Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE - (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ioana, felicitari pentru ovocite si pentru normospermia sotului ! Stiu ca a avut si el probleme cu spermograma, ne poti spune ce tratament a urmat ca sa ajunga la normospermie? Doamne ajuta sa se fertilizeze toate ovocitele si sa devina niste copilasi perfecti Iti tin pumnii stransi, stransi !
Doamne ajuta

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ioana, excelente vesti. acum asteptam sa iasa niste super embrionasi

Lucia, eeeee, ce ma bucur ca ai reaparut

va pup rapid pe toate, intrasem sa vad de ioana, cum a decurs punctia...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Speranta2008 multumesc frumos pentru urari!
Magdita eu i-am dat sotului anul trecut in toamna un tratament naturist de la Forrever Living - Multimaca parca se numea si avea 60 de tablete., a luat cate unul pe zi, timp de doua luni, a facut o luna pauza si cand am repetat spermograma ajunsese de la 5 mil. la 28 de mil. si era deja normospermie. De atunci nu i-am mai dat nimic si mereu a iesit normospermie. Multumesc de urari!
Fireyes multumesc ca te gandesti la mine~!
Ralu76 multa bafta cu tratamentul si e foarte bine ca nu simti nimic.

Despre cati s-au fertilizat nu am vesti inca, pentru ca azi la Giulesti cred ca a fost vacanta. Am tot sunat si pe mobilul dr. Dascalescu - bioloaga noastra si degeaba, a avut telefonul inchis toata ziua. Maine dimineata ai voi asalta cu telefoanele, am emotii!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ioana..Doamne ajuta, ma pentru tine, o sa fie bine , continuam galeria , suntem alaturi de tine
Ralu 76..din pacate dupa a2-a injectie apar efectele, dar trece si perioada asta si ai sa uiti, eu deja am inceput sa uit.
pupici tuturor, tot pt Ioana am intrat si eu

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ioana, multumesc pentru pont. Tin pumnii in continuare si sa ne dai vesti azi, neaparat bune ! Daca totul decurge bine, maine ar trebui sa faci ET, nu?
Pup fetele dragi

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata si de la mine!
In primul rand va multumesc din inima pt prietenia voastra iubitele!Sunteti minunate!Din pacate n-am putut fi prompta ca sambata mi-a fost rau -rau.Tensiunea...Eu nu mai inteleg nik.Am luat un quareline pt dureri de cap si inca o pastiluta din plante si pana la urma tot la cafea am ajuns:ness super tareNoroc cu al meu ca a venit acasa mai repede ca nici la pipi n-am putut sa merg singura.Toata ziua am fost varza si ametita de zici ca ma dadusem in carusel.Si aici vine dilema:eu nu sunt cafengioaica si beam foarte rar in oras.In endometrioza zice ca nu e voie cafa.Ce puii mei ma fac daca eu tre sa beau ca sa pot functiona cat de cat?
Mada ai spus de acifol.Eu mai am cateva pastilute din ala vechi de 5si am luat.Nu s-a vazut nici o diferenta.Iau de fo saptamana.Poate ca e scurt timpul.Oricum tre sa iau si daca nu e tensiunea.In magazine nu mai e din ala de 5 de la Zentiva.Tu de care iei?Ca ala de 1 nu face mare branza si e scump,ca sa iei doza zilnica necesara.Te rog sa-mi dai si mie o solutie.Multamesc.
Ioana sa incerci sa fii calma si optimista.Nici nu ai de ce sa nu fii de data asta:pana acum ai vesti fff bune!!!Vizualizezi?
Magdita te pup dulce.Fireyes si pe tine te pup dulce.
Ralu76 sa de-a DD sa intelegi bine si sa n-ai simptome de nici un fel de la injectii,de-alea rele.Doar sa-si faca treaba bine.Fii optimista ca mai avem o Ralu aici care anul trecut astepta sa vina toamna,ca atunci trecea efectul injectiilor.Si a venit si toamna si i-a adus si un BB la purtatorAcum e pui mic in brate la mamiSi parca si Hera nu la mult timp dupa injectii a ramas gravi.
Si din ciclul "noi nu suntem normali"adica eu...Ca tot spuneai Mada ca ti-e dor de postarile mele nebunatice...stiu ca nu la asta te refereai,dar...m-am tampit si vreau sa slabesc.Miscare am facut,mananc putin si des...si burta e bine merci la locul ei,mare grasa si trufasaAsa ca am descoperit intr-un plafar niste chestii care cica te slabesc si am inceput sa le iau.Voi face si Pilate de azi si cardio- tae bo,ca am pi comp.cursurile.De pastila nu va zic nimic ca imi veti sari in cap si daca voi avea ceva rezultate va spui.Daca ma simt rau de la ele le intrerup.Ce e bun e ca ma fac sa beau apa multa(cam cat trebuie pe zi) si eu cu asta eram certata rau.O foloseam doar la spalat
Iar m-am intins...va pup si mai vorbim.Fug ca am treaba si aici dau in depedndenta din secunda in care intru pe forum
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lucicule, imi pare rau ca te-ai simtit rau. Pentru reglarea tensiunii, te-as sfatui sa iei ulei de seminte de in, capsule, sunt f bune. Iar legat de cafea, eu nu am renuntat la ea, deh viciu, insa nu beau decat o cafelutza mica dimineata acasa, in rest ceaiuri si apa plata la serviciu. Eu l-am intrebat si pe Tutu ce parere are de regimul pentru endo, si mi-a zis ca e un regim sanatos pentru oricine,insa nu te vindeca,doar schimba putin predispozitia. Si am ajuns la concluzia ca pot sa beau si o cafea si un pahar de bere, sa mananc si niste ciocolata sau branza cand mi-e pofta, ca pana la urma o viata am si nu vreau sa o traiesc cu frustari ca n-am voie aia, sau ailalta. Incerc sa duc o viata cat mai sanatoasa, chiar daca ma mai ating si de chestii interzise in endo. Pup fata si sper sa te simti din ce in ce mai bine.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Lucia, iubita, mie-mi pare ciudatel ce-mi zici tu cu tensiunea... tu esti OK cu tiroida? nu-ti faci tu un LH sau si mai bine, bagi o verificare la endocrinolog? ca se mai leaga pe ici pe colo... (ba o greutate, o ameteala, hipotensiune...)

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Magdi eu iau omega 3 din ulei de somon si omega 3,6,9 din ulei de in.Cate 1 pe zi din fiecare.Plus alte alea..evening primrose.Cu dulciurile o luasem la vale,dar acum am gasit crom forte de la walmark si nu mai mi se arata de fel.Si eu ghindesc exact ca tine,dar nah..ma laudam si eu ca macar una din ce nu e voie nu-mi trebesi in consecinta "respectam" regimulSi cafea nu-mi pica tocma bini la fiere...Si uite asa.De la pastilutele de acum mananc cat trebuie si nu mai am pofte.Inainte indesam ca popa din poveste.
Fireyes am fost la endocrimilog...v-am povestit eu.Lh a iesit bine.Si mai mi-o facut niste analize cu T ceva,dar omul o zis ca stau bine cu tiroida,plus ca am avut prob. cu gatul aia urata rau.Si atunci mi-au facut eco la tiroida si era normala,nu ca posesoarea.Si eu zis pana atunci ca tine,sa ma caut ca sunt semne.Plus o gusa pe care cred ca o posed din nascareIn fine,povestea e lunga.Am problema asta de cand m-am operat de apendicita si mi-o facut rahi.Atunci nu-mi puteam ridica tetul pana nu beam o cafea in spital.Tremuram de zici ca aveam Parkinson.Brrr... urate momente!Si mi-o dat dr reteta de cofedol.Cu 3/zi mai rez. situatia.Dar de atunci ametesc si lesin cand e groasa,vara.Se rezolvase binisor dupa op de endo,prima.Dar anul asta a revenit in forta.Nu stiu daca are legatura,dar asa a fost si este.Vad eu ce fac.Parca n-as mai vrea sa auz de doftori.Si asa mi-e suficient ca depand de suplimente,daca nu le iau se duce tot in branza.
Pup si vorbim.


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lucicule, cred ca stii ca EPO se ia pana la ovulatie maxim, adica z1-z12, dupa care ulei de seminte de in. Am citit pe un site strain. Am luat si eu luna asta, insa am luat vreo 8 zile, ca am terminat cutia de 30 si nu mi-am mai luat altele. Am luat 4/zi, stii ca se ia intre 1500-3000 mg zi, eu am luat 2000mg/zi.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput