Azoospermie - cap 20 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pisik – sa stii ca am mai spus: nu e nimic impotriva ta, toate am trecut prin asta, dar nu poti merge mai departe decat daca lupti. Nimic din ce e bun nu vine pe degeaba asa ca trage aer in piept si mergi cu incredere inainte. Daca s-a intamplat asa inseamna ca asa e mai bine ...si eu ma plangeam ca nu mi-a venit CM si m-a intarziat cu o luna, dar m-am gandit apoi ca poate asa a vrut DD, ca poate daca faceam in august sotul inca nu avea suficienti spermatozoizi, ca poate asa e mai bine, sa mai faca o luna de tratament, etc
Chiar daca se va intampla sa nu te duci saptamana viitoare, tot te vei duce, nu-ti fa griji !
Cat despre slabit ... foame maxima si tot felul de tratamente (eu sunt robotizata !)
Amzulica draga mea – nici zisaCami nu are nici o durere si iata e gravida bine-merci cu doua inimioare dragutele; nu te prosti aiurea, deci chiar mi se pare ca sunt mai multe cele fara simptome decat cele cu; gandeste-te ca ai avut 2 blastocisti si ca de la inceput toate semnalele au fost minunate asa ca ia acid folic si asteapta-te la gemeni
Noi iti tinem pumnii !!!26 este Z cat ?
Cipcirip – te rog, numele de “mama omida” e deja alocat lui miki asa ca eu n-am facut decat niste previziuni ... meteorologice: va ploua cu bebei !Nu-ti fa probleme, n-ai de ce sa ai trompele infundate iar chisturile ai vazut la nusy ca ...trec.
Moniland – cu mare drag, imi face placere sa fac asa prevestiri, sper la capitolul urmator sa trec deja la prevestiri concrete (gen sa reuseasca FIV, etc)
Fireyes – razi tu razi da sa vezi ca o sa se implineasca! Incepand cu mine, care deja sunt mai silfidoasa si sper sa nu scrieti totusi in ritm prea alert ca mi-e ca nu am timp suficient sa slabesc ; cat despre endocrinolog, si eu am cautat da n-am gasit ...


PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Pup si eu fetele, eu am azi o zi mai grea la servici si nu am putut intra pana acum, dar ma duc acum sa impart trandafiri rosii parfumati.

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Moniland bioenergeticianul al sotu i-a zis sa ia 2-2-2 la spermogram de 3-3.5 mil/ml. dar pe prospect scrie de 2tb/zi.
Va pup pe toate si mult succes.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailemac spune:

MIKI si multa, multa sanatate va doresc. Imi era dor de tine si de sfaturile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!sper si eu ca la acest capitol vor fi multe ....

Incep cu Mikisor ca asa mi-a fost un dor de tine ...ati doresc multa multa sanatate si sa mai treci pe la noi....sa nu ne abandonezi iar
Pisix f frumoase previziunile tale....eram deja curioasa sa ajung la mine sa vad ce mi-ai scrisati doresc ca FIV-ul urmator sa fie unul reusit.....
Amzusa stii ca nu te pierd deloc din ochi te urmaresc si la FIV sa vad ce mai zici...dorinta mea cea mai mare e sa reusesti sa mai vedem si noi o azoo graviduta ..dar si mamica...doamne ajuta
hai ca acum daca s-a reantregit gaska cu Mikisor,o mai asteptam si pe Iyoana sa fim ca alta data cand sub nostru statea doar pe prima pagina....toata gaska

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Pisix - ziua 26 este ziua 10-a doar ca a fost ET cu blastocisti. Am avut ET pe 16 - luni. Sa te auda Dumnezeu cu gemeni - nici nu ma pot gandi ca as putea trai o asa de mare bucurie, m-as multumi si cu unul singur. Fetelor - sotul meu are deja 3 biopsii facute ...
Bytzi - stiiiiu ca ma urmaresti - iti simt respiratia in ceafa - imi doresc atat de mult sa reusesc de nu va puteti imagina - eu nu vreau in ruptul capului sa cred ca azoospermia nu poate fi invinsa. Nu vreau si pace!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna fetele!
Ioana nu am gasit desi imi promisese de la farmacie ca imi aduce...m-au lasat cu ohii in soare!L-am trecut acum pe sot la tratament cu L-carnitina + Magneziu de la Doppel Herz dar am un sentiment asa ...ca nu este la fel cum era cand lua Carnil.
Pisix desi nu sunt azoo (sunt mai mult oligozooasteno... deci nu f depatre de voi!)va citesc cu mult drag pt. ca aici am descoperit o gasca de fete deosebite si am multe de invatat.Apropo, poti sa imi prezici un fiv4 norocos in toamna?
Miki bine ai revenit si multa sanatate!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Amzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutzza spune:

buna fetelor
cu toate ca nu ma mai scris de ceva timp (am un examen peste o luna si trag cu invatatul),am citit in fiecare zi mesajele voastre.iti tin pumnii amzulica , Z 26 sa fie cu noroc si sa ti se implineasca dorinta de a avea gemeni.dupa atata lupta nici nu poate fi altfel.succes la toate fetele care au facut FIV sau care urmeaza sa faca.eu sunt putin trista fiindca imi aduc aminte ca anul trecut pe vremea asta aflam cumplita veste referitoare la infertilitatea sotului. desi a doua spermograma a iesit mai buna si speram sa se intample ceva natural, am inceput eu cu o serie de probleme asa ca ne-am luat gandul. prolactina marita de 5 ori, analize de tiroida am inteles ca sunt la limita, ciclul dereglat de nu-i mai dau de cap, mi s-a dat duphaston dar fara efect, mi-a mai iesit si candida la analiza de secretie. acum nu am timp sa merg la doctor dar dupa examen voi merge negresit. cred ca va trebui sa consult si un endocrinolog musai. va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @pop@ spune:

Buna fetele!
Desi va citesc din septembrie anul trecut, azi este prima oara cand va scriu ca sa va spun povestea noastra. Dupa 1 an de cand incercam sa facem un copil, in spetembrie 2007 primim si noi acelasi diagnostic care ne chinuie pe toate :AZOOSPERMIE.Dupa cateva saptamani de acomodat cu acest diagnostic, ne hotaram sa vedem ce putem sa facem. Printre primele surse de informatii ati fost intoteaduna voi, lucru pentru care va multumesc.
Il trimit pe iubirea vietii mele sa-si faca analizele hormonale, care ies fara exceptie perfect.

P.S. Petru ca vreau sa scap de moderare, aveti rabdare cu mine pentru ca ma voi intinde pe mai multe mesaje.

Mergi la inceput