Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

am intrat repede doar sa va salut......
ma pregatesc sa merg la dr. de familie sa iau niste rezultate de la analize..........
revin cand ma intorc......poate mai gasesc vesti noi de la Laura...........
sa fie bine micuta Teodora!!!!!!!!!
pe toate!!!!!!!!!!!

Roxana32+ de Bianca Maria
AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ce frumos arata prima pagina din capitol - avem deja ii pepenasi!!!

Anna 36+ cu Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Scuze, am vrut sa scriu 11!

Anna 36+ cu Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salutare fetele!

XENA - bun venit Mariei, sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii!

BOTI - nu vroiam sa le vand draguta, cartile, le-as fi dat pur si simplu, dar nu am gasit sa vina cineva sa le ia in scurt timp. Asa ca le-am scos la scara si s-a ocupat administratorul, le-a luat el, treaba lui ce face cu ele. In afara de carti, aveam si vreo 300 de discuri vinil cu muzica clasica, super colectie, dar ce sa mai fac de-acuma cu ele? Asa ca le-am scos, pur si simplu, si am eliberat locul...

Doamne ajuta sa fie totul bine cu micuta Teodora! Asa simt ca va fi!
Raza de soare, gandurile noastre sunt spre voi!


Azi am program de calcat rufe.
Diseara avem program de aranjat a doua jumatate de bucatarie sau de mers la IKEA - BOTI, daca am vreo nedumerire la IKEA, te sun
Maine program de mers dupa mochete...
Oare termin pana la sfarsitul saptamanii viitoare?
Nu am spalat inca hainutele de bebe, desi mi-am propus asta de saptamana trecuta...


Anca mami de Eliza si 37+ cu Ligia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

buna burtici!
va citesc de pe la munci...in speranta ca avem vesti bune de la Sunisor...dar vad ca inca nik sa fie bine Thea

cristina..la mine te referi cu nr de telefon? ca vad ca nu mai e acolo..dar nu eu l-am sters!!!! am sa-l trec din nou...daca voi nu ma vreti..io va vreau

Oana
30+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Neata fetele, eu abia acum m-am trezit

mada_mxm cand vad cum te plangi ma ia groaza ca in curand si la mine va fi la fel!. Pe de o parte vreau sa vina sa ma ajute dar pe de alta parte ma ingrozesc. Ma gandesc k mai bine sa vina mama decat soacra. Soacrei nu prea o sa pot sa-i zic in fata daca nu-mi convine ceva dar lu mama ii inchid repede gura. Faza cu ordinea in dulap se intampla si la mine. Si eu special, inainte sa apara fac ordine peste tot in dulapuri, sa stea toate linie si ii zic sa nu se bage ca tocmai ce am facut. Si degeaba ma consum ca tot o prind rascolind. Cik sa vada ce a mai aparut nou... Femeile astea eu cred ca sunt cam plictisite nush ce-i cu ele. Mereu mi se plange ca e obosita ca n-a stat o clipa toata ziua. De parca eu o pun cu dea sila. Daca apare vro soseta murdara in cosul de rufe , se duce repede si o spala cu mana, nu asteapta sa se adune sa le bage la masina. Cik pana se aduna ea le face si de mana. Da stai femeie linistita! Nu, nu te asculta. Si dupaia se plange ca o ustura mainile de la detergenti... Brrrrr......
Mada , eu cred ca tre sa ne deschidem un subiect despre mame si soacre ca sa ne descarcam si sa nu fim off topic

a.cicel haioasa patanie. Asta ne asteapta si pe noi....

am visat noaptea asta ca puteam sa accesam DC-ul cu plata si banii se duceau intr-un cont iar de acolo plecau spre mamicile cu probleme sau bb-ii lor. Of, cred ca am ramas marcata de problema lui Sun.
Am visat-o si pe Camy_pus, avea un baietel asa frumos si zicea: aceasta e fetita mea! Camy? Inca nu te-ai obisnuit cu ideea? De fapt, cred ca nu ai tu nici o vina, eu sunt dusa cu pluta...


32+ cu ANA SOFIA ???

http://community.webshots.com/user/electra_1609?vhost=community

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Marina...ai fost super tare...m-ai facut sa rad......eu zic ca este surpriza, desi am visat si eu clar inca de la inceput ca am baietel...si o sa vedeti si dupa ce o sa nasc..o sa fie frumusel foc...blond cu ochi albastrii..asa l-am visat mereu...si un zambaret si jumatate!!!

toate fetele...

Mada cand te aud...imi aduc aminte de soacra...

Cami 36s+, cu ??????????




pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Cristina

Ankule da, suna-ma daca e ceva. Oricum, daca n-au cu floricele si au cu hipopotamii aia verzi pot fi si din alea ca am si un set de lenjerie cu hipopotami de le ei Uite ca io vinilurile nu ma indur inca sa le dau, am multa rockareala rara si multe povesti, plus muzica clasica si nu ma lasa inima, le-am inghesuit intr-un dulap, poate-mi iau la un moment dat un pick-up deck ca au inceput sa apara din nou

Gata, pup, fug la doc sa vedem ce face princess

Monica 36+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - cuibul e gata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...nu am fost la servic...m-au sunat ca s-a rezolvat...dar am cam inceput sa ma plictisesc...nu-i de mine sa stau acasa...sa ies imi este frica...picioarele arata ingrozitor inca...


Cami 36s+, cu ??????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol speram sa avem vesti cat mai bune despre Teodora!
Fetelor cu ora de rugaciune gasiti voi o ora care credeti de cuviinta de ex la mine 12 ora voastra e 10 deci e ok. Ca sunt numai 2 ore diferentza acuma nu stiu fetele din USA exact ce ora e la ele.
Estrella de putut nu mai pot ca deja am ajuns la stadiul ala de satula plus stiu ca nu mai am nici o programare la medic trebuie numai sa stau sa astept pana acuma ziceam ca na sa ajunga mama sa am cu cine lasa fata da de acuma e aici si bebe sta in stand by. Poate se hotaraste sa vina pana la sf sapt viitoare mai vedem. Semne in afara de contractiile astea mai rare si faptul ca e f jos bebe si am senzatia aia ca o scap nimic deosebit. Ma tot holbez in hartie in absorbant poate poate well nimic, nici data trecuta nu am vazut dopul deci nu cred ca il vad de data asta.
Marina da era un topic pe undeva despre asta eu creca singura daca stau sa le iau toate care le face scriu vreo trei capitole. De ex acuma a vrut neaparat sa curete cu diluant petele de pe holul de la intrare de pe gresie. Nu trec 5 minute vaii nu mai poate tre sa se odihneasca ca e asaaaa obosita, de parca am pus-o eu sa frece daca sta nu e bine ca sta si se plictiseste daca face nu e bine ca vai oboseste ca face, pai hotaraste-te eu daca am de facut fac rapid sa termin ce am de facut si nu ma mai plang atata, ba ca stau prea mult ba ca fac prea mult.
Boti bafta la doctor te asteptam cu vesti bune.
Anka spor la calcat si la bucatarie si mochete.
Anna nu-i asa ca e fain sa vedem listutza acolo?
Andreea uff te inteleg si eu am mers la ea intr-o dim si pijamaua era unsa toata patul la fel ea pana in vb capului si tot asa. da na ce sa facem, fata avea intentii bune.
Uff atata am reusit sa retin merg sa aspir sus si sa pun asternuturile la loc pe pat ca apoi merg si eu la dush sa termin pana la ora 12 cand mergem la nani.
Daca mai apuc mai trec si pe aici daca nu ne auzim dupa nani.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 Zile

Mergi la inceput