PIERSICUTZE de iulie-august 2006- LMA !(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

deci: am nascut mai repede ca pe bia, dar mi-a fost mai greu oentru ca nu a prins fff bine epidurala, in schimb experienta anterioara isi spune cuvantul: mi-am revenit miraculos de repede, sunt super ok, a doua zi dupa extrnare calcam pantalonii lui mihai

piticul e adorabil m-am indragostit de el definitiv :)) si acum e in faza cand doarme si papa si atta

am uitat sa te intreb voi ce ati facut cu colicii????? au avut piticii tai? cu ce i-ai tratat?

daca scap sa nu aiba nici colici sunt cea mai tare!!!!
hello hello, va ca va amintiti de mine
nu am mai apucat sa intru sa citec dar incerc acum ca e bianca afara si sunt singura cu bebe
deci: am nascut pe 19.06.2008 baietelul meu scump, eu care vroiam fetita vreau sa va spun ca nu mai am nici o treaba acum, sunt fff happy si indrgostita pana peste cap de baietelul meu
bianca a fost adorabla, se poarta cu el cu cea mi mare gingasie, cand se trezeste vine sa vada ce face, ma rog nu prea gingas pentru ca vrea sa puna capul pe el si se apasa rau de tot ca ii e drag si il storceste la maxim pe pitic
ii puna picioarele si ii ia degetele in gura si zice *mananc baiatul*
noua ni se pare ca e leit bianca, am avut un soc cand l-am vazut, parca ar fi gemeni

multi spun ca seamana cu mine , dar never mind e o lceata si un adorabil si mor de dragul lui

nasterea in sine a fot un pic mai grea pentru ca nu a prins fff bine epidurala dar mi-am revenit super repede si super bine
sper sa sarim capitolul colici si bianca sa ii dea pace ca vrea sa e urce peste el in pat, asa de drag ii este
o sa va povestesc dtalii si zilele urmatoare
va pup dulce pe toae si sper sa apuc sa citesc din urma
mada_mxm da_mi si mie pe PM pozele de la nunta, ca nu am apucat sa le vad si acum am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

cred ca am scris ca un robot dar ma grabesc sa apuc sa trimit,
va pup si scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

nicomico, felicitari pt puiul mic!cum il cheama?sa fiti sanatosi si papaciosi!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Multe pentru mamica de baielel, nicomico. Felicitari!!!

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Sorry ca nu am mai scris dar cu mama aici nu am reusit sa intru peste tot sa scriu.
Nu am nascut inca tot la promotie 2 in 1 suntem, astept sa vad zilele astea poate poate ca pe 2 iulie am prima porgramare pt inducere la moasa as avea 41 de sapt atunci si tare nu vreau sa ajung la inducere ca daca nici asa nu merge pe 5 iulie tre sa fiu la spital.
Nicomico felicitari pt bebe! Ma bucur ca sunteti ok. trimit acusi si pm.
Nu am reusit sa recuperez din urma merg sa mai citesc.
La Multi Ani piersciutzelor care -sua sarbatorit zilele astea de cand nu am mai intrat!


-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
The Day has come...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Miruna, Gabriela ms ma stradui cat pot sa nu o bag in seama acuma m-a innebunit ch o multimea de bani sa imi tot cumpere flori sa planteze in ghivece in curet si in gradina, i-am zis sa nu mai ch asa multi bani pe flori ca si asa stiu ce sacrificii a facut tata sa ii schimbe sa aiba bani la ea si etc si ea ii da numai pe flori. Da macar are ocupatie si ma lasa in pace uneori.
Norocuta ms.
Gina, Iulia ms.
Madacristina multa sanatate la piersicutza.
Mamidestefan multumim mult.
Norocuta normal ca va anunt ori eu ori Flo ca e instruit unde tre sa scrie.
Gina ms da ma stradui sa evit conflictele da nu stiu cum face ca tre sa gaseasca ceva sa plece aiurea singura fara cheie fara nimic sau pleaca si zice ca pana la 11 jumate vine ca noi la 12 ne punem la somn si ajunge la 1 si tot asa. Uff sa treaca mai repede timpul sa vina bebitza si sa putem reveni la treburile noastre.
Nicolica ma bucur ca va instalati si ca e ok si Ari e la fel il ajuta pe tati surubareste masoara cu ruleta ce mai e meseriasa mare.
F frumoase pozele aveti iepuras? Acuma ma vazut ca de fapt era o ratzusca. imi pare rau sa aud ca ati pierdut locul la cresa de asta si noi ne bucuram ca am gasit un loc fain sa ne mutam ca sa nu fie nevoie vreo cativa ani sa mai plecam de aici tocmai din cauza gradinitei.
Stefania tinem pumnii sa fie bine cu operatia si sa se refaca rapid dupa.
Anasia bine moemntan nu mai am stare toate ma dor ma inteapa nervii intinsi la maxim ca e si mama aici si sare pe ei ca pe trambulina si tot asa, da speram ca odata ce vine bebitza sa fie mai usor.
Norocuta wow chiar ca seamana f bine.
Bulinuta multumim. Faine pozele. Speram sa scapati si voi de boli si pb sa auzim ca sunteti ok.
Gata am reusit sa termin capitolul trecut.
Acusi ne pregatim de nani o sa revin mai pe seara sa va mai pun poze cu burtoiul meu pe ultima suta de metri si cu fetita desenatoare ca asta e ultima pasiune.
Pupici la livada.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
The Day has come...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ne-au iesit analizele: E NEGATIV!!!

nicomico felicitari ptr puiutul mic!!! refacere usoara tie
mada iti tin pumnii sa treci cu bine si mai repede
norocuta am trimis PM
stefania am citit si eu: va tin pumni sa fie totul bine
reviu

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, bravo, ma bucur ca este negativ!
mada, speram sa scapi de inducere si bebitza sa vina de buna voie;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

bulinuta bine ca e negativ, cred ca ai stat intr-un stres....
Despre PM: receptionat

nicomico refacere rapida si un cuminte, mancacios si norocos! Care e numele BB-ului pana la urma?

mada-mxm hai ca mai un pic si la tine...
Astepam pozicile promise.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Am revenit dupa o plimbareee lunga dar fara rezultate momentan.
Azi Flo a venit mai devreme iar maine si poimane nu lucreaza asa ca poate vine si bebitza. oricum maine bag de dim plimbare apoi un curry de la indian si apoi niste ananas la desert poate poate.
Acuma pozele promise:
Aici poze mai noi cu burtica, coltul pt bebe, si niste achizitii noi un fotoliu pt Ari o pisica pt mine doua rochitele pt bebe mic una pt Ari si un tricou cu mickey mouse pt Ari ca e mare fan.
Si aici poze cu printesa talentata la desen si colorat, ultima ei pasiune. Bine nu va imaginati picasso sau ceva de genul.
Uff sa vedem ce ne rezerva seara asta parca vad ca si maine dim ma scol fresh as a daisy.
revin maine sa va zic daca suntem tot la promotie sau nu.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
The Day has come...

Mergi la inceput