M-am hotarat.........adoptie(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Liliana LA MULTI ANI PENTRU LAURA! Sa va traisca si sa va bucure! aveti doi copii superbi, Laura si David!

Anca sa iti traiasca minunea!!! E o bombonica de fata!


_
Poze de la sebarea de sfarsit de gradinita!

http://good-times.webshots.com/photo/2614562210103554724LIVmxJ?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Dana, multumesc!

E o problema cu link-ul pus de tine. Nu reusesc sa vad pozele.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Anca, sper ca am rezolvat cu linkul.

Cati ani are minunea ta?

Poze de la sebarea de sfarsit de gradinita!

http://good-times.webshots.com/album/563780092ANabkO?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

4 ani are.

Da, ai rezolvat-o! Ce printesa frumoasa ai. Sa va traiasca!



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

Liliana <<La multi ani!>> pt Laura sa fie sanatoasa alaturi de parintii si fratele ei; le-am vazut pozele sunt superbi amandoi;

nusica <<viitoare mamica de bebici gemeni>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

Anca superba fetita ta ma bucur din tot sufletul pt voi si sper sa reusiti sa luati un termen cat mai repede la tribunal pt incredintare; din cate stiu fetita o sa fie la voi in momentul cand iese hotararea de la instanta

nusica <<viitoare mamica de bebici gemeni>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecia spune:

Nu stiu sa povestesc asa de frumos ca voi.Dar tare as avea nevoie de sfaturile si de incurajarile voastre.In dec.2007 am obtinut atestatul ptr.adoptie.Ne-au spus atunci ca nu avem voie sa cautam singuri copii.Dar daca am vazut ca nu primesc nici o veste de la cei de la DC am inceput sa intreb pe la cunostinte de asistente maternale.Am gasit o familie care avea in ingrijire 3 copii si m-am dus sa vad fetita de 4 ani.Doamne...ce frumosi sunt toti 3.Cand am intrat in casa, baietelul mijlociu plangea in hohote si se tinea de picioarele maternalei.L-am intrebat de ce plange si maternala (o femeie deosebita)mi-a explicat ca le-a spus copiilor ca mamele lor sunt plecate in Italia si Spania si vor veni intr-o zi sa-i ia acasa.Si Gabi(asa il cheama pe baietel)plange ptr.ca mamica lui nu va veni niciodata sa-l ia.Le-am dus jucarii la toti si geamul de la masinuta lui s-a desprins.A venit cu ea la mine si m-a rugat sa i-l fixez dar s-a rupt de tot si i-am promis ca ma reintorc si ii aduc alta masinuta mai mare si mai frumoasa.Am intrebat la DC de el si mi-au spus ca ii traiesc ambii parinti dar nu l-au vizitat niciodata.Au inaintat dosarul la judecatorie cu termen de judecata 24 sept.ptr. ca intra magistratii in concedii.Ce ma sfatuiti sa fac, sa-l mai vizitez? Se poate ca parintii sa nu-si dea acordul ptr.adoptie daca nu l-au vizitat niciodata in 6 ani?Nu am reusit sa inteleg din postarile de pana acum cand se cere plasament de urgenta, doar cand exista acordul parintilor naturali pentru adoptie?Cu mult drag,Alecia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Wow, va multumim din suflet tuturor pt. felicitari. Asa e, avem domnisoara mare, nici nu stiu cand a trecut timpul. Parca totusi prea repede, cel putin pentru mine.
va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Buna tuturor
Am scris zilele astea la subiectul aspirantelor si le-am spus ca si eu sunt o fosta aspiranta, dar sunt si mamica adoptiva
Citesc mai mereu postarile voastre si imi creste inima sa vad cati copilasi sunt facuti fericiti prin adoptie[:love]
Victoria, intrebai "cum stim" . Trust me, you will know
Pe Lucas mi l-a "gasit" maica-mea, si am luat decizia sa-l adoptam fara macar sa-l vedem. Pana la urma urmei nici pe cei biologici nu avem cum sa-i alegem sau sa-i vedem pana nu vin pe lume, nu? Cand esti pregatita sa faci pasul asta, intrebarilor pe care ti le pui le gasesti singura raspunsul. O sa vezi, nu se poate exprima in cuvinte ce simti. Emotii, ganduri, nelamuriri o sa ai tot timpul, dar daca gandesti pozitiv si mergi inainte toate trec si ce ramane e numai dragostea care o ai pentru puiul acela micut fata de care simti ca nu ai mai putea sa traiesti.
Stateam intr-o zi cu sotul pe canapea si el ma intreaba:
Dar noi ce faceam cand nu-i aveam pe cipici?
Ce sa facem? Nici nu-mi aduc aminte = nimic interesant ai replic eu.
Mai dar plictisiotori mai eram zice el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Alecia...poti cere plasament de urgenta daca copilasul nu are nici o forma de protectie (familie de plasament, asistent maternal, centru de plasament), deci daca este abandonat in spitale, sectii de pediatrie, pe strada.
In cazul baietelului tau, poti cere plasament simplu. Trebuie totusi sa vezi situatia lui, de ce n-a devenit adoptabil pana acum, cumva parintii nu si-au dat acordul, sau cei de la DPC nu si-au facut treaba.

Mult succes!

Poze Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput