Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ASIZA,faine pozele,Denis e un scump si Luca la fel,tu arati beton!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Noi n-am avut o noapte stralucita, iar acum vad ca si Roxana are putina febra, frisoane, nu-i prea bine, si nici Cristinelul.
Va multumim ca v-ati gandit la noi!

Yagmur, pe aici nu se mai recomanda regim in caz de diaree, nici nu stiu ce sa-ti spun... eu as fi mai precauta la fructe si sucuri de fructe si in rest i-as da de toate. Inclusiv iaurt cu culturi active, astea refac flora intestinala. Of, of, ce rau imi pare, va tin pumnii sa fiti bine!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Salutare mamici si fulguleti dragalasi

Am vazute multe poze care mai de care copii mari ce sa mai zic au crescut foarte frumos toti.

Yagmur sper sa scapati repede, important sa fie hidratat si eu la fel as evita fructele momentan, iaurt ala de la ZUZU e cremos al meu copil il prefera la nebunie.

Asa, va ziceam de patania cu maternitatea, intr-un cuvant ca la nebuni. Era o domnisoara pediatra la 50 si de ani care avea niste principii comuniste.Mie laptele mea venit deabia in a 4-a zi si nebuna aia nu vroia sa-mi dea lapte suficient pentru copil ca cica la ei nu e latarie.Nu ma lasat sa stau in hainele mele a trebuit sa fac tambalau ma obliga sa stau in zdrentele din spital care am venit cu bube acasa. Pe copil nici un fel de consultatie.Colac peste pupaza in salon au nimerit niste copchile la 16-20 de ani care erau printre ele la al 3-lea copil toate de la tara dar nu asta e problema ci spalatu nene. Erau toate certate cu apa si sapunu, copii le urlau intruna ele dormeau ca nesimtitele trebuia sa merg eu sa chem asistenta sa faca ceva la copii.Una se lauda ca ea la copii ei a dat biscuiti de la 2 saptamani. Mi se ofeleau urechile ce aberatii auzeam. In fine cu scandal am iesit din maternitate. Normal pediatra nu vroia sa-mi faca externarea la cerere a fost nevoit Cata sa mearga la sefa maternitatii sa dea declaratie pe proprie raspundere ca sa ne scoata din nebunia aia. Timp de 48 de ore cat am stat acolo daca am dormit 2 ore creca e mult. nu mai rezistam. Dar bine ca am scapat.

Azi al meu sot din greseala mea sters toate pozele din memoria cardului, imi venea sa-l omor. Asa ca saracu Radu va avea poze deabia de la 3 sap bine aproape 3
Deci, avem aici cateva poze de azi Radu si Mario

Stela 36s Radu+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,of,imi pare rau ca s-au imbolnavit Roxana si Cristinelul.Va doresc sanatate,sa va faceti bine repede!La fel si lui Luca lui Yagmur!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

PORUMBITA,ce familie frumoasa sunteti!Baietii sunt minunati si voi la fel!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Donia, imi pare rau ca v-ati imbolnavit...tinem pumnii sa treaca repede si usor!...am citit si articolul...foarte frumos ati vorbit toti ...take care
Porumbita, sa va traiasca minunea mica!!! Sa stii ca seamana baietii intre ei destul de mult! Cum s-a acomodat Mario cu schimbarea din viata vostra?

Ramsan, ...Sa ai parte numai de bucurii in viata...ce mai faceti voi? Cum e Rares? Mi-e tare dor de voi, mai treci pe la noi sa ne spui doua vorbe macar!

Dianaruuuuus....


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani Ramsan!

Donia, felicitari pentru cetatenie!!! Imi pare rau ca Roxana si Cristi sunt bolnaviori! Multa, multa sanatate!
Yagmur, sanatate multa si lui Luca! Of, saracutii de voi!
Asiza, sunt super pozele! Denis e un dulce, iar tu arati extraordinar de bine!
Porumbita, ce familie frumoasa sunteti! Radu e atat de mititel in comparatie cu Mario... Bine ca ai scapat repede de nebunia din spital!

Va pupic si ne "auzim" peste o saptamana, ca maine plecam la bunica mea la tara, sa ne mai aerisim putin.

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Ramsan: LA MULTI ANI !

porumbita : tare frumusei sunteti !

luchita: sanatate !!!

laura : si P la pranz imi spune : "acu aptele" in rest nu vrea nika nika ..... or fi frati ?

sanatate fulguletilor bolnaviori !!!!

pupici
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

aaa era sa uit : noi inca mai dam de baut ca e totusi ziua noastra ;) chiar daca lumea nu a sesizat ;) !! asa ca poftiti : sa curga bautura !!!!! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... am revenit de pe meleaguri dobrogene ... a fost super, fetele s-au simtit f bine si totul a decurs f bine. Multumim pt urarile de La multi ani pt iubita noastra Sara(care ne-a pus parul pe moate la mare).
Revin maine cu poze si cu mai multe detalii.
Va pupam!

Ramsan - La multi ani! .... multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi .


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput