Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
Aseara n-am mai apucat sa scriu nimic ca a trebuit sa ma pregatesc de meeting. Acum sunt in aeroport in Budapesta si mai am 1 ora jumate de asteptat pana am avionul de intors.
Carmen: am mirosit EA dar nu pot spune ca mi-a placut. Sunflower e floral dar destul de dulce. Acus mi-am luat: Narciso Rodriguez - For Her, Eternity de la Calvin Klein si Be Delicious de la DKNY.
Tzuni: te rog eu simte-te bine la mare si apoi revii cu forte proaspete.
Clientii la care am fost, una din diviziile Philips m-au dat pe spate. Mi-au luat bilet la bussiness, s-au purtat de milioane si am si semnat contractul pe un an. Asa ca m-am rasplatit cu o cutie mare de After EIght pe care deja am desfacut-o dar am mancat doar una.
Va pupic si mai stau prin preajma pana moare bateria la laptop,

Daca aveti timp puteti vota: http://www.litesoft.ro/services/oetker2/main.php?module=displaymama&mode=marturie&m=3817
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
Asa cum v-am obisnuit, intru la ceas de seara. De citit, citesc tot, asa ca sunt datoare cu niste raspunsuri:

Mephala m-ai citit! intr-adevar nu ma omor cu carnea. Cea de porc o evit in proportie de 95%, cea de vita o prefer in amestecuri (carne tocata). Singura, este carnea de pui, dar pe care nu simt nevoia sa o consum. Ceea ce pot spune ca-mi place sunt ficateii de pui. Pestele la fel nu pot spune ca-i simt lipsa.

Anky m-am exprimat gresit. Cand am spus "gras" nu m-am referit la consistenta in grasimi, ci la cat de mult am mancat.

Delia tu ai dreptate, dar nu este valabil pentru mine, care de fel mananc mult mai putin. Crede-ma, acel meniu a fost "peste suficient" pentru mine.

TLaura bine ai revenit in Romania. Acomodare cat mai usoara.

Gabrielama bine ai venit din concediu

Tzuni nu fii deprimata. Cred ca tu nu ai vazut ce specimene apar pe plaja. Iar tu, crede-ma, arati super. Ce ar fi trebuit eu sa fac acum 2 ani, cand aveam 85 kg.? sa nu merg la mare? Sau sora-mea la 95 kg? Ea d-abia asteapta sa plece la mare. Gandeste-te ca de data asta nu esti singura, ci vei fi cu Maria. Asa ca distractie cat mai placuta si relaxare la maxim.

Delia bafta la utimul examen! Ce vei face dupa? Ce planuri de vacanta ai?

Sor-mio cand ai postat ca ti-ai luat Logan? Eu m-am gandit sa nu zic nimic, ci sa-ti las tie fericirea!

Sa va zic ce am mancat azi: (tot fara carne):
- fructe (1 piersica, 1 nectarina, 1 mar)
- 1 baton fitness
- 1 iaurt mare
- 3 felii de paine cu cartofi cu cascaval si 3 rosii

Acum va las ca sunt sfarsita de oboseala.
Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa maine (asa ca prima zi de week-end)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

E gata bateria asa ca va pup si ne citim maine.

Daca aveti timp puteti vota: http://www.litesoft.ro/services/oetker2/main.php?module=displaymama&mode=marturie&m=3817
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Am intrat sa va votez, am votat a treisprezecea . Nu stiu daca va aduceti aminte de mine, ca intru si scriu prea rar, din pacate. Eu va citesc tot din umbra, si putin pe sarite din lipsa de timp.

Cami, felicitari pentru noutati! M-a emotionat vestea ta! Cum citesc de ceva timp subiectul asta, stiu putin din povestea ta si m-am bucurat cand am vazut emoticonul de langa numele tau, pe prima pagina, la Prieteni. (Btw, Cami si Olo, stiu ca discutati cu ceva - destul de mult - timp in urma de o cunostinta comuna. Si eu o stiu pe D., n-am vazut-o de la nunta ei. Am fost colege de serviciu si destul de apropiate, eu insa am plecat si din pacate n-am mai tinut legatura. Asta ca sa vedeti ce mica e lumea )

On topic, acum: va citesc, poate imi vine mintea la cap si ma apuc sa mananc mai sanatos . La kg nu se vede, oscilez cu +/-0.5 kg fata de greutatea mea obisnuita, dar mananc la dulciuri in ultimul timp... de pana si eu ma sperii... Si stiu ca daca o sa continui asa, o sa o iau in sus in scurt timp! Dau vina pe stres (si mai bag o ciocolata ). Azi am reusit parca-parca sa ma mai temperez.

Si iar offtopic: Carmen, parca am vazut Elizabeth Arden in farmacii. Sa fi fost Sensi Blu? Parca asa ceva. Stiu ca o colega se da cu 5th Avenue si nu mi s-a parut ca nu persista. Mirosea chiar bine, ma tenteaza si pe mine sa il incerc (ca pe pielea mea oricum miros toate altfel... se fac tari si grele...).

Va pup pe toate, urez sarbatoritilor si mai trec pe la voi.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

FEtelor...intru si eu dupa 2 zile sa vad urari de bine ca mi-am luat Logan...si cand colo...nik. M-am desumflat tare si am zis ca nu s-a vazut postarea fiind ultima pe o pag neterminata a sub trecut.

Deci....Ms EftimieC ca ai obs...dar tu probabil ca esti ca mine si citesti o data la 2 zile si tb sa reiei din urma nu?

Deci...revin cu postarea de la sub trecut:" 'Neatza fetele...

Eu nu am mai slabit deloc...pt ca am papat interzise...si s-a vazut. Chiar m-am ingrasat 300 gr dar...maine jur ca le am date jos. M-am enervat cand am vazut ca intru in unele haine dar pocnesc iar in altele...nu mai incap. Plus ca tb sa ma apuc sa fac usor niste abdomene ca mi-a ramas o gramada de grasime pe burta. Offf...dar o sa slabesc eu si ma fac mumoasa...

Cami...felicitari pt cele 2 inimoare, sa fie ok pana la termen si tu sa ai o nastere usoara!

Si sa va zic ca ieri mi-am luat masina...Logan nou...si e suuuper. Eu am carnet de 11 ani dar nu am mai condus cam de 10 deci fac ceva ore pt ca sa ma reobisnuiesc. Ieri m-a ajutat Sor-mea sa o ridic....si acuma e in parcare...si ma uit la ea. In we am de gand sa o incerc.....

Azi ma duc cu Tudor la vaccin...asa ca va las ca ma duc sa ii dau sa suga."

Asa ca...da, mi-am luat logan...si voi conduce in we cu sor'mea in dreapta. Abia astept...

VA poop Si Tzuni distractie placuta la mare!






Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:


Neatza la cafea,ceai,apa plata cu lamaie,suc proaspat de fructe si...cereale.Va tzuc dulce pe fiecare in parte si va doresc un weekend frumos si "plin" de soare.

Poze noi: http://delialaryssa.fotopages.com/
IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Neatza,
I'm blue asa ca azi lipsesc motivat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neataaaaaa!
Haideti la o cafea la o barfa la o poveste.
Rolo: tu ai incercat sa discuti cu cineva despre starile tale de blue cam frecvente din punctul meu de vedere? Imi pare rau ca ai starea asta, dar cred ca ar trebui sa faci ceva in privinta asta.
Carmen: buna dimineata! Ce faci azi? Ai tinut ziua de curatare? CUm a fost?
Marilena: neata. Unde esti?
Tumpi: neata si tie. Cum esti azi?
Gabriela: ma bucur ca te-ai simtit bine in concediu, iar kg se duc ele la loc.
DIana: sa o stapanesti sanatoasa si spor la condus.
Va pup pe toate si intru mai incolo ca la 11 merg la stoma.

Daca aveti timp puteti vota: http://www.litesoft.ro/services/oetker2/main.php?module=displaymama&mode=marturie&m=3817
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Dordia sa stapanesti sanatoasa masina si cat mai multi km.

Anda sunt aici dar fara chef de nimic,ieri mi-a fost mai bine si dupa cum vad azi iar m-a luat amorteala.Imi vine sa stau numai in pat sa nu vad pe nimeni si sa nu aud de nimeni.

Carmen distractie placuta in weekend atunci.

Ma duc sa profit de ora de gradi a lui Mara si sa ma intind in pat nici eu singura nu ma inteleg.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Neata
Raport= stagnare

Dordia - felicitari ptr. masina
Tzuni- hai nu fi trista, si eu ma simt la fel, dar ma iau mult cu Eduard si-mi trece.
Gusta - bine ai revenit

Eu intru in concediu saptamana viitoare ca suntem franti de oboseala. Mergem spre nord in plimbari. Abia astept.
Cu Eduard suntem la capitolul OLITA. Cu pisu functioneaza cu kk nu. Asteapta seara pana ii pun pampers. De saptamana viitoare il scot de tot inclusiv noaptea

Va pup.



Mergi la inceput