Puiuti de randunici 2008! (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata,
vreau si eu cafeaaa. Iar am avut o noapte grea, ciudata cu treziri dese, nu de mancare si nu stiam ce sa fac cu ea sa se culce la loc! Offff, ce perioada grea!

Cu dependenta de forum e greu de tot. Datorita ultimelor nopti in care n-am dormit nici 4 ore pe noapte, aseara in parc ma lua somnul pe bancuta la umbra. Eram cu o prietena si ma intreba de ce nu ma culc si eu ziua cand doarme Rebecca, iar eu i-am zis : nu pot mai ca trebuie sa stau pe forum!

Merg sa citesc dn urma ...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Neata fetele. Eu incerc sa ma inarmez cu multa rabdare ca sa plec la adunat de acte necesare pt dosarul de indemnizatie..mi-e groaza... Va anunt mai incolo ce succese am avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Apropo..vad ca nu se baga nimeni s-o peteasca pe Bia a mea..asa ca voi pleca eu la petit pt ea..azi caut pretendenti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Alina, pentru ca ai rezolvat tu si cu link-urile ca eu am avut orbul gainilor. Daca nu le-am cautat si rascautat in primul post ca sa audaug link la cap anterior si ia-le de unde nu-s. Stiam eu ca e ceva cu "asa mamicim noi" dar m-am gandit ca poate mi s-a parut si de cand ne-am mutat de la Odisee s-o fi renuntat la el. Asa-mi trebuie daca am tras chiulul.... Multumesc mult si pentru urarea pentru odorul meu

Ariel, si mie mi se pare ca mi-s sanii tot mai moi fata de dianinte dar eu nu ma las. Beau zilnic 3 cani de ceai Fares pt lactatie si ieri am descoperit unul nou, de la Teekanne, si de acum cred ca am sa beau cate 2 si 2 cani zilnic.



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)Album webshots
www.totsites.com/tot/maria_roxana" target="_blank">
Albumul printesei mele Hai sa ajutam!

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mimo, ma bucur tare ca i-a trecut febra lui Vladut si ca se simte bine. Fir-ar ea de caldura, ce rau le face puiutilor nostri. Si Rebecca e rea de caldura am observat, iar aseara in parc pentru prima oara pana acum mi-a baut 70 ml de ceai din biberon fara sa comenteze. Si iesim afara pe la 17.30, deja in parc e binisor la ora aia, mai ales sub copaci. DE-aia voiam eu sa dorm, dadusem de racoare.

Luny, asta este dependenta de forum. Tocmai am scris mai sus ce-mi face si mie ! I-am curatat buricelul Rebeccai aseara cu spirt pe un betisor de ureche si apoi am uns cu crema de galbenele. Acum avem buric curat!

Szaboali, bine-ai revenit. Povesteste-ne de pui mic, ce bine ca e cumintel.

Ralucaaaaa, unde-ai umblat mai fato??? Toate am intrebat de tine, nu mai stiam nimik dinainte de a naste!!! Si n-ai lasat si tu un nr de tel! Na, ca te-am certat, acum povesteste acilea totul! Sau poate ai pove, dar n-am ajuns eu acolo. Lasa ca vad pe masura ce citesc. Muahhhh!

Luny, l-am pus (galagtogilul) si in apa chioara si in ceai. Nu mi-a placut dar am baut si asa. Deja nene, se cunoaste bine de tot, dar la mine efectul s-a cunoscut din ziua a treia. Am sanii plini, au inceput sa curga din nou si ma trezesc dimineata cu sutienul fleasca!

Roxana, offf, si Amira febra? Eu stiu de panadol..., oricum pana cum sunt sigura ca puiuta e bine.

Tuchita, incredibil ce-ai scris de ILinca inainte de momentul in care-ai inceput diversificarea. Exact asa e Rebecca acum, ma dispera, ce-i drept doar noaptea. Abia astept si eu diversificarea sa-si faca si ea un program mai normal. Oricum cred ca saptamana viitoare incepem usor, usor!

Bubu, imi pare rau de maseaua ta. Pe mine m-a invatat Ariel cu spray cu lidocaina. Amorteste imediat gingia, incearca.

Ali, imi pare rau de micuta!! SE pare ca nu-i o perioada buna pentru puiutii nostri, au tot felul de necazuri!

Trimit acum sa nu fac vreo boacana sa pierd mesajul si continui...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:


NEATZA RANDUNICILE MELE DRAGI!!!!!
MII DE PUPICI PUISORILOR!!!!
SPER CA NU M-ATI UITAT

Bianca Maria
Minunea mea!

http://community.webshots.com/album/562758273eqTdlw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Stela , multumesc de raspuns! Asa o sa fac si eu. Suportul de cadita l-a facut randunoiul si e super asa deasupra cazii! Ce bine ca ai motait ieri o gramada! Si eu am nevoie de asta! Uite, acum doarme Rebe, dar eu am treaba!

Elara, asa e. Si a mea s-a invatat greu in carucior, dar cu perseverenta merge totul. Acum stam afara cate 3 ore seara si mai caraie cateodata, dar o iau in brate si cand e calma o pun la loc si sta! Am curatat buricelul!
Si eu stiu la fel din grafice, la 4 luni trebuie 6 kg. Si noi avem acum 5.800 si sper sa ajungem la 6 pana saptamana viitoare cand facem 4 luni!

Ariel, cred ca o sa incerc si eu cu piscina . Sper sa-i placa Rebeccai!

Gata, scartaie Rebecca...



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata
Iata-ma in picioare dupa o noapte f buna, fara treziri si maraieli si mai ales fara febra Abia la 8 a facut omuletul ochi si m-am dus la el cu o teama de nedescris.Cand l-am pipait si am vazut ca nu are febra .A si mancat, nu tot, dar a mancat.Acum doarme ca are ceva de recuperat de ieri.Vad ca si celelalte insomniace sunt prezente , plus obisnuitii matinalului, asa ca ...the show must go on!
Elara, la multe lunisoare si ani Mariei, sa fie sanatoasa si cuminte!Bravo pt capitol nou, ti-ai rascumparat pacatele
Arielvoi intreba azi si eu de hotelul unde merg prietenii mei, poate arunci o privire si pe acolo!
Ali, Roxanasper ca si bebeii vostri sunt bine.Cele bune sa se-adune, cele rele sa se spele!
Tuchi Eu cred ca e pe incercate, pur si simplu.Important e ce are voie si mai putin ordinea, asa cum ziceai si tu ieri.De aceea voi incerca si voi vedea ce iese.Daca da in diaree si balonari, opresc si incerc cu legume.Asa m-am gandit!De fapt mi-am amintit ce mi-a recomandat mie doctorul sa mananc dupa colecistectomie.Mi-a dat lista standard cu regimul si mi-a zis ca dupa regim, cand incep diversificarea, sa iau pe rand cate un aliment si sa incerc.Apoi sa elimin ce-mi face rau!Corect? Asa ca d-aia e discutabil subiectul asta, depinde de la om la om si fiecare mama va avea sigur experienta si povestea ei.
Clauce bine ca ai reusit sa cureti buricutul, si Vladut are mizerie pe acolo dar nu ma-ncumet.Am vazut ca doctorul nu are nicio ezitare, cand abia ii cazuse buricul ii baga beisorul ala si stergea sangele de pe acolo cu spirt.Dar eu n-am indraznit mai ales ca bebe e in continua miscare.Eu si ieri cu termometrul am avut emotii sa nu-si traga vreun sut in fund sa-l indese cu totul
Lunygata pedichiura?
Naty te mai dor salele mama?


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Am pus pozici noi la semnatura de la 8 saptamani!!!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

'neata din nou , ca eu am adormit din nou dupa ce am postat

Kitzi ce zambareata ai tu acolo , frumoasa foc ptiu-ptiu

Pucca bine ai revenit si tu, sigur ca nu te-am uitat si mai spune-ne ce ai mai facut , ca face pitica??

Mai dar chiar asa, cred ca si eu o sa umblu azi cu ohii dupa feciori, chiar asa urata e, Alexandra mea??


Mimonix imi pare bine ca ai avut o noapte linistita si mai ales fara febra din partea micutului
Va pup

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele

Poze botez

Mergi la inceput