Timisoara, Impreuna! (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:



ce bine ii azi, un pic mai racoare ... sau mi se pare ?
Felicitari Doris, ce mai freze ... m-am tot minunat de aia cu copacu' .... si astazi cica strand... hmmm, ce bine o duci ... ca eu n-am mai fost la strand de vreo 3 ani. nu ma intreba de ce, ca nici eu nu stiu ....
Maria tare m-am bucurat sa citesc asa vesti bune ... multa sanatate si succes in continuare cu recuperarea.
Dana ce mai face spiridusul, cum mai e? sper ca mai bine ...
Claudia draga tot asa bolnavioara ... tare-mi pare rau de tine .. pai de ce mai bei de la frigi daca tot in pioneze ti-e gatul... stiu ca-i fain sa bei rece, dar eu una nici nu pot; daca beau apa rece de la frigi, a 2- a zi am rosu in gat.
si ce-i cu Andi de-i asa contra ro? tu ce muncesti acolo ca eu nu chiar am priceput de zici ca ridici chestii grele ...

saluti la toata lumea

Geta, mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Dana, acu' ti-am vazut postarea, ma bucur ca-i mai bine spiridusul. ce pastile ai luat pt cap? ca eu iau saridon si are efect tare bun si rapid. incearca ... sanatate.

Geta, mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

na, ati disparut toate? sau ati lesinat de cald ...
ma furisez si eu acasa ... gata cu servicul pe azi ...

Geta, mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Geta, io-s cu Nurofenul, da azi a fost ceva mai ciudat, nu stiu, ca-mi era si rau de la stomac, eram si ametita, nu stiu ce sa fi fost. Dupa al treilea Nurofen a cedat ... acum e mai bine. Din fericire la serviciu nu e foarte mult de lucru asa incat am putut si sa intarzii, si nici nu trebuie sa ma concentrez cine stie ce...

Dorisake, sa-mi zici cat de calda e apa in bazinul pt copii, daca o schimba zilnic.... m-ar tenta la Termal, ca e aproape de casa, dar sa fie apa cat de cat caldutza...

Claudia, si pe urma te miri ca ai probleme de sanatate. Pai stressul asta continuu in care traiesti ce crezi ca-ti face. Zau, trebuie sa gasesti o iesire, nu vreau sa te sperii, dar te poti imbolnavi chiar rau si atunci ce te faci?



Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Hai ca dau si de baut, special pentru Doris un cocteil verde ca ala de pe terasa din Unirii
Alexa, la multi ani pentru fecior, sanatate, noroc, o copilarie frumoasa si fericita!
Claudia, chestii nasoale se intampla cu tine, nu stiu ce sa zic, dar cred ca ar trebui sa faci ceva cu viata ta si sa te gandesti serios ce vei face in continuare. Te pup si ai grija de tine.
Dana, poate de la caldura e starea aia de rau, combinata cu oboseala, stres ...

Pe restu va pup si

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mama da ce liniste a fost pe aici toata dupa amiaza...

Silva, asa o fi, dar stii cum e, de stress si de oboseala nu prea vad cum sa scap. Si inca nici n-am pe cap chiar asa multe ca altii...

Vad ca Dorisake n-a mai dat pe aici, sa ne zica cum a fost la strand..

M-a lasat durerea de cap, asa, mai pe la amiaza. Cand a venit sotzul de la lucru am umblat prin oras, pe caldura aia mare, sa cautam usa metalica dubla pentru intrarea in casa. Pana la urma am gasit, sper ca intr-o luna sa fie si montata. Dureaza, ca la ce dimensiuni avem noi la usa, numai pe comanda am gasit... Abia acu am reusit sa duc spiridusul la culcare ...

Clau si Silva, sa stiti ca ma gandesc la voi. Cum stau aproape de parcl Rozelor se aude pana la mine in living muzica de la Festivalul Inimilor si se simte miros de mici si gratare. Cred ca v-ar place sa fiti pe aici ....

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Noapte bunarevin maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dana, ma consolez cu gandu ca in 13-14 septembrie la Chicago e Taste of Romania, unde din cate am auzit, o sa fie mici, bere, muzica populara si usoara.


Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Buna dimineatza....
se pare ca io dau prima ....
chit ca io am baut-o deja acasa si-acu ma tratez la birou cu-un ceai verde cu menta ...
chiar ca-i liniste pe aici ... nimeni... nimeni ...
Clau pe unde esti? mai poti?
Dana, bine ca ti-a trecut durerea de cap ... si pe mine ma mai apuca de la caldura.
Laura, deci in dacia stati, poate ne intalnim odata in centru sau in unirii la porumbei ... voi pe unde va plimbati de obicei?
Doris, cum a fost la strand, nu spui nimic ...
restul lumii ... nani, nani ....

pt toate

Geta, mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Buna dimineata si din partea mea. Chiar ca-i nefiresc de multa liniste pe la noi. Avem si absente motivate, dar restul trupei?

Silva, sa-ti spun La multi ani? Doar e ziua Americii ... sa ne pove si noua daca sunt festivitati pe acolo, banuiesc ca da si chiar faine

Geta, numa ca o fost de la caldura sau poate am mancat ceva ce a picat stramb, dar nu-mi dau seama ce ... Daca ai chef de companie si plimbari in centru, vino si tu o data in parcul din spatele Continentalului, noi acolo iesim cu copii si-s de toate varstele.

Dorisake, ce-ai patit mama la strand, chiar asa, sa nu zici nimic de cum a fost?

Kati, ai promis ca intrii sa ne pove cum conduci si acum nimik, cum e in trafic singurica?

Deya, buna dimineata, ce mai zici?

Claudelu, cum te simti? Sper din suflet ca un picutz mai bine?

Lore, daca ne citesti, un buna dimineata si pentru tine!

Azi ar trebui sa merg sa ridic pasapoartele, dar nu stiu daca ajung, ca la 12 trebuie sa fiu acasa, vine mesterul sa masoare usa. Oricum, Lori inca mai face febra, nu mare dar totusi febra, asa ca excursia in Ungaria se pare ca se amana pe saptamana viitoare. In rest, se anunta o zi lejera. Daca nu se iveste nimic neprevazut la lucru nu am aproape nimic de facut, poate reusesc sa fac si eu un smotru mai serios prin casa....


Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput