Mamici si gravidute de Italia (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut scumpelor
ce faceti voi?
noi bine,azi ceva mai super cu vinticel
Raluca-din cite stiu eu Mirela avea impresia cind scrie ea nu mai scriem noi chiar daca intra rar,parca a si scris de asta daca bine imi amintesc
eu zic ca nu are nici o legatura fiecare scrie cind poate
Mirela-daca citesti ce am scris nu o fac cu rea intentie,vreau doar sa iti pun ca ti se pare tie e o impresie
eu nu cred
Micio-brava vezi ca e usor?
Adina-bine ai venit in grupulet
sper sa te simti bine intre noi
Cristina-super,felicitari si esti de admirat cite faci
bravo,ce bine ca esti asa tinara si poti face inca multe
eu nu ma mai simt asa un spirito libero
Slimatei-broscutza cum e?
Daraban-ce ne mai spui de Deliuta?
Berarpiri-ce bine ca s-a acomodat Ambra in noua casa
si noi avem in plan pina la iarne sa ne mutam




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am promis sa nu mai scriu ... si mai ales sa nu ma mai bag in "scadaluri" da' nu poci ...

Cum adica, andreea ... ce nu i-a picat bine mikutei? Iti spun eu ... nu i-a picat bine acelasi lucru ca si la mine ... menefreghismul asta (nu stiu exact cum se scrie corect). Fiecare isi face c...ii suoi ..., povesteste ce progrese minunate a facut odorul, ce viata excelenta are sau, din contra, prin ce greutati trece (ca sa fie consolata) ... si trece mai departe. Spui ca fiecare are modul sau de gandire ...meno male!!!! Cum ar trebui, dupa tine, sa vedem lucrurile sau ce ar trebui sa raspundem pe-aici ca sa fie o atmosfera armonioasa? Pupicuri in stanga si-n dreapta, floricele, zambete ...

Pana sa obs raluca acum ca lipseste de pe lista mirela, de cate ori te-ai "preocupat" sa intrebi macar ... ce mai face, cum mai sta???? ZERO!!! Deci aia e atmosfera de-aici ... Nu e ca suferim noi de protagonism ... dar in momentul cand vad ca cineva nu ma vrea, nu ii pasa si il doare in cot de mine, ma retrag. Simplu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petro-la ce bati apropoul????
adica face copilul progrese sau vine sa fie consolat?
nu stiu de ce te simti asa tirata in cauza in caz ca nu ai observat s-a inimplat pe rind exact acelasi lucru cu"toate toate"deci sintem la fel nu stiu de ce te simti asa ranita?
cind am lipsit noi pe rind nici ca ai sau s-a intrebat....asa ca.....




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

katia - am explicat exact care e situatia si de ce multe fete au decis sa nu mai scrie pe-aici. Da, e normal sa ne povestim una-alta din viata noastra, de copil, dar e si normal sa ne mai preocupam si de persona de langa noi. Adica ... daca o fata lipseste, cu sau fara motiv, dupa o perioada e normal sa te intrebi ... pe unde-i, ce mai face? Si ma refer in special ce fetele mai active, nu la cele care scriu rar.

Nu sunt ranita ... nu folosi cuvinte mari ... ca nu asta-i problema mea ... insa m-a deranjat tonul andreei ... cine stie ce nu i-a picat bine mikutei! Si nu ii i-au eu apararea mirelei, se poate ff bine explica si singura, daca o sa mai vrea sa intre ... insa vorbind cu ea in privat, stiu care este motivul, de aia am raspuns. Si pe-aici se potriveste zicala "unde dai si unde crapa" ... vezi reactia lui mamii cand vorbeam eu de stefania, deci ...

Ia si citeste capitolele din urma, unde eram mai activa, sa vezi ca eu intrebam si ma preocupam daca o fata lipsea mai mult si fara motiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petro-eu nu am motiv sa ma iau de tine
vroiam sa iti amintesc ca roata a fost pe la toate numai ca nu s-a plins nimeni,daca nu a zis nimeni nimic nu inseamna ca nu a observat niciuna la rindul ei ca e un pò lascia andare,ci sei bene non ci sei ancora meglio vorba aia
deci nu te simti asa atacata ca nu face nimeni intentionat pur si simplu asa merg treburile cu sau fara intentie
mai bine ne-am aduna la o poveste decit sa se iveasca discutii care nu cred ca duc la ceva
haideti la o cafea sa calmam spritele



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

BUNA FETELE!!!!!! De cind si pina cind atita interes fata de persoana mea sau mai bine zis fata de "disparitia" mea din lista?daca nu observa Raluk cred ca la ora asta nu mai faceati atita polemica pe tema mea.Vrei sa sti ce nu ia picat bine "la mikuta" Andreea?stai ca iti spun eu indiferenta si dezinteresul cu care tratati unele persoane in cazut de fata eu,si va dau si un ex ca Ioana zice ca mi se pare ,dar nu este asa nu este doar impresia mea este cit de bine mati facut voi sa ma simt integrata printre voi si bine primita,ex meu este ca odata era ziua si luna in care fetita uneia dintre voi implinea luna si printre voi hop si eu am facut urarile atit la mamica cit si la fetita,(nu dau nume ca nu are rost) persoana respectiva a intrat seara si a multumit adiritura in parte la fiecare si pe mine ma ignorat ca si cum nu as fi scris nimic,de cite ori intram eu pe forum cam rar asta este adevarul gata nu mai scriati nici una sau ca sa mi se raspunda si mie trebuia sa treaca zile,acum de cind nu am intrat de loc sa nu va deochi schimbati capitolele intr-una.De asta am preferat sa nu mai intru deloc si sa ma retrag si implicit sa ma sterg de pe lista ca atita timp cit nu am fost acceptata nu vreau sa mai ocup locul alteia care vi se pare voua mai simpatica sau scrie mai mult pe forum.Dar problema mea stiti care era ca asa ca si Stefania si Petro am zis ca daca sintem un grup cit de cit sa fim si unite sau mai interesate una de cealalta si ce daca sintem un grup virtual dar sintem prietene zic eu,si tocmai de aia ca o proasta am pus suflet ceea ce nu trebuia ca apoi sa dovedit ceea ce sa dovedit un grup care se intereseaza numai de propriile griji.Imi cer scuze ca am generalizat,ca nu sint toate fetele la fel ca au fost si fete care intradevar sa vazut interesul fata de noi dar si altele care stiu numai sa se laude pe ele insasi sau puiuti lor.Zise astea vreau sa va rog o ultima favoare nu mai faceti atita caz pe disparitia mea sau sa faceti acum un subiect de vorba azi pe DC faceti finta ca nu am existat printre voi si gata.Defapt nici nu stiu daca am exista ptr voi,voi ptr mine da dar invers mmmmmmmmm.O ZI BUNA VA DORESC SI MULTA SANATATE PUIUTILOR.


PS:imi cer scuze fata de fetele care nu intra cu nimic in aceasta discutie si le dau un


MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ieri am incercat sa citesc din urma dar in zadar ca m-am cam luat cu tb prin casa si... deh..viata de casnica si mamica pe primul loc ...

as fi vrut sa raspund din urma la fete..dar vad ca intre timp au aparut alte subietcte de discutie..si nu as vrea ca noile arivate sa creada ca la noi e numaai cearta..defapt oare ce au inteles ele din toate discutiile noaste.. mai ales cand incepusem eu cu starile mele melancolice care defapt nimeni nu m-a luat in seama....o fi crezut lumea ca am inebunit... dar asta e.... giriamo in torno dar pana la urma tot la asta ne referim..ca desi ne ascultam defat nu o facem..decat cu superficialitate si atat..tb sa rdecunoastem adevarul... si care e adevarata problema in toate astea?

sa dam vina pe timp fetelor si sa o luam de la inceput ..cu mai mult simt de raspundere as spune... dar oare nu-mi bat "gura " degeaba ..sau dej'tele pe tastaura...

in fine..stiu si eu motivul pt. care mirela a renuntat la noi..imi pare totusi sincer rau...dar e decizia ei.. ea a decis ca nu poate asa cum si eu dealtfel am fost tentata sa renunt de multe ori dar nu pot si nu vreau...pt. sper ca poate intr-un tarziu vom fi unite cat de cat.. si stiti cat mi-o doresc de mult

petro stiu ca nu ti-a picat bine ce a spus andreea dar aici vreau sa i-au si eu apararea ei, daca imi permiti..nu cred ca ea stia situatia..desi cred ca si ei i-ar fi convenit sa fim mai unite ..si in al doilea rand nu cred ca andreea a vrut sa o jigneasca pe mirela... sa fim serioase de ce ar fi vrut???

