Mamici norocoase de sept-oct 2008 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca, nushulica, musette, andreea multumesc si la fel si voua ...sa va creasca puiutii mari sa ne vedem cu ei la 40 de sapt.!!!

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

musete din ce am citit eu laurei i s-au fisurat membranele si a avut o scurgere maronie usoara cu o zi inainte de cezariana dar nu a sunat medicul s-a gandit ca nu e de nastere inca neavand dureri...a 2a zi cand s-a dus la control a operat-o de urgenta si intre timp micuta inghitise lichid de ala....asa am citit eu pe acolo sper sa nu gresesc ca nu vreau sa vb de ceva ce nu stiu sigur

oricum aseara fetele au vb cu laura si a zis ca sunt mai bine!!!asta e o veste tare buna!!!vor fi bine si vor ajunge acasa sanatoase, dar nu vreau sa=mi inchipui prin ce a trecut saraca mamica!!!



23+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

angelynna felicitari si la mai mare!!!

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata

felicic, bravo mama, deja te pregatesti pt bebe. e super bine!

anca imi pare rau de masina, asta e Romania si nesimtitii multi care traiesc in ea!!! Din pacate stiu din proprie experienta, caci dupa cum va spuneam miercuri am fost sa vad ce face fi-miu la cursurile de inot si mi-am lasat masina frumos in parcarea complexului si am stat inauntru cam 1 ora. Cand sa plecam am vazut ca era lovita, in partea stanga, de boul care era parcat langa mine si plecase intre timp. Nu inteleg cum nu a avut loc sa iasa, caci eram amandoi parcati corect, unul langa altul in paracre, pe locuri normale........ Habar n-am ce masina era, si cum a reusit...dar asta este. Barbate-miu vroia sa mearga sa ceara imagni de la camerele de supraveghere, sa vada ce si cum, dar nu am avut rabdare si pana la urma tot noi am ramas de prosti. Noroc ca am casco, dar e enervant ce se intampla si cum nesimtiti pleaca de parca nu s-a intamplat nimic. Sau poate i-a facut placere sa mi-o loveasca ca e mai deosebita.... ma rog....

Gata mi-am varsat si eu offf-ul. Scuze, dar simteam nevoia...

maryb si eu am avut o perioada in acre tot visam....diverse, pe la 20 de saptamani, dar acum vad ca am o pauza, hi, hi

Astazi mergem si noi sa vedem o casa unde ne mutam cu chirie de luna viitoare, caci ne-am hotarat sa daramam casa pe care o avem si sa facem alta, care sa fie mai bine impartita, si mai mare caci nu mai avem loc.... asa ca un an vom sta in chirie...cred ca am innebunit, dar imi place ideea. Casuta arata bine pe dinafara, caci am vazut-o dar astazi mergem sa vedem si inauntru si sper sa fie ok, caci la cat e chiria......mmmmm...ar trebui sa fie beton!!!

Si nu in ultimul rand, desi am cam lasat-o, am schimbat si noi semnatura!!!!!

YUPY!!!!


ps: cred ca sambata ne vedem din nou, caci suntem invitati la ziua cumnata-mi maine pe la ora 17.00 la o terasa in Tineretului, deci sunt in zona, cu tot familionul!!! Vin si cu Matei sa ma laud...




26+

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

serbare gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Nocom felicitari pentru schimbarea semnaturii!!!

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

nusha, esti tare cu visele, iar sotul tau a fost mortal.

eu nu am vise legate de bebe, inainte sa raman insarcinata am visat ca tineam un bebe in brate imbracat in alb si ca era al meu. La vreo saptamana dupa acel vis am avut testul pozitiv. Asta a fost singurul vis legat de bebe pe care l-am avut.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by maryb

nusha, esti tare cu visele, iar sotul tau a fost mortal.

eu nu am vise legate de bebe, inainte sa raman insarcinata am visat ca tineam un bebe in brate imbracat in alb si ca era al meu. La vreo saptamana dupa acel vis am avut testul pozitiv. Asta a fost singurul vis legat de bebe pe care l-am avut.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele



oooo eu sunt mama viselor!!! l-am visat de la inceputul sarcinii, stiam ca va fi baietel, visam cum ii dau sa suga cel mai des acum nu mi-e clar cu culoarea parului ca l-am visat si cu par negru si blond iar aseara deja e marisor mergea singur avea sigur peste 2 anichiar sunt curioasa ce mai urmeaza sa visez sper sa nu ajung la majorat

nocom si angelyna felicitari pentru noile semnaturi!!! sa va creasca mari puiutii si sanatosi!



23+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nushu merci de lamurire,sper din suflet sa fie totul bine!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

sunt tare fericita !!! mi-a venit mobila lui Alex .. deupa vreo 3 saptamani de intarziere, dar noroc ca nu eram grabita. Arata ok din cate am vazut. O parte a venit montata, o parte nu. Asa ca diseara avem program de asamblat mobila. Cand e gata va pun poze sa vedeti.


cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

andy.p, nocom, deci cam asta este perioada in care si voi ati visat intens si diverse.

nocom, bafta cu noua casuta in care te vei muta pentru 1 an, sper sa-ti placa.

si felicitari tuturor fetelor care azi au schimbat semnatura....la mai mare

maine urmam alte fete printre care eu, moni, anca care vom schimba semnatura

boo, sa stapaneasca sanatos alexutu mobila

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput