Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Sa dea DD sa fie un capitol plin de vesti bune si pepenasi copti!!!Iata-ne ajunse si la capitolul 100 - parca ieri eram la inceput si ne laudam cu testele pozitive!!!

Anna 37+ cu Ioana Maria
AMR 11 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Camy la mine te refereai, nu? Am scris mesaj la sfarsitul capitolului trecut. Vestea e ca pe 11 o sa fac cezariana.

Anna 37+ cu Ioana Maria
AMR 11 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Wow va dati seama am ajuns si la capitolul numarul 100, asta da odisee.
Gini speram sa fie bine ai vazut ca la noi la odisee toti bebeii au reusit sa treaca peste greutati sunt puternici pepenasii nostri nu gluma. Eu zic ca si fetele mai mergi totusi mai cere o parere. Te cred ca e greu fii optimista si gandeste pozitiv, ajuta f mult.
Dara, Anna am modificat la listutza.
Yael welcome back! F fain caruciorul si eu ma uitam la ceva de la i'coo, da inca nu ne-am hotarat. Te asteptam sa scrii mai des.
Caprioara poate iti face vreo surpriza de ziua ta. Da cred ca terminam noi rapid capitolul pana atunci.
Oricum ms mult am sa ii transmit si la bebitza poate se hotaraste.
Violeta sper sa cedeze maseaua si eu astept sa vina bebitza si sa fug la dentist sa rezolvam ce avem de rezolvat sa stiu ca e totul facut si pot sta linistita o perioada.
Estrella cu placere. Nici eu la prima sarcina nu am poze decat f putin spre sf nici acuma nu am multe da oricum mai multe ca data trecuta.
Anka aaa asta e episod clasic si se potriveste la orice fel de mancare, fruct, leguma etc. Si vesnicul da de ce, da ce are, da de ce...
Dma asa pare distractiv cand povestesti da crede-ma ca e teroare mai ales sa stai zi de zi in aceeasi casa te termina serios vb, eu de aia am si plecat am zis ca orice ar fi da eu cu ea nu stau nici sa ma impusti.
Legat de numerologie ai cautat pe net pe google poate gasesti ceva? Si mie mi se par interesante chestiile astea desi nu cred neaparat in ele dar imi plac, sg lucru care mi s-a potrivit a fost de la zodiacul chinezesc am o carte in ro si e sg care parca m-a citit si s-a potrivit si la ai mei si la fostul prieten deci la mai mutla lume.
Capri da every day is a challenge cu asa specimen.
Dara e fain asa.
Marina o sa treaca coboara bebe mai incolo si ai sa te simti mai bine.
Ralu ms.
AlinaM nu stiu sab simplex aici se da infacol si zice ca daca te apuci sa il dai il dai de la nastere inainte de fiecare masa, noi i-am dat la fata nu stiu daca de la el sau asa a fost ea dar nu a avut colici. Acuma am zis asta ca aici la majoritatea chestiilor anti colici zice sa dai inainte de fiecare masa.
Carmenela da poti sa scrii si tu ca noua ne-ar face placere decat sa stai in umbra.
Legat de sani asa am patit si eu si sarcina trecuta si sarcina asta acuma spre final is iar mai mari si mai tari.
Tecky esti ok sau facem galerie?
Bujo tu unde ai disparut?? Sper ca esti bine.
Gata am recuperat merg sa dau papa la fata si revin.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
4 Days Overdue...my hope is lost at sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

eu va las................fug in pat ca nu ma simt deloc bine.................
am arsuri de pe la ora 12 si nu mai stiu ce sa beau sau sa mananc sa treaca...........bebelina joaca de dimineata...............ma doar coastele, ficatul, splina...............
in luna care a mai rams imi e teama ca voi deveni o baba plangareata.........
revin mai incolo cand o sa mai imi treaca.....
pe toate!!!!!!!!!

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mada ms tare mult!!!

Anna 37+ cu Ioana Maria
AMR 11 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Anna...da..la tine ma refeream..am vazut si poza ...asa am si eu burta...si eu simt ca si tine ca nu o mai pot duce, dar tu vad ca nu ai vergeturi...eu am f multe...si pe burta si pe picioare s-au intins pana la genunchi...
...daca mai stau 2 sapt sa nasc...cred ca ajung pana la glezna..

Si dr meu mi-a zis asa..ca cel mai probabil, vom stabili o zi pt cezariana in sapt 7 - 11 iulie, in functie de cum va fi situatia...acum vedem...si eu pe de-o parte vreau mai repede sa scap de burta..deja a inceput sa fie tae incomod cu ea...si pe de alta parte..as vrea sa o mai tin sa termin si eu pe aici cat de cat...acum vedem, cum o vrea Bunul Dumnezeu...bebeii sa fie sanatosi!!!

Cami 37s+, cu ?????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Anna si Camy si eu sunt pe 11 iulie programata la cezariana.Poate nastem toate in aceeasi zi, ce frumos.
Gini poate nu este asa de grav , ai incredere ca o sa fie bine.
Mada multumesc mult pentru modificare. Cum te mai simti? Oare cand vei naste? Ma gandesc ca bebelina ta chiar vrea sa fie pepenas de iulie, deci dupa 12 noaptea o asteptam.
Tecky nici o veste ce este cu tine ??? Nu ne mai spui nimic???


38+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Gini, imi pare rau ca te confrunti si tu cu asa ceva, dar sunt convinsa ca va fi bine . Am fost si eu azi la eco si suntem cu 3 sapt in urma; ce-i drept, masuratorile indica toate 34+, nu sunt disproportionate. Saptamana trecuta era mai mica diferenta pentru ca aparea sa fie capul mai mare (acelasi ecograf, alt doctor facuse ecografia); logic ca nu avea cum sa i se micsoreze capul intre timp , doctorul meu a zis ca nu e nimic nefiresc in asta, pur si simplu depinde foarte mult de unghiul din care se masoara capul si de ochiul si degetele celui care masoara . A zis ca dintre toate masuratorile, asta cu diametrul biparietal poate sa varieze cel mai mult de la o eco la alta pentru ca depinde cel mai mult din ce unghi e facuta. Deci fruntea sus, se prea poate ca la urmatoarea eco sa iasa mai mica diferenta!
In rest, Aida acum are 2400 g. Eu m-am calmat cu diferentele asta ba de 2 ba de 3 saptamani... daca in rest totul pare ok, doctorul mi-a zis ca sunt destule cazuri de-astea de copii care cresc mai incet in ultimele saptamani de sarcina, dar recupereaza dupa ce se nasc, asa ca incerc sa nu ma gandesc prea mult .
Am o vecina, simpatica de altfel, dar acuma de cate ori ma vede imi zice ca m-am ingrasat . Si azi m-a intrebat daca imi e frica de nastere; eu i-am raspuns foarte senina ca nu, si a foat atat de mirata, indignata aproape , se blocase si nu stia ce sa zica.

Didi 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Anka, da chiar asa, vreau si eu sa stiu cum au decurs lucrurile cu prietena aia a ta al carei copil avea retardul de crestere de 8 saptamani? A fost ok pana la urma, a recuperat bine dupa nastere?

Didi 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Gata am hranit printesa. Acuma suntem satula si tipam pe aici de numa. A descoperit ca poate tipa asa ascutit si acuma ne termina bine ca nu avem vecini sensibili si nu sta nimeni sub noi sau deasupra.
Didi hai ca ai fost simpatica, cu vecina. Imi imaginez ce fatza avea. Poate asa se invata minte sa nu se mai bage in seama. Mai oamenii astia oare nu au alta ocupatie cum te vad gravida sau cu un copil cum se apuca de dat tone de sfaturi si de pus intrebari.
Dara cu placere. De simtit ma simt prea bine ma refer la contractii semne de nastere ceva, in rest obosita, satula de acuma, bebe mare si cand se invarte toata burta e cam incomod. Acuma cel mai frica imi e sa nu ajung la inducere la spital si sa mearga ceva rau si sa trebuiasca cezariana ca asta ar fi the worst case scenario da na incerc sa gandesc pozitiv sa fiu optimista si sa sper ca daca pana pe 2 iulie nu da nici un semn bebitza dupa ce imi face moasa sweep-ul ala in maxim 48 de ore sa se intample ceva.
Anna cu placere.
Roxana uff sper sa te simti mai bine daca te odihnesti oleaca. Toate avem perioade din astea mai nasoale, arsurile is tare urate, rennie ai rontait? Nu ajuta tare mult da macar asa pe moment poate te mai calmeaza si incearca sa dormi mai sus pe vreo doua perne poate te mai lasa.
Am vb cu Tecky e ok nu naste tocmai ce a ajuns acasa ca a fost cu sotul la o plimbare. A zis ca daca era ceva ne anunta ea.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
4 Days Overdue...my hope is lost at sea...

Mergi la inceput