..ma duc totusi sa recopar din cap. trecut si revin..sper ca mai am timp



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la juma' de an,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

katia - e problema fiecareia daca s-a plans sau nu. Daca nu v-ati plans la vremea resp., cand ati constatat ca e ceva in neregeula, atunci inseamna ca nu v-a atins prea tare. Eu, daca am ceva de spus, spun. Mai ales daca e vb de persoana mea. Nu inseamna ca daca voi ati trecut cu vederea tre' sa fac si eu la fel ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

petro stiu ca nu ti-a picat bine ce a spus andreea dar aici vreau sa i-au si eu apararea ei, daca imi permiti..nu cred ca ea stia situatia..desi cred ca si ei i-ar fi convenit sa fim mai unite ..si in al doilea rand nu cred ca andreea a vrut sa o jigneasca pe mirela... sa fim serioase de ce ar fi vrut???

..ma duc totusi sa recopar din cap. trecut si revin..sper ca mai am timp



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la juma' de an,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...





Stefania nu zic ca a vrut sa ma jigneasca dar pina si modul in care sa exprimat da dovada de menofreghism(zic si eu ca Petro nu stiu daca se scrie asa) putea sa intrebe frumos ce sa intimplat nu ca "ce nu ia picat bine la mikuta" nu?tu ce crezi? tie

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mirela ma bucur ca ai intrat si ai explicat si tu din cea ce te doare..dar oare se va alege ceva...???
macar pe viitor..
mai spun inca odata ca mie imi pare nespus de rau daca nu vei mai intra dar e decizia ta, nu pot sa te condam..si eu am observat de multe ori cum se omite muuulte dar vb oanei...ce as putea sa vreau de la un forum" viata virtuala"(scz oana ca te pun si pe tine in mezzo...)dar am mai incercat fara puteri sa expun mereu problema ..fara nici un succes...

nu vreau sa ma mai lungesc inutil dar eu mi-am cerut mii de scuze mereu ca stiu ca am omis si am sarit peste muuulte mesaje ..desi as fi vrut sa raspund..mi se parea ca ajung mereu prea tarziu cu raspunsul(alteori nu stiam ce sa raspund..iar alteori nu mi se parea oportun...)
ceea ce ii spuneam si lui petro "nu reusesc sa i-au din plin discutia itotdeauna ajung mai tarziu si dupa sub deja e consumat si nu mai consider ca e necesar sa ma bag ca musca'n lapte " acum decideti voi daca m-am purtat adecvat sau nu..dar eu nu am vrut sub nici o forma sa jignesc pe cineva.. stateam si ma gandeam zilele trecute ..cum cateva fete vb despre ceea ce au mai facut in ziua respectiva... spre ex. dana mami de delia..(scz ca te pun si pe tine in ballo)de multe ori as fi vrut sa-i raspund cate ceva..dar de cele mai multe ori nu mai reuseam sa raspund nimicde timp ( ca si acum cand mesajul ar fi fost trimis demuult dar s-a trezit stefy plangand sau are nevoie de atentia mea si intre timp mi-a cazut si netul.. si de multe ori nici nu mai intru de nervi..iar alteori ce as fi vrut dar ma simteam sincer inoportuna..

nustiu de ce ma simt uneori asa ..poate nu am autostima suficieta..dar aici doar nu e la cabinetul psihologului sa pot spune ce ma doare.. si sa fiu luata ca atare sa nu mi se tramballe ceea ce ma doare in altceva sau in indiferenta..asta e.. de asta nu mai zic nik..dar ce s-a inteles cand am spus asta ultima data.. ???

eu tin la subiectul asta, nu am cum sa cer mai mult decat se poate pt. nu am cum sa realizez de una singura... dar nu as vrea sa se destrame ..fetelor..date-vi una mossa...per favore!!!!


acum sincer vb ..oare mai are rost sa o i-au din urma si sa mai raspund la ceea ce vroiam..???? iar parca m-as si9mti inoportuna..oare dece??? am eu explicatie????


va pup.....


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la juma' de an,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput