Povestea lui Robertzel

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Simnonix, ai povestit foarte frumos despre sarcina si nastere, o placere sa te citim, ca intotdeauna! De asa experiente frumoase tot sa auzim! Pupici lui Robertel frumusel!

Doloress si minunea mea Patrick

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Simo ma bucur mult pentru tine ca ai beneficiat de o nastere asa frumoasa incat ti-a starnit dorinta de a-i da o surioara frumosului bebelus Robertino...Nimic nu poate fi mai frumos!...Crede-ma ca stiu ce vorbesc!
Va pupam si ne delectam cu pozele voastre frumoase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Simonix, felicitari pentru bebe Robert! sa va traiasca,sa fie sanatos si fericit si sa creasca mare si frumos,cum dealtfel si este!

Foarte frumoasa povestea sarcinii si a nasterii si tot respectul pentru sistemul de acolo, asa ar trebui tratata peste tot nasterea si perioada sarcinii! Ai nostri medici si asistente mai au multe de invatat!
Oricum m-a emotionat foarte tare povestea ta, mai ales ca mai am si eu un pic si o sa fiu mamica tot de baietel si pe care o sa-l cheme tot Robert, de fapt Robert-Matei! Sper ca peste cateva luni sa revin si eu aici sa povestesc si eu experienta nasterii puiului meu si care sper sa fie la fel de usoara si frumoasa ca a ta!
Felicitari inca o data si numai bucurii alaturi de puiul tau frumos.

Aurora 24+, mamica de viitor delfinas

http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Foarte frumos povestit! Sa iti traiasca frumuselul Robert si sa fiti niste parinti fericiti! Sa fie sanatos puiul si sa va aduca numai bucurii.

Povestea lui Robert este acum pe prima pagina la www.desprecopii.com - la Galeria S-a Mai Nascut O Stea!.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor, va multumesc pentru comentariile frumoase Intr-adevar, am avut parte de o nastere frumoasa, sper ca v-am dat curaj celor care sunteti pe ultima suta de metri ;) si va asteptati puiutzii. Se poate naste frumos si civilizat - acesta ar fi mesajul meu.

Multumesc si Mirelei pentru publicarea povestii - am fost foarte surprinsa (in mod plact, evident) si m-a fost ciuda ca nu am scris-o intr-un stil mai ingrijit dar e mai greu cu un bebe mic pe cap ... care bebe nu e mereu asa de cuminte precum m-am laudat (oupssss....)

Multa multa sanatate

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danucu spune:

Simona, ce surpriza sa te vad pe prima pagina. Am citit povestea ta cu sufletul la gura, ce dar ai de a a povesti. Si am invatat ceva: sa iau in serios cursurile prenatale. Am inceput la sfarsitul lunii a 6 a cu ele si mi se parea prea devreme sa ma gandesc la nastere asa ca nu le luasem prea in serios.
M-am regasit si eu pe ici pe colo pentru ca am o sarcina la fel de usoara ca a ta (chiar mai usoara tinand cont de faptul ca nu am avut problemele tale in trimestrul I) si sper sa am o nastere la fel de usoara ca a ta.

Te pup pe tine si pe Robertzel si sa ne mai povesteti.

29+

Baby inside

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_mada spune:

Sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de baietel!Chiar ai talent la povestit;am ras singura de cateva ori.Felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Sanatate familionului si puiul mic sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Simonix,

ti-am citit povestioarele si am vazut si pozicile.... Superbe!
Sa va dea Bunul Dumnezeu sanatate multa si sa va bucurati de puiul vostru



http://mt.lilypie.com/wZQCp3.png

Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Simonix, sa-ti traiasca bebe Robertzel!

Shi, sa-i faci o surioara!

Citind povestea nasterii lui bebe, mi-am amintit-o pe a lui Andrei. A fost asemanatoare...traita cu aceeasi bucurie, intensitate, placere...pana la epiziotomie, ca, de', am facut parte din restul de 90%.

Si inca o mica diferenta - am refuzat, cu curaj, epidurala! Durerile mi s-au parut suportabile, si asa au ramas pana la sfarsit.

Cateva ore mai tarziu spuneam ca, daca as mai naste odata, n-as refuza... Problemele au inceput dupa a doua zi.

Dar are mama un ingeras!

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Poate ai rabdare candva sa cauti si povestea nasterii lui Andrei... ai sa gasesti multe asemanari..

Mergi la inceput