucurie.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Eleny, cel mai important lucru in momentul asta este sa te recuperezi dupa laparo. Si luate rand pe rand, lucrurile se aseaza. O sa vezi. Suntem norocoase ca traim in secolul asta, cand medicina a evoluat atat de mult si sunt posibile foarte multe lucruri care inainte erau de neimaginat. Pastreaza-ti speranta, optimismul si crezi in sansa ta ! Trebuie sa ai in minte ideea ca iti vei tine copilul in brate intr-o zi ! Doamne ajuta tuturor !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

eleny nu iti pierde speranta. dumnezeu face si minuni. trebuie sa te rogi si sa crezi cu toata fiinta ta ca intr-o buna zi vei reusi. te pup si suntem alturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Eleny, imi pare nespus de rau pentru diagnosticul primit! Te imbratisez cu drag! Magdita are dreptate, suntem norocoase ca avem parte de atata tehnologie care ne ajuta pe toate caile!

Cocolina, sa ne dai festi buneeee! Poate faci gemeni! Endometru cum e?
Sper ca bine!

Madutz, buna decizie ai luat! Si eu ma gandeam la fel, poate drumurile si stresul monitorizarilor, inseminarilor etc nu ne da pace. O pauza bine-meritata si poate vine bebi si la noi! Hai concediu odata ca de cand te astept!!!!

Mcrisa, noi suntem foarte vorbarete cand ne apuca dar cateodata ne apuca mutenia. S-o lua de pe Tutu pe noi mutenia asta??? Las ca te obisnuiesti tu cu noi, o sa vezi, vei deveni DEPENDENTA (io asa sunt).

Lali, io tot asa mi te imaginez: borti si cu casca inflorata pe cap! Ne vedem la Tutu, mai e putin pana la controlul de 6 saptamani!

Magdita, Rocsy pupacesc fetile!

Georgia, bafta la monito! Sa creasca stangaciu!

Va pupacesc pe toatele, mentionatele sau nu si va urez week-end placut! Ne "vedem" luni, cu vesti bune!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Fetili care plecati in vacantza sa va distrati super, sa va relaxati, sa veniti cu vesti ca Alina

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor o sa imi fie tare dor de voi zilele astea. oricum poate mai scriu ceva si maine ca abia duminica plec. spe sa ne revedem cu bine. pe 13 14 15 o sa fiu acasa iar pe 16 plec la sovata "unde se joaca mama cu tata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

Eleny fetele au dreptate, incearca sa iti revii si sa fii optimista. Va veni si la tine bb-le mult dorit. Rocsy- concediu placut si sa vii cu vesti bune.Sper sa va duc si eu vesti bune.Va pup si spor la fufu Sa va aud ca vedeti dublu si rosu.pup fetele.ne vedem pe 20iul. (atunci ar trebui sa vina si la mine cm sau nu.)Da Doamne cu liniute duble aici pe forum!!!!!aspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

O intrebare am mai indiscreta, recunosc, sa nu va suparati pe mine: azi, z10, am avut o scurgere putin galbuie si care se intinde (ca mucisorii) cam multa, de 10cm, transparenta. Stiti cumva ce este? E normal? Nu am mai avut asa pana acum.Acum dupa laparo, in z10, nu mai am acelesi simptome ca inainte, cand simteam ca ma doare in dreapta cand se pregatea de ovulatie. (pt ca ovulam numai cu dreapta). E normal sa fie altfel?aspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

eleny , imi pare rau ...dar priveste partea plina a paharului.... acum stii ce ai , si mai ales stii ce e de facut .... e mult mai bine asa decat sa bajbai

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Crisarh...cred ca esti la ovulatie, asa ca baga mare , fufu la greu.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput