Dulceturi si papanasi de sept-oct (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Moldoveanca, multa sanatate puiului, sa scapati de muci!

Cecilia, bine ati revenit. Tare sunt curioasa ce te-a suparat asa.

Annisia, marire de salariu nu am cerut, dar am cerut conced pe care l-am si negociat acum 10 min. Pana la urma se semneaza cum doresc eu.
E mare smecher Yannis si vorbaret, la noi in afara de un dada care se transfofrma spre oftica mea in tata, nu mai exista decat ihih si eee. Ma rog, si aide, care nu stiu ce o fi. Conexiunile la functionarea lucrurilor insa le face cam repede spre disperarea mea si sora-sa contribuie la educarea lui (par ex el nu tragea sertarele, dupa ce a vazut la ea ce face s-a pus baiatul pe treaba). Rotile si mingile au mare succes si la noi, ce o avea fratica cromozomul asta Y? Ai un baiat mare si scump, poza cu rechinul care il papa e betoooon.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Pai nu prea mai am ce zice asa sa va dau pe spate... Da, a devenit Rila de ziua dragei noastre Luy. Fara bocete si jale. E foarte cuminte si desteptut. Intelege o gramada de chestii si nu-mi face probleme. Stie cand ii spui ca nu are voie sa faca ceva sau sa se duca undeva. Stie sa stea pe loc...



Frumoasa descriere. La tot mai mare
Si a mea stie CAND ii spui ca n-are voie sa faca ceva: se opreste, se uita la tine, zambeste, da' zice intotdeauna ca ea e exceptia si face mai departe. Ai mei cand si-au mobilat camera (acu' vreun an, cand ea era in stadiul de dezvoltare la mami a ei in burtica) nu s-au gandit sa nu puna televizorul asa jos ... Asa ca distractia ei majora e sa bata cu palma pe tv-ul cu plasma a lui tataie cand el se uita la stiri

Edit: maica-mea tot ii spune sa repete: zi: ma-ma!
La care fie-mea se uita la ea si cu acelasi zambet strengaresc spune hotarat: TA-TA !
papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxana, si al meu e cu sertarele si usile. Chiar si-a prins manuta (nu rau) suficient cat sa nu o mai tranteasca a doua oara. Acum o impinge usurel si are grija sa-si fereasca degetele. Nu mai zic de roti!!! Cum vede un carucior sau e la nivelul uneia de masina, se stie ca e calare pe ele... Culmea e ca i-am luat de jucarie, dar nu prezinta mare interes; tot alea adevarate sunt mai smechere!!!
Sa stii ca Y nu e mare vorbaret. Nu spune decat mama, tata, paaa, apa, baba, da si multe chestii de nereprodus, pe nerasuflate, cand face el conversatie, dar nu-l intelege nimeni... Eu il astept la cotitura, sa inceapa cu "de ce", "nu vreau", chestii serioase, nu d-astea de gaga...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aaa, stai ca mi-am adus aminte... "Aide" zice Y atunci cand nu i se acorda atentie si vrea sa ne atraga spre el. E un fel de strigat de lupta... Hihihihih....


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, pai asta e conversatie in toata regula, nu doar cateva vorbe. La noi doar ce am enumerat. Deci aide ar putea fi ceva de atras atentia, hmmm, la noi pare ca spune atunci cand eu il pun in tarc. Si cand se uita la Alex, se uita asa gales si zice eeeeei. Asa ca am dedus noi ca ea este eeeei asta ca ii zice mereu la fel. Haios foc Yannis cu pasiunile lui de baietel, am dat de belea cu ei.

Ramona, sa stii ca si Andrei zice tata cand ii tot repetam obsesiv mama.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sa va spun de ce am venit asa dezamagita de la mare, am fost in Mamaia,am stat pana la urma la hotel, mizerabil, a trebuit sa chem femeile de serviciu sa dea cu aspiratorul si sa stearga praful cand am luat camera, ca sa nu mai spun de baie sau balcon, aerul conditionat nu mergea, a trebuit sa mergem la receptie de 2 ori ca sa vina sa-l repare, cosul de gunoi l-au luat abia in a 3-a zi. Plaja si statiunea in sine murdare,erau niste gongute, nu stiu exact ce erau, multe multe imi era frica sa nu-l ciupa pr Cristi..... sincer ma asteptam la altceva, de 10 ani mergem vara in Mamaia,am stat untr-un an in Neptun ai unul in Eforie Sud, de care nu am fost incantata.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

greyeras - adelutza doarme la 10.30???te invidiez....

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/
[/quote]



Da spre norocul meu doarme in general pana la 10 - 10:30, depinde de ora la care se culca si aseara s-a culcat pe la 22:30, deci 12 ore cu o trezire pe la 3 sa pape un bibe.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Annisia tare misto pozele.Intotdeauna imi plac mie pozele voaastre,sunteti plini de viata nene.

Va invit si eu sa priviti noutati,scuzati calitatea pozelor...insa mogalneata sta greu la pozat.

http://community.webshots.com/album/563436311YSuxlQ


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Annisia tare simpatic Y si vorbaret.

Cecilia imi pare rau de experienta pe care ati avut-o la mare, din pacate la noi in Ro e ceva "de vis".

Sa stiti ca si Aduta mea zice toata ziulica tata, cand ii zic sa spuna mama se uita la mine si incepe sa rada. Zice si aide, dar habar nu am ce inseamna in limbajul ei, in rest bodogane toata ziua pe limbuta ei tot felul de combinatii: aidede, badada, aaaeee, mei, si altele....


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Devylla superba mogaldeata ta.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput