Puiuti de Randunici 2008!! (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Eu sunt pe aici ma uitam la randunicile noastre care nu au mai postat

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele

Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna crenguta, am venit!
A fost super, super la curte in weekend. Rebecca s-a simtit minunat, a dormit toata ziua afara, a mancat tot in curte, doar la schimbat o bagam in casa. Plus de asta m-am jucat cu Razvanel, am fost in parc, ne-am plimbat, ne-am petrecut vremea impreuna, ce mai, un weekend frumos cu amandoi copiii mei .

Va multumesc pentru sprijin si sfaturi, stiam sigur ca nu o sa ma judecati referitor la completare, dar initial m-am judecat eu. Acum gata, sunt linistita. Atata m-am frecat daca am facut bine sau nu ca la un moment dat si sotul si mama mi-au zis : Clau, nu ai facut nimic rau !!!! Chiar asa, parca inebunisem, normal ca nu am facut nimic rau, ca doar nu i-am dat sa manance salam sau carnati !!! Deci, in continuare o sa alaptez zi si noapte, doar la ultima masa din zi o sa-i dau completare DACA SI CAT vrea ea ! Refuz sa ma deprim sau sa ma simt vinovata daca o sa mai fie cazul de completare. De exemplu, aseara dupa ce a papat san bine plus 100 ml de bibe s-a trezit dupa 4 ore super infometata. A supt sanul cu o pofta si o lacomie de parca nu mai mancase de o zi , ii curgea lapticul pe langa barbie si auzeam cum I se duce pe gatut.. Daca ar fi mancat doar san aseara, cu siguranta intr-o ora era treaza ! In fine, eu o sa fac tot posibilul sa satur fetita si stiu ca sanul este cel mai bun , bineinteles ca o sa aiba parte de el in continuare. Pentru mine este minunat procesul alaptarii , ma face chiar fericita in acele momente intime, absolut incantatoare !

Stela si Kya, am vazut ca ati fost in IOR, imi pare rau ca nu am fost si eu cu voi, dar sper sa mai veniti. Ati mancat inghetata buna de aici ?

Naty, Iulia este superba in rochita aceea frumoasa si cu ochelarii asortati ! Si cred ca randunoiul o sa revina la sentimente mai bune vizavi de forum.

Tuchita, sa ai un sejur minunat la mare, abia astept poze si povesti la intoarcere.

Olgutza si Vio, multumesc foarte mult de sfaturi in privinta alaptarii. Cum am spus mai sus, nu o sa renunt la alaptare sub nici-o forma ! Si Vio, chiar asa, o sa verific giigiile, caci baleste binisor si orice jucarie apuca o duce invriabil in gurita si musca din ea ! Plus ca ma musca de umar mereu cand o tin in sus. Dar de plans, nu plange. Anyway, joi merg la vaccin si o sa vorbesc pe indelete cu pediatra…

Astazi i-am cumparat carucior nou Rebeccai. Am vrut sa fie sport, dar vad ca se poate folosi si acum caci se lasa pana la orizontala. Este absolut frumos, o sa pun poze imediat ce pot. Si este tare usor…




POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Facem o strigare:
Teo2rina, Roxana-Claudia, Honey, Mary-lou, Maia37, Tonic, Opresuflore, Burticamica, RRirian, Mussara, Midasnu, Clabuc, Raluk31, Somleac, Cory, Mihatp, ValentinaC, mami_papatot(stiu ca e cu serv., dar poate mai intra sa ne pove cate ceva)

Haideti la ciripit

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele

Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

halou


eu ma mulg, cine vrea sa-i dau ceai , il dau ieftin, bre.


Naty , multamimi de caiptol, si sac n-ai loc in butoi de grasa ce esti!

cristina , ce frumoasa esti cu bota la schinarea noasrta!!!

eu abia astept gratarul facu de sotz , in casa , of cors.





Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

quote:
Originally posted by gbutucica

halou


eu ma mulg, cine vrea sa-i dau ceai , il dau ieftin, bre.


Naty , multamimi de caiptol, si sac n-ai loc in butoi de grasa ce esti!

cristina , ce frumoasa esti cu bota la schinarea noasrta!!!

eu abia astept gratarul facu de sotz , in casa , of cors.





Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu




Vezi, vezi, ca doar aici aproape is, va pandesc, sa va masez oleaca grasimile cu

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Eu mananc inghetata!
sta cineva cu bota pe mine?
daca tot sunt grasa si nu-mi gasesc costum de baie fara sunci, macar sa le fac sa arate bine!
Raportez piure de morcov si dovlecel papat cu succes, cereale la masa urmatoare, mai putin succes ca nu-s asa de gustoase!
Am fugit un pic in carreforu cu meroul( ca de-aia am carnet si masina in fata blocului!) in timp ce randunoiul a ramas cu copiii, ca sa mai fac ceva cumparaturi!
I-am luat Ilincai slip si prosop de baie si ruj mov, ca asta e mai nou culoare ei preferata!
Naty, cum e treaba cu ochelarii de soare si fotofobia? tell me more!
Iulia e superba! Bune si matusile astea cateodata, nu?
Cristina,cand erai si tu activa eu eram la shopping, ghinion!
Clau, bine ai revenit!



mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

eu am facut ieri gratar in casa, azi aripioare la cuptor!
nu va imaginati ce "racoare" era la mine-n bucatarie!
Butucico, bine ai iesit din butoi!
sebul se uita la Formula 1 cu randunoiul si cred ca-i place ca scoate niste sunete cantatoare!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Clau, bine ai venit de pe meleaguri racoroase cu (virgula) curte si voie buna. Inteleg ca ai cam aceeasi problema cu alaptatul ca si mine, nu te stresa ca nu ai facut nik rau asa a fost sa fie , te si ai grija de Rebeca si de tine bine inteles.( te inteleg perfect)

Truchitza, cunosc "caldura" din bucatarie, imagineazatzi ca io ieri cind bate soarele in geamul de la bucatarie, am facut mincare la 3 ochiuri si paine la cuptor( pe care nu am reusit sa o ard , dar nu mai aveam mult)

Cristina , potzi sa dai cu bota cit vrei ca la cata grasime am nici nu simt

acu is ghiftuita cu gratar , branza , mamaliga si mujdei. yamy!!! si ca desert o carutza de clatite cu dulceata de cirese.Si asteptam ora de plimbare.




Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Stiti ca era o gluma cu un betiv si sticla lui: "ce urata esti goala!"
Cum am incetat cu v-ati strans, cum am revenit ati fugit!
las' ca ma bronzez eu si o sa mai si slabesc si o sa va fac in ciuda!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

io-te ca Butucica nu s-a speriat de mine! Sau are burta prea plina ca sa fuga!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput