Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

iris, andreea multumesc de intrebare, parca e mai bine Ioana, s-a mai desumflat putin dar tot are bubite si e rosie.

iris cat de mica ai tensiunea?

andreea ti-am vazut si eu pozele, tare frumoase, iar Delu tau e un scump.
Eu sunt topita dupa Grecia, am si multi prieteni greci si chiar stiu putintel sa vorbesc greceste.
Bebe 2 al nostru a fost conceput pe apele Grecesti, am fost intr-o croaziera in insule de Pasti si uite ca ne-a purtat noroc!

carmen, edina, elasan, bine ati venit!

anca nici la noi nu spun toti doctorii sexul bebelusului asa devreme, fiindca nu pot sa vada cu certitudine. De ex. mie ieri mi-a zis ca vede ceva, dar nu imi psune fiindca nu e sigura.

flowerbee si eu ma gandeam ca daca la Euroclinic nu te primesc daca nasti prematur sau are bebe probleme, inseamna ca au ei o problema cu sectia de neonato.

angellique am auzit ca cea mai buna sectie de neonato e la Giulesti. Eu una iti recomand Municipalul cu multa caldura, am nascut acolo si am fost foarte multumita.
In primul rand cam toti ginecologii sunt buni. Daca ar face cineva o lista cu cei mai apreciati ginecologi, ai vedea ca cei mai multi sunt din Municipal. Asa incat chiar daca ai ghinionul sa nu vina dr. tau, esti pe maini bune.
Apoi, sectia de neonato e buna, sefa de sectie (pe care o cunosc bine de tot si care e singurul pediatru in care am incredere pentru Ioana) e una dintre cele mai bune din tara. Au rezultate excelente in salvarea unor prematuri fara prea multe sanse de supravietuire.
Nu in ultimul rand, e curat, ceea ce am auzit ca nu prea e cazul in alte maternitati.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 11+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

am uitat ... iris felicitari ca l-ai vazut pe bebe!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 11+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

sa nu radeti da ma gandeam

io daca fac ceza stau 7 zile in spital - si macar in ultimele, oare e voie sa imi comand pizza daca nu imi place ce mananc de la ei?

13+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Am vomitat acum-...

13+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Am vomitat acum-...

13+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png




forta michelle

sigur scapi curand - or fi ultimele semne.

13+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Michelle, imi pare tare rau ca nu iti trec o data greturile... nu mai iei medicamentele?


Intrebare: cand sunteti constipate ce mancati?

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Naty

Buna!

andreea ti-am vazut si eu pozele, tare frumoase, iar Delu tau e un scump.
Eu sunt topita dupa Grecia, am si multi prieteni greci si chiar stiu putintel sa vorbesc greceste.
Bebe 2 al nostru a fost conceput pe apele Grecesti, am fost intr-o croaziera in insule de Pasti si uite ca ne-a purtat noroc!


angellique am auzit ca cea mai buna sectie de neonato e la Giulesti. Eu una iti recomand Municipalul cu multa caldura, am nascut acolo si am fost foarte multumita.
In primul rand cam toti ginecologii sunt buni. Daca ar face cineva o lista cu cei mai apreciati ginecologi, ai vedea ca cei mai multi sunt din Municipal. Asa incat chiar daca ai ghinionul sa nu vina dr. tau, esti pe maini bune.
Apoi, sectia de neonato e buna, sefa de sectie (pe care o cunosc bine de tot si care e singurul pediatru in care am incredere pentru Ioana) e una dintre cele mai bune din tara. Au rezultate excelente in salvarea unor prematuri fara prea multe sanse de supravietuire.
Nu in ultimul rand, e curat, ceea ce am auzit ca nu prea e cazul in alte maternitati.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 11+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI




Lista exista, desi nu stiu de ce e la femina intim:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99593

N-au note, dar poti vedea pareri despre multi dr. din toata tara.

Si eu sunt multumita de Municipal, dar nu-l ridic in slavi chiar asa ca tine. Curatenia nu mi s-a parut prea buna, era praf mult sub paturi si am vazut si 2 gandaci (unul mort) in celebrul A2. La o luna dupa ce am nascut eu a fost inchisa maternitatea pentru dezinfectie, se pare in urma unui bb mort ce a luat ceva din spital. Bine, nici de speriat nu e cu mizeria, iar treaba cu bacteriile e cam in toate maternitatile de stat. E singurul plus pe care il vad eu la spitalele particulare, sansa redusa sa ia copilul cine stie ce streptococ, fiind mai nou deschise.

Ce-mi place la Municipal este ca-ti aduc copilul la supt regulat (inclusiv noaptea), chiar si cand ai facut cezariana. Imi place faptul ca se incurajeaza alaptatul, nu-mi place ca ti se cam impune cu forta. Se fereau asistentele care veneau cu glucoza (cred) la bebei sa nu-i vada medicii. E bine ca n-au biberoane, dau totul cu lingurita. Asa nu risti sa iti refuze sanul cand ajungi acasa.
Imi mai place ca poti sa stai cu copilul in camera. Eu prefer asa. In camere sunt 2 chiuvete, una la care se spala mamicile, una la care se spala bebeii. Vin asistentele si spala bb-ii de 2 ori pe zi si-ti arata si tie cum sa faci.
Exista si o camera separata cu dus. Mie mi-a fost rusine data trecuta sa o folosesc. Nu mi-a zis nimeni ca am voie. De data asta nu o mai ratez.

Si eu oricum merg acolo pentru dr. Am mare incredere in el.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200512+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by cristi_2003

sa nu radeti da ma gandeam

io daca fac ceza stau 7 zile in spital - si macar in ultimele, oare e voie sa imi comand pizza daca nu imi place ce mananc de la ei?

13+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png




Nu e obligatoriu sa stai 7 zile. Sau asa stii ca e regula in spital la voi? Eu am stat 3 zile dupa cezariana si in a 4a m-am externat. N-am mai pus la calcul ziua in care am stat (inutil) pentru inducere.
La ceza ai un meniu foarte limitat pana ai primul scaun. Dupa aceea liber la ce vrei tu.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200512+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by cristi_2003

sa nu radeti da ma gandeam

io daca fac ceza stau 7 zile in spital - si macar in ultimele, oare e voie sa imi comand pizza daca nu imi place ce mananc de la ei?

13+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png




Nu e obligatoriu sa stai 7 zile. Sau asa stii ca e regula in spital la voi? Eu am stat 3 zile dupa cezariana si in a 4a m-am externat. N-am mai pus la calcul ziua in care am stat (inutil) pentru inducere.
La ceza ai un meniu foarte limitat pana ai primul scaun. Dupa aceea liber la ce vrei tu.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200512+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Michelle, mult a fost putin a ramas. Inca putin.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200512+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput