Puiuti de Randunici 2008!! (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

ufff! nu mai pot...am dat cu aspiratorul si sunt varza...mai am baia

tuchi am vazut programul zilnic al lui Seb (presupun ca in ce priveste mancarica e la fel in fiecare zi...) vreau sa incep si eu sa-i dau piure de legume, dar nu stiu cum sa incep si care ar fi momentul cel mai bun din zi...


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

tuchi am inteles! multzumesc frumos! o sa-ti trimit un pm, daca ai timp sa-mi raspunzi...

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Tuchiiiiii - bine ai revenit pe crenguta Ia zi, vii si pe la Cluj? Cu diversificarea - intru totul de acord cu tine. Spune ce crezi tu de Monti, ca nu-ti sare nimeni in cap. E bine de stiut toate aspectele.

Am revenit de la spital, a plans ingrozitor Vladic la cistografie, dar rezultatul m-a facut pe mine sa plang, de fericire, pentru ca nu mai are nici urma de reflux

Naty - o sa fie bine Iulia, bine ca ti-ai ascultat glasul inimii

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

naty: "Clau, nu stiu despre Luny, dar si eu m-am lasat brusc, de la un pachet si jumatate...iar mie imi PLACEA sa fumez, nu fumam de stres ci de placere, singura ca sa imi "limpezesc" creierii (fals!), cu altii ca sa fie conversatia mai faina. Pot spune ca doua-trei saptamani au fost groaznice, DAR, te rog chiar spune-i sotului, de la o zi la alta va fi tot mai usor. Exista niste binecunoscute "cravings", momente de imensa pofta, este insa demonstrat stiintific ca ele dispar in 7 minute si asa e! Daca rezista acelor momente, care din zi in zi sunt mai rare, va fi absolut ok. Eu n-am folosit nici pastile, nici Nicorette, nici plasturi, nimic. Doar citind de aceste momente si cu mare vointa de a trece peste ele am reusit...de acum ma intreb cu uimire cum am putut baga SAISPREZECE ani acele porcarii in gura! Daca el chiar vrea sa se lase, sa fie CONVINS ca va reusi! Dealtfel e stiut ca barbatii se lasa de fumat mai usor ca femeile."

ha, exact, exact, intr-un gand, iar!!!
la fel si eu, nu am luat nimic, doar vointa proprie in spinare!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Cristina, ce bine ca ti-e puiul sanatos!
sa mai iasa si caninul si o sa fie totul minunat!( pana la masele!)
La cluj nu stiu daca ajung,ca duminica ma intorc la Bucuresti, sambata e ziua Ilincai, oi vedea ce facem vineri!

Randunoiul are treburi de afaceri in Cluj si s-ar putea sa se duca, eu insa nu stiu daca o sa dau aerul din curte pe praful din oras, ca stau prea putin!
daca vrei trimite-mi un pm cu nr tau, in caz ca vin sa te sun!
Am citit si eu crucis pe-aici si vad ca v-ati mutat la casa in sfarsit, nu?! sa va fie de bine!
Underqueen, ideal e sa ii dai legumele la masa de la ora 11!( a doua masa din zi!)
Roxanici, ti-am raspuns!


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

pai tocmai asta e, ca nu are ora fixa cand mananca...aproximativ la 3 ore, dar nu mereu...si ai inceput cu o lingurita, apoi 2 si tot asa?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nu ne-am mutat inca la casa, desi abia astept! Iar caninul a iesit in noaptea asta!!! Asa ca dau de baut la toata lumea,



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Tuchi, chiar te rog sa iti spui parerea despre monti! Nu cred sa se supere careva pt atat!
Cu atat mai mult, cu cat uneori sunt in dubiu la cateva principii ale lui, ca eu mai am un tabel cu compatibilitati acasa si pe alocuri "nu se pupa". Oricum, ce voi urma pe cat posibil: dulciuri aproape deloc, preferabil de casa, paina sa fie integrala, cartofii sa fie fierti in coaja, orezul integral si astea NU cu carne, fructele mancate total separat de mese. A, si nici lactate slabe nu pot cu paine, ca ma umflu (si nu beau lapte defel, doar ceva cascaval si branza/iaurt de capra). Si fara prajeli, cu mici si rare exceptii cand facem legume la wok. Junk food nici nu mai mentionez. Da bericica tot mai trag :))
Super programul vostru, de tinut minte. Pacat totusi ca nu se putea dormi toti odata la pranz. Da na, nu le putem avea pe toate. De la anu, presupun ca altfel vor sta lucrurile.

Cristina, felicitari pt rezultatul la cisto!

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Buna.....ziua!!!!!!

Azi dau de baut.....in primul rand ca Alexandra iar papa mult de nu se mai opreste, cred ca recupereaza din urma, iar in al doilea rand ca azi implinim 4 ani de cand ne-am luat starea civila si 8 ani de cand ne-am cunoscut

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele

Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nu ne-am mutat inca la casa, desi abia astept! Iar caninul a iesit in noaptea asta!!! Asa ca dau de baut la toata lumea,

Acuma fug si eu afara cu Daria, ca Vladic doarme si ea incepe sa faca scandal si-l trezeste. Bine ca macar am curte cu poarta la bloc, si pot s-o las in curte si eu sa intru in casa la Vlad sa mai testez terenul.



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput