Chemarea la apel a GEMANUTZELOR!

Chemarea la apel a GEMANUTZELOR! | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol! De data asta sa fiti prezente, da?!

LUNA IULIE 2008

SENTIMENTAL:

Cineva iti atrage atentia in mod special, cu sansa de a te indragosti din nou. Poate fi doar o aventura de vara, o escapada de vacanta, dar, atat cat dureaza, iti aprinde calcaiele si te simti excelent. Esti captivat de noul partener care ti se ofera pe tava si-l privesti ca si cum ar fi totul in viata ta, acum. Ba, s-ar putea sa-l vezi mai grozav decat este in realitate pentru ca iubirea e oarba. Simteai nevoia sa iubesti din nou cu pasiune, iti lipsea furtuna emotiilor in inima ta, deci evenimente dintre cele mai intense pot fi direct adresate sufletului tau dornic de iubire.

PROFESIONAL

Faci parte dintr-un colectiv care se bucura de succes, deci, alaturi de echipa ta de lucru, poti culege roadele unor eforturi depuse anterior. Sunteti apreciati, ca si grup de lucru, si te remarci in colectiv prin ceea ce stii. Te simti, pentru cateva zile, important, cu un cap deasupra altora, dar la succesul tau au contribuit si altii, nu numai tu! Ai motive sa sarbatoresti.

FINANCIAR

Planul financiar este instabil, ceea ce primesti nu te onoreaza – consideri ca meritai mai mult – sau nu iti ajunge pentru ceea ce ai nevoie acum. Remuneratia poate fi mai mica, asadar, fata de alte luni, dar nu este exclus sa ti se ofere de undeva o alta sansa de castig si stai mult pe ganduri daca s-o accepti sau nu. Parca totusi nu e la nivelul asteptarilor tale, deci mai negociaza!


SANATATE

Toate merg bine in planul sanatatii, resimti o ameliorare a vechilor probleme sau descoperi un nou stil de viata, ce te mentine in forma. Faci schimb de pareri cu privire la regimuri, alimentatie, medicamente cu alte persoane din anturaj si, din dialog, se nasc idei constructive pentru o sanatate si mai buna, in viitor.


Special pentru mame - Ziua esti relaxata si te distrezi alaturi de cel mic, intrand usor in lumea lui, dar noaptea exagerezi cu supravegherea. Ar trebui sa-l lasi mai multa libertate, pentru ca atentia ta iesita din comun nu-l va invata nimic nou. Vei avea cateva nopti nedormite de la niste banale semne care te ingrijoreaza peste masura. Daca esti pregatita, te gandesti serios la cel de-al doilea copil! Veselia celui mic amelioreaza atmosfera din casa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Persoanele pe care le poti cunoaste astazi te pot ajuta sau te pot indruma in problema unei investitii financiare sau a unei alte mici afaceri pe care sa o dezvolti cu succes. Aranjeaza-ti casa, pune-ti hartiile in ordine si clarifica-ti cele mai multe dintre necunoscutele de viitor. Esti in postura in care stii cu precizie unde te afli si ceea ce vrei sa faci pentru a merge mai departe.

si

Reusesti destul de usor in ceea ce iti propui. Vei avea insa cu mult mai multe satisfactii daca izbutesti sa renunti putin la tendinta ta de a alerga vesnic, pentru orice nimic.
Sesizezi rapid esentialul, de aici si succesul tau, dar nu te implica in conflictele altora. Stapaneste-ti impulsivitatea in discutii. Astazi, dai dovada de precautie in afaceri si in relatiile cu partenerii.

Zi grea azi, cu controale, cu ore peste program, cu adus de munca acasa si mai mult ca sigur un week-end f...t de munca! da' nu-i nimic, noi sa fim sanatoase si mumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

bau!

m-am intors din vacanta si v-am adus niste POZE

Va pup pe toate si bine v-am regasit!

Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

naeata gemanutze!

N-am horoscopul pe azi! cine ni-l aduce?????


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Hop si eu , foarte sugestiv noul titlu, felicitari!
Mai am cateva zile si merg in concediu, abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Azi:
Intuitia si abilitatea sporesc considerabil daca te detasezi putin mental de micile incidente cotidiene, altminteri situatiile sau discutiile ocazionale te vor face sa consideri anumite lucruri mai simple, ori mult mai grave decat sunt in realitate.

Iti impui si reusesti usor, dar, daca pui prea mult suflet celor pe care le spun ori fac altii, nu vei mai observa detaliile necesare realizarii scopurilor tale si iti asumi riscuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Hop si eu prezenta la apel pe ziua de azi!

Tzuni, vazut pozele deja (nu spui de unde! ). Sunteti niste frumoase amandoua, se vede ca va prieste in vacanta! Poate repetati escapada cat de curand, caci vara este lunga!

Mercedes, doar era nevoie de ceva pentru a va aduna din colturile forumului! Multumim de horoscop azi, dar incidentele deja s-au petrecut, nu am cum sa repar!

Azi:

Poate aparea in viata ta o persoana cu care chiar simti nevoia sa fii, cu care sa discuti si impreuna cu care sa triezi si sa rezolvi problemele trecutului. Fa aceste lucruri si te vei simti mult mai bine in fata alegerilor pe care le vei avea de facut. O data ce ti-ai clarificat mintea, solutiile vor veni pe banda rulanta. Indeparteaza-te de acele persoane sau lucruri care nu-ti aduc niciun beneficiu.

si

Demult asteptai acest moment in care sa spui, odata pentru totdeauna, incotro vrei sa mergi de unul singur. Va fi ca o descatusare, ca o iesire dintr-o inchisoare in care ai stat mult timp, cu senzatia ca nu ai nici un drept si nici o libertate. Esti sustinut de cineva drag sa pleci pe acest nou drum, fara sa te mai uiti inapoi, recapatandu-ti independenta.

Deocamdata, venita de la munca, ingropata in hartoage, poate reusesc sa-mi eliberez si eu o zi din week-end!

O zi placuta si racoroasa in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Salutare, gemanuteeee!!!!
I'm back, i'm back again!!! Bine v-am regasit!
Ce mai faceti? N-am avut cum citi din urma, am intrat doar sa va salut. Ceva noutati?
Poze n-am avut vreme sa selectez, avem "doar" vreo mie si ceva...
Din lipsa de timp, o sad au copy-paste la un mesaj scurt despre plimbarile noastre.
Concediul nostru a fost f. fain, nu ne pare rau ca am mers, am vazut locuri f. frumoase, noi, altele deja stiute dar dragi noua, am cunoscut oameni noi - a fost o experienta frumoasa. Totusi, cum vorbeam si cu al meu sot, se vede ca suntem romani....ne era dor si de nebuneala care de regula ne enerveaza la culme...ce sa-i faci, asa e romanul...aia acolo si respira dupa program... la amiaza si seara sa mori de foame ca n-ai de unde cumpara o paine...
Italia e plina de romani ca nu mai au loc ei de noi...pana la urma eu cred ca or sa invete itlienii romaneste, ca i-am invadat din toate partile. Peste tot - hoteluri/restaurante/magazine/parcuri, era imposibil sa nu dai macar de 1-2 romani.
Marea si plaja sunt deosebit de curate si linistite, potrivite mai ales pt. copii in statiunea in care am fost noi - nisip fin, apa mica...o curatenie ce aici nu ai sa vezi in veci...sezlonguri pe care seara le spalau cu peria cu apa, dusuri, toalete pe plaja, cabine in care te puteai schimba, le inchiriai si-ti lasai calabalacul acolo, nu-l carai dupa tine la hotel....totul super, f. bine pus la punct, locuri de joaca pentru copii pe plaja...o sa vedeti in poze, insa sunt f. multe si n-am timp pana sapt. viitoare sa le selectez.
Am fost prin Elvetia, am stat cateva ore intr-o statiune, St. Moritz, e deosebit totul acolo, e perfect - jos era cald si frumos, flori, iar in munti se vedea zapada. Lacuri f. limpezi printre munti, am si pozat pestii la un moment dat, se vedeau cum inotau.
Ne-am plimbat mult prin statiunile de la malul marii, riviera italiana e frumoasa tare, am ajuns si-n Monte Carlo intr-o zi...superb oras...hoteluri si cazinouri pretutindeni...lume cu bani...nu e de noi decat pt. vizitat.
Ne-am plimbat mult si prin Budapesta, frumos tare, pacat ca Bucurestiul nu-i ajunge nici la jumate...de asemenea si Szeged-ul frumos...Ungaria nu are nici mare nici munte, insda stie sa faca turism...pacat ca Romania e departe...
Iustina s-a simtit f. bine la mare si pe oriunde, insa tot intreba de ce oamenii aia nu vorbesc bine... ..dupa ea, nu stiau sa vorbeasca. Si s-a cam saturat de masina, nu prea o mai suporta...zice ca vrea numai pe jos.
Aseara voia sa ramana in Bucuresti, la verii mei, zicea ca au si ei nevoie de un copil si ea ramane la ei, apoi vine acasa cu taxiul. A, am fost si-n Herculane 3 zile - am fost cu salupa pe Dunare, a dat rateuri de vreo 3 ori, a ramas fara benzina in mijlocul apei..aventuri cu adrenalina, chiar mi-a placut...suntem putin nebuni, asta e concluzia...
V-am pupat, noapte buna-somn usor! Revin zilele urmatoare cu poze.


Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


mai stiti cine sunt?

--------------------------------------------------------------------------------
Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, asa de repede a trecut vacanta ta! Parca acum ne spuneai ca urmeaza sa pleci! Sper sa ai timp sa selectezi cateva imagini din cele o mie si ceva de poze. Numai din povestire si deja sufletul meu tanjeste dupa o vacanta adevarata, cu plaja curata, cu nisip fin si cu tratament adecvat! Ce mai? Sunteti niste norocosi ca ati avut parte de o vacanta pe cinste!

Eu mai am cam o saptamana, insa mi-am programat vreo doua consulturi inainte (medicale) si sper sa nu aud vesti proaste!

Raluca, hai ca esti funny! Aduna-te si vino si tu si povesteste ce s-a mai intamplat in ultima vreme in viata ta!

Azi:

Mandria cu care te vei afisa zilele acestea ii va face pe cei sau cele din jur sa simta ca esti o persoana puternica. O idee excelenta poate sa isi gaseasca aplicabilitatea, ceea ce ar insemna un pas inainte pentru tine. Chiar daca este week-end, nu refuza nicio oferta de afaceri, caci ai sansa de a castiga bani. Orice intelegere se va dovedi a fi benefica. Insa, nu te apuca sa initiezi schimbari.

si

Este timpul sa iti faci planuri concrete pentru a putea realiza ce iti doresti.
Desi te poti bizui si pe cei din jur, nu te increde in cei care promit mult, dar nu fac nimic.
In lipsa autocontrolului, poti starni antipatia celor din jur. Vei reusi din ce in ce mai usor! In plan profesional, vei avea idei excelente care te vor ajuta in rezolvarea problemelor deja existente. Nu renunta insa la firea ta pacifista, nici la corectitudine.

Cu putina ambitie, am terminat deja treaba, am facut shoppingul de sfarsit de saptamana, intre timp masina spala si am de pregatit si ceva de mancare! Sunt o !

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Raspund la apel! Sunt geamana, 11 iunie 1975.

Printesa
Citeste o poveste
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput