Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

raluca am citit ca ai inceput analizele...la ce lab le-ai facut?...am si eu un card....si tre sa merg la intepat...

ioana

8+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca - in primul rand nu trebuie sa crezi 100% tot ce scrie pe forum!

apoi probabil nu e indicat excesul de fier - dar daca la analize ti-a iesit lipsa de fier/ anemie e normal ca doctorii sa iti dea un supliment.

eu zic sa ai incredere in doctorii tai - mai ales ca amandoi ti-au zis acelasi lucru

12+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Buna, fetelor!

Mie mi-a fost rau ieri, greata si dureri de burta, vroiam sa ies pana la Kaufland, dar n-am putut...

Eu am 15 saptamani si jumatate, acum am calculat.

Pentru triplu test tot analiza de sange se face? Adica la laboratorul de recoltare trebuie sa ma duc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Selenar imi pare rau.
pentru ingerashul din cer

Justme avem acelasi medic. (ma rog eu sunt in evidenta si la CMU si la Medsana la cate un doctor...) insa cu el am nascut prima dara si as prefera si a doua... sper sa fie de sarbatori available.

Alina1976 referitor la intrebarea ta cu procentajul afirmatiei despre sex... mie la echo morfo de prim trimestru (10sapt si 3zile) medicul mi-a zis ft sigur pe el ca e fetitza si m-a intrebat cum o s-o cheme si mi-a trecut pe fisha de consultatie ...numele fetitzei Alesia Cristiana am zis eu... dar ne mai gandim..sa vdm cand se va naste si de sf care va fi in apropiere...
Tot asa, la acelasi medic mi s-a intamplat si la sarcina anterioara, atunci numele baietelului nostru a ramas Teodor Ioan dupa cum a scris doc pe fisha de echo de la 11 saptamani

...si oricum indiferent de ce va fi, chiar daca s-a inselat de data asta...nu ma supar. Sunt extrem de fericita indiferent de sexul copilului.


Miereamara la multi ani..scuze de intarziere


Felicitari tuturor celor care si-au vazut bebicii si care stiu deja si sexul (desi din pct meu de vdr e ultimul lucru ce mi se pare mie imp la o echo morfo).
Deasemenea bun venit tuturor proaspat venite burtici.

Alinuk, Teo si perlutza mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinuk-ati ales un nume foarte frumos si atat de repede...noi inca nu avem idei...

13+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Raluca pai e ok, eu zic sa ne potrivim atunci
RalucaAlexa nu stiu pe unde zice ca nu se administreaza fier in primul trimestru. daca e nevoie ia-l. si oricum din trim II fierul intra in compozitia prenatalelor.
Ioanadara, bine ai revenit, felicitari pentru licenta.
iaca-ta ceva poze de ieri... pentru cine are chef de mare si plaja: http://community.webshots.com/album/563951238KIFGPh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by tuchi123

Fetelor daca nu va suparati, am mai spus si va repet, cred ca are fi f. bine sa scriem iar UM, este important din punctul meu de vedere
11+Doamne ajuta



sper sa nu te superi, dar nu prea mei e relevanta cand toata lumea are acum DNP date in urma ecografiilor; in plus tr sa incepem sa adaugam doctorii si spitalele unde nastem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Mai intru si eu pe la voi din cand in cand si intervin....
Cristi2003 si eu pana la 14 saptamani aveam crize de fiere cu dureri groaznice de cap si golit stomacul cam o data sau de 2 ori pe saptamana.Mancam numai iaurt, paine prajita, muuulte masline si fructe.
Mai ai putin si o sa treaca si la tine.

Ramo 16+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ramo - greata treaca mearga, da durerea de cap ma distruge. iti vine sa iti bagi ceva acolo sa scapi de ea!!!

la voi dpn e dupa eco, nu dupa tabel? ca atunci la mine e 3 ianuarie, nu 7...

12+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

quote:
Originally posted by Porumbita

quote:
Originally posted by tuchi123

Fetelor daca nu va suparati, am mai spus si va repet, cred ca are fi f. bine sa scriem iar UM, este important din punctul meu de vedere
11+Doamne ajuta



sper sa nu te superi, dar nu prea mei e relevanta cand toata lumea are acum DNP date in urma ecografiilor; in plus tr sa incepem sa adaugam doctorii si spitalele unde nastem



Nu ma supar caci nu am motive dar, mamicile de la lunile mai mari au UM si au loc sa scrie si spitalul si medicul si sexul bb.
...stai linistita, nu m-am suparat

11+Doamne ajuta

Mergi la inceput